Ako si vybrať rýchly spotrebný úver

1159

Potrebujete viac peňazí, napríklad na kúpu auta, rekonštrukciu bývania alebo aj na čokoľvek iné? V takom prípade je ideálnym finančným produktom spotrebný úver.

Spotrebné alebo spotrebiteľské úvery majú vo svojej ponuke banky aj nebankové spoločnosti. Väčšina z nich sa dá vybaviť pomerne rýchlo a v prípade, že budete mať „po ruke“ potrebné doklady, nie je problém mať úver schválený aj do 24 hodín a vyplatený aj na druhý deň. Ak chcete získať najlepší a najvýhodnejší úver, je treba dodržať istý postup.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Spotrebný úver si vyberte najprv podľa účelu

Výber úveru treba prispôsobiť účelu, na aký si potrebujete požičať. Ak si chcete požičať napríklad na rekonštrukciu domu alebo modernizáciu domácnosti, ideálnou voľbou sú účelové úvery na bývanie. Tie nájdete v banke, ale aj v niektorých nebankovkách.

Pokiaľ chcete splatiť svoje staré pôžičky alebo dlhy z kreditných kariet či iných úverov, môžete si vybaviť špeciálny refinančný spotrebný úver. Podobne ako pri úvere na bývanie, aj tu je jeho najväčšou prednosťou nižší úrok, takže ušetríte na preplatení pôžičky.

Na všetko ostatné je určený spotrebný úver na čokoľvek. Obvykle platí, že úver s najnižším úrokom na trhu poskytujú banky, ale v niektorých prípadoch sa nájdu aj výnimky v podobe nebankových pôžičiek. Veľa závisí aj od toho, koľko si idete požičať – pri niektorých veľmi malých pôžičkách stojí za to zvážiť aj nebankových poskytovateľov.

Zistite si podmienky úverov

Keď už viete, o aký úver máte záujem, je na čase porovnanie jednotlivých poskytovateľov. Okrem toho, že sa budete zaujímať o to, koľko a na ako dlho sa dá požičať v jednotlivých bankách alebo od nebankoviek, nezabudnite sa zamerať aj na porovnanie úrokov, poplatkov a RPMN, čiže ročnej percentuálnej miery nákladov.

Pri porovnaní netreba zabúdať ani na podmienky schválenia úveru. Kým jedna banka môže vyžadovať napríklad výpis z účtu, ďalšia potrebuje kópiu daňového priznania a tretia vie požičať za istých okolností úver len na občiansky preukaz.

Ešte väčšie rozdiely môžu byť v prípade nebankových spoločností. Práve pri týchto úveroch si treba najviac všímať najmä to, za akých podmienok si požičiavate a viac sledovať rôzne poplatky. Nezabudnite si vypočítať, o koľko úver preplatíte, pokojne nech vám na to poslúži aj bežná kalkulačka.

Podajte kompletnú žiadosť a počkajte na schválenie

Z ponuky úverov a pôžičiek, ktoré vás zaujali najviac, si vyberte aspoň 2 alebo 3 s najlepšími podmienkami, limitmi a parametrami. Využite možnosť podať nezáväznú žiadosť o spotrebný úver už aj cez internet a počkajte si na konkrétne ponuky na mieru.

Z nich si vyberte najvýhodnejší spotrebný úver a snažte sa na prvýkrát dodať k žiadosti všetky potrebné doklady. Väčšina poskytovateľov vyžaduje dva doklady totožnosti a preukázanie bonity. To sa dá riešiť viacerými spôsobmi: potvrdením o príjme priamo od zamestnávateľa, výpisom z účtu alebo v prípade podnikateľov kópiou daňového priznania.

AJ BEZ DOKLADOVANIA PRÍJMU
Viaceré banky aj nebankové spoločnosti umožňujú získať spotrebný úver bez doloženia potvrdenia o výške príjmu. To je výhoda, nakoľko takto je vybavenie jednoduchšie, ale pozor – nič to nemení na povinnosti mať trvalý príjem.

Porovnanie rýchlych spotrebných úverov v banke

Väčšina bánk u nás má v ponuke všetky tri typy spotrebných úverov. Požičať si ich môžete napríklad v ČSOB, Tatra banke, UniCredit Bank alebo v iných známych bankách. Bankové úvery by mali byť určite vašou prvou voľbou, najmä, ak chcete mať spotrebný úver s najnižším úrokom. V tomto prehľade sú aktuálne podmienky niektorých úverov:

VÚB

Všeobecná úverová banka ponúka účelové aj bezúčelové rýchle spotrebné úvery. Ak si chcete napríklad zariadiť domácnosť, zrekonštruovať strechu, splatiť svoje staré dlhy alebo čokoľvek iné, máte možnosť požičať si za zaujímavých podmienok.

Pôžičku na čokoľvek, čo je bezúčelový spotrebák VÚB, získate:

 • vo výške od 500 do 25.000 €
 • bez skrytých poplatkov a s 0 € poplatkom za poskytnutie
 • s možnosťou splácania od 13 do 96 mesiacov
 • bez ručenia, ručiteľa alebo iného zabezpečenia

SLSP

Kúpiť si nové auto, ale napríklad aj zaplatiť nečakané výdavky napríklad pri rekonštrukcii nehnuteľnosti. To všetko môžete so Slovenskou sporiteľňou a jej spotrebným úverom na čokoľvek.

Banka ho poskytuje s týmito podmienkami:

 • výška úveru od 300 do 30.000 €, pre neklientov do 6.000 € priamo cez internet
 • splatnosť 1 až 8 rokov podľa vašich možností
 • žiadne poplatky za vybavenie či predčasné splatenie
 • úrok už od 5,9 % ročne

Poštová banka

Online spotrebný úver sa dá vybaviť aj v Poštovej banke a to už do 24 hodín. Pokiaľ pracujete na trvalý pracovný pomer, môžete mať úver bez dokladovania príjmu jednoducho len na občiansky preukaz.

Tento úver banka ponúka pod názvom Dobrá pôžička s týmito podmienkami:

 • požičať si môžete 300 až 30.000 €
 • splatnosť pôžičky je 1 až 8 rokov
 • počas splácania je možný odklad splátok až na 6 mesiacov
 • vybavenie aj prípadné predčasné vyplatenie je bez poplatkov

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

mBank

mBank má v ponuke v rámci spotrebných úverov tak refinančnú, ako aj bezúčelovú mPôžičku. Ide o klasický bankový spotrebný úver bez ručenia, ktorý banka ponúka bez poplatkov za vybavenie.

Ak sa rozhodnete pre mPôžičku, vybavíte si ju:

 • vo výške od 500 € až do sumy 24.000 €
 • s možnou dobou splácania od 12 mesiacov do 8 rokov
 • bez chytákov a s rovnakým úrokom pre všetkých
 • cez internet a s minimom byrokracie

Prehľad rýchlych úverov z nebankových spoločností

Nebankové spotrebiteľské úvery sa približujú svojimi podmienkami bankovým, hoci stále tu sú rozdiely. Najväčšou výhodou je jednoduchšie a ľahšie vybavenie, keďže kritéria bývajú zvyčajne menej prísne, ako v banke. Určite však zabudnite, že by ste si napríklad požičali bez registra. Tu je aktuálne porovnanie podmienok dvoch najväčších nebankoviek u nás:

Profi Credit

Ak hľadáte menší nebankový úver na čokoľvek, odporúčame skúsiť spotrebiteľský úver od Profi Credit-u. Úver je bez skrytých poplatkov a peniaze môžete mať na svojom účte už do 24 hodín od schválenia pôžičky.

Tu sú podmienky úveru:

 • výška od 300 € do 3.000 €
 • splatnosť od 1 do 4 rokov
 • zvýhodnené podmienky pre vracajúcich sa klientov, ktorí si požičiavajú opakovane
 • úver môžu získať zamestnanci pracujúci doma aj v zahraničí, živnostníci, dôchodcovia

Home Credit

Ak sa rozhodnete pre spotrebný úver od spoločnosti Home Credit, môžete si požičať tak na bývanie, ako aj na refinancovanie. Samozrejme, najviac využívanou pôžičkou je bezúčelový spotrebiteľský úver na čokoľvek.

Tento úver:

 • získate v sume od 200 € až do 5.000 €
 • môžete splácať od 1 do 7 rokov, pričom doba splatnosti závisí aj od výšky úveru
 • je bez poplatku za vybavenie aj bez poplatku za predčasné splatenie
 • môžete do 30 dní vrátiť, ale napríklad si aj odložiť splátky počas splácania

LEN OVERENÉ NEBANKOVKY:
Ak budete zvažovať nebankový spotrebný úver, určite dajte prednosť známym a overeným finančným spoločnostiam. Vždy si tiež zistite, či majú licenciu od Národnej banky Slovenska a či ich činnosť podliehajú jej kontrolnému dohľadu.

Jedna rada na záver: rýchlosť vybavenia ovplyvňujete aj vy

Ak chcete mať vybavený spotrebný úver rýchlo, musíte v prvom rade doložiť všetky doklady spolu so záväznou žiadosťou. Pokiaľ viete doložiť hneď napríklad potvrdenie o príjme, významne to môže urýchliť schvaľovací proces. Zväčša tiež platí, že v banke, v ktorej máte účet už dlhšiu dobu, môžete vybaviť úver najrýchlejšie a najjednoduchšie.

4.8/5 - (10 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *