Ako sa dá získať pôžička najrýchlejšie?

1036

Potrebujete súrne peniaze a nemôžete čakať? V tom prípade sú na výber dve možnosti: prvou je menšia pôžička z nebankovej spoločnosti, druhou úver v banke, kde máte účet.

Najrýchlejšie sa vybavuje a získava pôžička cez internet. To platí tak v prípade bánk, ako aj v prípade nebankových úverov. V minulosti boli rýchle pôžičky doménou nebankových spoločností, ktoré ich poskytovali bez dokladovania príjmu a aj bez registra. Získať peniaze v hotovosti aj na ruku nebol problém. Dnes je však situácia iná, no riešenia stále existujú.

Chcete si požičať ešte dnes? Skúste krátkodobú pôžičku

Najrýchlejšie sa dali vždy vybaviť malé a mini pôžičky. V minulosti boli populárne najmä ako SMS pôžičky, dnes ide o online úvery. Typicky šlo o pôžičky typu Ferratum, SMS Credits, Credit One a podobné krátkodobé úvery so splatnosťou do 1 mesiaca.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Dnes požičiava takéto úvery už len Pôžičkomat, ktorý sa vyznačuje tým, že si u neho môže požičať aj študent, žena na MD, dôchodca alebo živnostník. V ideálnom prípade môžete mať peniaze na účte už v ten istý deň, ako o úver požiadate.

Nebankové spotrebiteľské úvery

Druhou možnosťou sú väčšie nebankové úvery, tzv. spotrebiteľské pôžičky. Tieto nie je problém vybaviť do 24 hodín, ale už nejde o tak rýchlu pôžičku, ako v prípade malého online úveru.

Ak si chcete požičať väčší úver z nebankovej spoločnosti a chcete, aby bolo jeho vybavenie čo možno najrýchlejšie, tak:

 • by malo ísť o úver bez dokladovania účelu použitia peňazí, čiže o bezúčelový úver
 • nesmie ísť o pôžičku vyžadujúcu ručiteľa, ručenie majetkom alebo zabezpečenie nehnuteľnosťou
 • musí ísť o úver, ktorý je možné vybaviť plne bez nutnosti osobného kontaktu
 • malo by ísť o pôžičku z takej nebankovej spoločnosti, ktorá vám vie previesť peniaze na bankový účet do pár minút

V minulosti sa na takéto rýchle pôžičky špecializovali najmä nebankovky typu Provident či Pohotovosť, ktoré vedeli požičať mimoriadne rýchlo a to aj do pár hodín. Dnes majú najrýchlejšie spotrebiteľské úvery Fair Credit, Profi Credit a Provident, ale napríklad aj Cetelem – z minulosti známa nebanková spoločnosť, ktorá však už má bankovú licenciu.

Riešením môže byť aj banka

Prečo je najrýchlejšie požiadať o pôžičku práve v banke, kde máte bežný účet? Má to dve príčiny. Prvou je, že žiadate o pôžičku ako klient prostredníctvom internet bankingu. V tomto prípade si vás banka nemusí overovať tak, ako neznámeho klienta.

Druhý dôvod je najmä ten, že ak máte v banke účet dlhšiu dobu a prijímate naň svoj plat alebo iný druh príjmu, banka vie už podľa obratov zhodnotiť vašu bonitu. Častokrát sa dokonca stane, že vám už vopred predschváli nejaký úverový limit na spotrebný úver, kreditnú kartu alebo povolené prečerpanie k účtu.

TIP:
Samozrejme, nie je vylúčené, že aj banka, kde nemáte účet, vie napríklad do 24 hodín vyhodnotiť vašu žiadosť a v prípade splnenia podmienok úver schváliť a vyplatiť do druhého pracovného dňa. Najrýchlejšie si ale požičiate práve v domovskej banke cez internet banking.

Tipy, kde možno vybaviť pôžičku najrýchlejšie

Bez zbytočných podmienok a ako nový žiadateľ si môžete vybaviť úver najrýchlejšie práve v nebankových spoločnostiach. Ak v nich požiadate o úver cez internet a skompletizujete všetky nevyhnutné doklady okamžite po podaní žiadosti, môžete mať peniaze na účte pokojne aj do 24 hodín. Tu je výber aktuálnych poskytovateľov a ich podmienok:

Pôžičkomat

Najrýchlejší úver sa dá vybaviť cez Pôžičkomat. Požičať si môžete napríklad vtedy, ak vám do výplaty chýba menšia hotovosť, alebo ak potrebujete peniaze na nečakané výdavky napríklad v domácnosti.

Toto sú podmienky pôžičky:

 • suma môže byť od 50 do 500 €, pre dlhodobých klientov až do 900 €
 • splatnosť je 7 až 31 dní, pôžička je splatná jednorazovo na konci splatnosti
 • nemusíte dokladovať príjem, ale je potrebné ho mať

Fair Credit

Väčšiu sumu a na dlhšie obdobie poskytuje pre záujemcov nebanková spoločnosť Fair Credit. Aj tento úver je bezúčelový, takže ho môžete využiť na čokoľvek, pričom vďaka vyššiemu limitu má aj širšiu oblasť použitia.

Takéto sú parametre úveru:

 • výška pôžičky je 200 až 900 €
 • maximálna splatnosť je 50 týždňov a úver sa spláca týždňovými splátkami
 • vyplatenie je možné na účet aj poštovou poukážkou

Profi Credit

Pokiaľ si vyberiete známu nebankovú spoločnosť Profi Credit, nebude už síce vybavenie také rýchle ako pri malých úveroch, ale dostanete k dispozícii oveľa väčšiu sumu na úver. Požičať si môžu aj dôchodcovia alebo zamestnanci pracujúci v zahraničí.

Toto sú podmienky úveru:

 • pôžička je od 300 do 3.000 €
 • splatnosť je možná od 1 do 4 rokov
 • úver je možné kedykoľvek splatiť aj predčasne a to bez pokuty či sankcie

Home Credit

Nebanková spoločnosť Home Credit sa zaoberá nielen splátkovým predajom alebo financovaním áut, ale ponúka aj bezúčelovú Hotovostnú pôžičku. Tú vybavíte plne online a z pohodlia domova.

Takéto sú jej aktuálne podmienky:

 • výška úveru môže byť od 200 do 5.000 €
 • splatnosť je možná na 1 až 7 rokov v závislosti od požičiavanej sumy
 • ak si to neskôr rozmyslíte, do 30 dní je možné pôžičku bezplatne vrátiť

Cetelem

Známa finančná spoločnosť Cetelem má pre tých, čo potrebujú menšiu sumu a hľadajú rýchle vybavenie, špeciálnu Expresnú pôžičku. Tá je bez poplatku za vybavenie alebo predčasné splatenie a je bezúčelová.

Toto by ste o nej mali vedieť:

 • požičať si môžete od 500 do 2.000 €
 • splatnosť je 6 mesiacov až 4 roky
 • na vybavenie nie je treba ručiteľ, ručenie a ani iná forma zabezpečenia úveru

Pozor aj na preplatenie pôžičky

Ľudia, čo si chcú požičať najrýchlejšie, ako sa len dá, často krát zabudnú na opatrnosť. Na prvý pohľad ako-tak výhodná pôžička sa môže zmeniť za pár dní na nočnú moru, ktorú budete mať problém splatiť, alebo prinajmenšom ju príliš preplatíte. Zoberte preto do rúk kalkulačku ešte prv, ako si úver požičiate a prepočítajte si, či nie je príliš predražený.

4.7/5 - (9 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *