Ako sa zbaviť nevýhodnej pôžičky

1255

Požičali ste si nejaký nevýhodný bankový či nebankový úver? Alebo si chcete splatiť dlh na kontokorentnom úvere či kreditke? Presne na toto slúži pôžička na splatenie úverov.

Pôžičky tohto druhu sa nazývajú aj úvery na refinancovanie alebo konsolidačné pôžičky. Vo svojej ponuke ich majú takmer všetky banky u nás, ale aj viaceré nebankové spoločnosti so zameraním na väčšie nebankové spotrebiteľské úvery. Prv, ako sa budete chcieť nevýhodnej starej pôžičky zbaviť len novým úverom, môžete skúsiť našetriť si aj vlastné prostriedky.

Skúste sporenie

Šetrenie je totiž najlacnejší spôsob, ako si vyplatiť svoje staré dlhy a úvery. Existuje viacero sporiacich účtov alebo aj možností na investovanie do podielových fondov s minimálnym rizikom, ale zároveň aj so zaujímavým úročením.

Nemusíte si pritom našetriť napríklad plnú sumu na splatenie starej pôžičky. Môžete skúsiť skombinovať napríklad vlastné nasporené prostriedky s novou pôžičkou na splatenie úverov. Výhodou je, že čím viac si dokážete nasporiť sami, tým menej si musíte požičať, čiže tým viac peňazí ušetríte.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Zistite si, za akých podmienok môžete splatiť starý úver

Keď sa rozhodnete zbaviť starej a nevýhodnej pôžičky, je potrebné zistiť podmienky, za akých to je možné. V prvom rade sa zamerajte na prípadné poplatky za splatenie starého úveru, ktoré treba prirátať do nákladov potrebných na jeho refinancovanie.

Okrem poplatkov sa zamerajte aj na to, aký vysoký je zostatok na úvere a kedy je možné ho splatiť. Väčšinou tieto informácie poskytne veriteľ na základe písomnej žiadosti, pričom z odpovedi musí byť zrejmé, koľko potrebujete na predčasné vyplatenie nevýhodnej pôžičky a akou formou to môžete urobiť.

Hľadajte pôžičku na splatenie dlhov

V druhom kroku treba pristúpiť k hľadaniu nového úveru, ktorý splatí starú pôžičku. Za týmto účelom môžete hľadať refinančné a konsolidačné úvery, ale napríklad aj bezúčelové pôžičky. Takéto finančné nástroje majú najmä banky, ale aj niektoré známe nebankové spoločnosti.

Pri novej pôžičke sa zamerajte na:

 • výšku úroku, aby bol nový úver lacnejší ako ten starý
 • úverový limit, aby ste si dokázali požičať na úplné splatenie starej pôžičky
 • splatnosť, aby ste mohli splácať takú mesačnú splátku, ktorú váš rodinný rozpočet utiahne
 • poplatky, najmä poplatok za vybavenie novej pôžičky a za prípadné mimoriadne splátky alebo predčasné splatenie v budúcnosti
 • preplatenie úveru, ktoré si vypočítate jednoducho na kalkulačke vynásobením mesačnej splátky počtom splátok a odrátaním sumy, ktorú si budete požičiavať
 • podmienky získania úveru, čiže či potrebujete dokladovať príjem, či potrebujete ručenie alebo ručiteľa a či potrebujete úverovú zmluvu zo starej pôžičky

BEZ REGISTRA TO NEJDE
V minulosti boli populárne pôžičky na splatenie dlhov, úverov a exekúcií bez overovania registra. Dnes však nie je možné získať za bežných okolností refinančnú pôžičku alebo konsolidačný úver bez overenia úverovej a dlhovej histórie klienta.

Kde si môžete vyplatiť nevýhodné pôžičky?

Keďže refinančné pôžičky majú u nás v ponuke všetky banky zamerané na retailovú klientelu, mali by ste si spraviť súkromné porovnanie týchto úverov. K tomu si môžete orientačne pozrieť aj ponuky niektorých nebankových úverov na refinancovanie, nakoľko aj tie môžu ponúknuť zaujímavé podmienky. Tu je výber niektorých pôžičiek na splatenie úverov:

Poštová banka

Konsolidačná pôžička je úver, ktorý je ideálny na splatenie starej a nevýhodnej pôžičky. Pôžičku ponúka Poštová banka, pričom v ideálnom prípade je možné získať pri prenesení pôžičiek zľavu až 4 % z úrokovej sadzby. Možný je aj odklad splátok počas splácania.

Ak si požičiate tento úver, získate:

 • možnosť požičať si od 300 do 30.000 €
 • pôžičku so splatnosťou od 1 až do 8 rokov
 • úver bez ručenia, ručiteľa a s možnosťou poistenie jeho splácania

Slovenská sporiteľňa

Naša najväčšia banka, Slovenská sporiteľňa, má v ponuke spotrebný úvere určený na konsolidáciu úverov. Vďaka je možné splatiť si všetky úvery a získať aj nejaké peniaze navyše, ktoré je možné použiť na čokoľvek. Pôžička je bez poplatku za vybavenie.

Ak ju chcete získať, môžete si vybaviť:

 • úver 300 € až 30.000 €, online sa dá získať aj pre neklientov až 6.000 €
 • splatnosť na obdobie od 1 do 8 rokov
 • pôžičku bez ručiteľa alebo iného zabezpečenia

Cetelem

Finančná spoločnosť Cetelem, ktorá bola kedysi jednou z najznámejších nebankoviek na trhu, pôsobí teraz už pod bankovou licenciou a poskytuje tiež refinančnú pôžičku. O tú je možné požiadať jednoducho cez internet, pričom na vybavenie nie je potrebný ručiteľ ani ručenie.

Pôžička na splatenie úverov od Cetelemu má tieto podmienky:

 • výška úveru môže byť od 2.000 € do 50.000 €
 • splatnosť pôžičky môže byť 1 až 8 rokov
 • časť pôžičky je možné získať aj bezúčelovo a použiť ju na čokoľvek iné

Home Credit

Konsolidácia a splatenie nevýhodných úverov sa dá zrealizovať aj prostredníctvom známej nebankovej spoločnosti Home Credit. Tá má vo svojej ponuke úver určený na splatenie dlhov, ktorý vybavíte bez poplatku z pohodlia domova a bez zbytočnej administratívy.

Ak si chcete požičať, tu sú parametre úveru:

 • suma úveru je od 1.000 € až do 20.000 €
 • splatnosť si môžete zvoliť v intervale 2 až 8 rokov
 • k úveru je možné dojednať poistenie výdavkov a hýbať s výškou splátky

Na splatenie sa dajú použiť aj bezúčelové pôžičky

Okrem vyššie zmienených refinančných pôžičiek môžete skúsiť na splatenie nevýhodnej pôžičky aj bezúčelový spotrebný úver. V niektorých bankách ho získate za rovnakých alebo podobných podmienok, avšak s menšou byrokraciou pri vybavovaní. Odporúčame pozrieť si napríklad ponuku VÚB, mBank, Tatra banky, ČSOB alebo UniCredit Bank.

4.2/5 - (4 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *