Ako funguje pôžička na občiansky preukaz a kde ju získať

1804

Ak sa chcete sa vyhnúť zložitému dokladovaniu príjmu alebo inej byrokracii, môžete si požičať len na občiansky preukaz viacero typov úverov. Vždy však závisí od podmienok.

Ak sa nechcete zdržiavať dokladovaním príjmu a chceli by ste si vybaviť úver len s občianskym preukazom, sú na to dve možnosti. Prvou je byť zamestnaný na TPP u zamestnávateľa, ktorý podniká na území Slovenskej republiky. Druhou možnosťou je vybaviť si úver v tej banke, kde máte účet a na tento účet vám pravidelne chodí príjem.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Pôžičky na OP pre zamestnancov

Zamestnanci na trvalý pracovný pomer sa k úverom bez preukazovania výšky príjmu dostanú jednoducho. Zamestnávatelia totiž za svojich zamestnancov odvádzajú dane aj odvody a evidujú ich príjmy v štátnych inštitúciách, vrátane Sociálnej poisťovni.

Práve fakt, že zamestnávateľ posiela rôzne evidenčné doklady a potvrdenia do Sociálnej poisťovne, vedia využiť viaceré banky aj nebankové spoločnosti. Tie si totiž cez dostupné databázy zistia výšku príjmu a teda aj bonitu žiadateľa o úver. Nie vždy to síce stačí, ale vo väčšine prípadov áno.

Úver v materskej banke bez dokladovania príjmu

Druhou možnosťou je požičať si úver v tej banke, kde máte dlhšiu dobu účet a na tento účet vám chodí pravidelne príjem. Nemusí samozrejme ísť len o príjem zo zamestnania, ale aj z podnikania a samostatne zárobkovej činnosti.

Len na občiansky preukaz a bez potvrdenia o výške príjmu si však požičiate spravidla len menšie sumy, najčastejšie vo forme spotrebných úverov na zopár tisíc €. Hypotéku len na občiansky preukaz určite nevybavíte, podobne ako napríklad aj väčší spotrebný úver napríklad na 30.000 € a viac.

SZČO A PODNIKATELIA TO MAJÚ ŤAŽSIE!
Niektoré banky majú problém požičať len na občiansky preukaz najmä živnostníkom a podnikateľom. V takomto prípade sa pripravte na to, že budete musieť banke doložiť aj svoj príjem, napríklad cez podané daňové priznanie.

Ktoré nebankové pôžičky sú najlepšie?

Ponuka nebankových úverov, ktoré vybavíte len na OP, je pomerne široká. Požičať si môžete napríklad splátkový úver na kúpu spotrebičov alebo vybavenia do domácnosti, ktoré ponúkajú napríklad Quatro alebo Home Credit. Pozrite si náš prehľad najlepších úverov, ktoré získate na občiansky preukaz a online cez internet:

Pôžičkomat

Ak nepotrebujete príliš veľkú sumu a stačí vám napríklad pôžička od 50 do 500 €, môžete osloviť poskytovateľa krátkodobých úverov Pôžičkomat. Bezúčelovo a len na občiansky preukaz si môžete požičať na 7 až 31 dní.

Úver cez Pôžičkomat:

 • získate jednoducho online z pohodlia domova
 • vybavenie trvá do 20 minút, pričom peniaze môžete mať na účte už v ten istý deň
 • nevyžaduje žiadneho ručiteľa alebo spoludlžníka
 • môžete získať ešte výhodnejšie v prípade opakovaného využitia služieb

Home Credit

Za určitých okolností môžete vybaviť cez Home Credit veľmi výhodne nielen nákup na splátky, ale aj jeho bezúčelovú hotovostnú pôžičku. Tú poskytuje nebankovka od 200 do 500 € s lehotou splatnosti až na 7 rokov.

Pôžička má tieto výhody:

 • je bez poplatku za vybavenie aj predčasné splatenie
 • môžete ju použiť na čokoľvek bez nutnosti dokladovania účelu
 • do 30 dní ju môžete zadarmo vrátiť
 • máte možnosť zmeny výšky splátky aj jej odloženie v prípade nečakaných problémov

Aj v banke si vystačíte len s občianskym preukazom

Bez preukazovania výšky príjmu si môžete vybaviť spotrebný úver aj v banke. Takúto možnosť ponúkajú banky buď žiadateľom, ktorí pracujú na TPP alebo klientom, ktorí majú v danej banke účet už dlhší čas. Viacero bánk takto ponúka klientom už aj predschválené úvery. Toto sú aktuálne podmienky 3 najlepších spotrebných úverov:

Poštová banka

Pokiaľ pracujete na trvalý pracovný pomer u zamestnávateľa na Slovensku, pokojne si môžete požiadať o pôžičku v Poštovej banke. Získať až do 30.000 € a na čokoľvek nie je žiaden problém, samozrejme aj podľa vašej bonity.

Táto pôžička:

 • môže mať splatnosť od 1 do 8 rokov
 • je s 0 € poplatkami za poskytnutie aj predčasné splatenie
 • sa dá vybaviť aj s poistením schopnosti splácania pre nečakané životné situácie
 • je možné získať ju s lepším úrokom pri aktívnom využívaní účtu v banke

SLSP

Ak ste klientom Slovenskej sporiteľne a máte u nej účet, na ktorý vám chodí príjem, bez problémov si viete požičať spotrebný úver na čokoľvek. To samozrejme platí aj vtedy, ak ste zamestnanec na TPP a banka si vie váš príjem overiť aj bez vašej aktívnej účasti.

Spotrebný úver v SLSP získate:

 • až do výšky 30.000 €, pričom online aj pre neklientov banky až do 6.000 €
 • bez poplatku za vybavenie, čiastočnú splátku alebo mimoriadne splatenie
 • s lehotou splatnosti od 1 do 8 rokov
 • bez ručiteľa, spolužiadateľa alebo iného ručenia

mBank

Vybaviť si pôžičku na občiansky preukaz v mBank nie je tiež vôbec žiaden problém. Banka vám požičia od 500 až do 24.000 € a to so splatnosťou na 1 až 7 rokov. Prvý úver môžete dokonca získať aj bezúročne!

mPôžička je:

 • bezúčelový spotrebný úver s jednoduchým vybavením cez internet
 • bez poplatkov, či už za vybavenie alebo predčasné splatenie
 • s úrokom 9,9 % ročne pre každého
 • aj pre tých, čo majú zahraničný príjem, ale potom to nemusí byť vždy len na OP

Vyberte si naozaj to najlepšie

Odporúčame vám využiť možnosti internetu a skúsiť napríklad podať viacero nezáväzných žiadostí o pôžičku. Okrem vyššie zmienených poskytovateľov dávame do pozornosti napríklad aj pôžičku od Cetelemu alebo VÚB banky. Počkajte si na konkrétne úverové ponuky a až z nich si vyberte tú, ktorá bude mať najlepšie podmienky pre vás.

4.6/5 - (22 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *