Ako získať bezúčelový úver?

1234

Bezúčelové úvery sú pohodlným spôsobom, ako si vybaviť peniaze rýchlo bez zbytočnej byrokracie. Peniaze z týchto pôžičiek môžete použiť flexibilne a na čokoľvek, čo chcete.

Ako už hovorí názov, bezúčelové pôžičky sú také typy pôžičiek, ktoré nie sú obmedzené z hľadiska účelu použitia peňazí z úveru. To v praxi znamená, že poskytovateľa pôžičky nezaujíma, na čo peniaze potrebujete a ako ich použijete. To je výhoda nielen pre voľnosť a flexibilitu minutia peňazí, ale významne to urýchľuje aj samotné vybavenie úveru.

V banke, nebankovke aj cez P2P

Bezúčelová pôžička sa dá získať naozaj takmer všade. V banke môže ísť napríklad o spotrebný úver, ale aj kreditnú kartu alebo kontokorent. Tieto úverové produkty majú všetky banky u nás – tak veľké, ako napríklad Tatra Banka, SLSP a ČSOB, ako aj „menšie“, napríklad Prima banka, OTP alebo UniCredit Bank.

Ďalšou možnosťou sú nebankové spoločnosti, ktoré ponúkajú bezúčelovo a na čokoľvek riadne splátkové spotrebiteľské úvery, ako aj malé alebo mini krátkodobé pôžičky. Niektoré nebankové spoločnosti, napríklad Home Credit, majú vo svojej ponuke tiež aj kreditky.

Treťou skupinou bezúčelových úverov sú P2P pôžičky. Tu je veľmi dobrým príkladom napríklad Žltý melón alebo Finzo, čo sú systémy na požičiavanie financií od súkromných investorov pre ďalšie súkromné osoby. Ide o úplne novú generáciu pôžičiek, ktoré sa stávajú čoraz viac obľúbené.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Vybaviť si ho môžete aj bez dokladovania príjmu

Ak nie je potrebné pri pôžičke dokladovať, ako budú peniaze z nej použité, je rýchlejšie a jednoduchšie ju vybaviť. Ešte lepšie to však môže byť pri bezúčelových úveroch, ktoré sa dajú vybaviť aj bez potvrdenia o výške príjmu. Tento typ úverov majú v ponuke viaceré banky aj nebankové spoločnosti.

Aby ste však mohli získať pôžičku bez dokladovania príjmu, musíte byť buď zamestnaný na trvalý pracovný pomer, alebo požiadať o úver v tej banke, kde máte účet. Na tento účet vám musí chodiť dlhšiu dobu príjem, aby banka vedela podľa obratov posúdiť jeho výšku.

AJ PRE PODNIKATEĽOV

Bezúčelové úvery sú dostupné nielen verejnosti, čiže bežným fyzickým osobám, ale aj podnikateľom a živnostníkom. Napríklad bez dokladovania účelu použitia peňazí z pôžičky si môžete požičať úver Biznis Odmena od nebankovky Profi Credit.

Bezúčelové úvery – porovnanie možností

Viete, kde nájsť najvýhodnejší bezúčelový úver? Jedinou možnosťou je porovnanie. Pre každého žiadateľa totiž môže byť najlepší iný typ pôžičky.Je totiž iné, ak napríklad hľadá krátkodobú pôžičku na menšiu sumu, alebo ak potrebuje spotrebný úver na 20.000 €. Tu je niekoľko tipov na zaujímavé pôžičky na čokoľvek:

Fair Credit

Chcete si požičať menšiu sumu a uprednostňujete najmä rýchle a jednoduché vybavenie? Potom môžete skúsiť Fair Credit. Táto pôžička sa dá získať od 200 do 900 € a so splatnosťou do 50 týždňov.

O úvere by ste mali vedieť aj toto:

 • vybavenie je bez poplatkov
 • ide o splátkovú pôžičku s pravidelnými a rovnako vysokými týždňovými splátkami
 • vyplatenie peňazí môže byť na účet aj poštovou poukážkou
 • na vybavenie nepotrebujete žiadneho ručiteľa ani ručenie

Profi Credit

Ak si potrebujete požičať väčšiu sumu, na čokoľvek sa dá požičať napríklad spotrebiteľský úver od známej nebankovej spoločnosti Profi Credit. Na jeho vybavenie nepotrebujete mať ani ručiteľa a ani iné ručenie.

Tento úver získate:

 • v sume 300 až 3.000 € podľa vašich finančných možností a so splatnosťou 1 – 4 roky
 • bez poplatku za vybavenie ako aj za predčasné vyplatenie celého úveru
 • aj vtedy, ak máte príjem zo zahraničia alebo ste dôchodca
 • v prípade opakovaných žiadostí s individuálnym a zvýhodneným posúdením

Cetelem

Spoločnosť Cetelem, známa nebankovka, už patrí medzi poskytovateľov pôžičiek s bankovou licenciou. K dispozícii má dve bezúčelové pôžičky a to buď Expresnú pôžičku alebo Pôžičku na čokoľvek.

Tu sú ich parametre a podmienky:

 • Expresná pôžička je k dispozícii od 500 do 2.000 € na 6 až 48 mesiacov
 • Pôžička na čokoľvek sa dá získať od 2.000 do 25.000 € a na 6 až 96 mesiacov
 • pôžičky sú bez poplatkov za vybavenie aj čiastočné či úplné predčasné splatenie
 • vyplnenie online žiadosti je do pár minút a posúdenie takmer okamžite

Všeobecná úverová banka

Bezúčelové úvery samozrejme riešia aj naše najväčšie banky, napríklad VÚB. Tá má v ponuke svoj spotrebný úver nazvaný Pôžička na čokoľvek, ktorý si môžete vybaviť už od 500 €. Horná hranica je 25.000 €.

Pôžička na čokoľvek je:

 • s lehotou splácania od 13 do 96 mesiacov
 • aj bez poplatku za vybavenie v prípade splnenia podmienok
 • bez ručiteľa, spoludlžníka alebo iného ručenia
 • s možnosťou dodatočnej zľavy na úroku až vo výške 2 % ročne

Finzo

Až do 10.000 € a na čokoľvek si môžete požičať aj cez systém P2P pôžičiek Finzo. Tento sprostredkovateľ ponúka možnosť vybaviť si bezúčelovú pôžičku so splatnosťou od 1 do 24 mesiacov a to pre každého.

Úvery cez Finzo:

 • sú moderným spôsobom požičiavania si medzi ľuďmi
 • môžu byť buď krátkodobé na 1 až 3 mesiace, alebo dlhodobé na 6 až 24 mesiacov
 • sú vhodné aj na malé výdaje, nakoľko požičať sa dá už 50 €
 • získate s minimálnymi poplatkami a s najlepším úrokom

Najnižší úrok nerovná vždy najlepší úver

Každý žiadateľ o úver sleduje úrok. Jeho výška síce do veľkej miery určuje výhodnosť či nevýhodnosť pôžičky, avšak netreba zabúdať ani na niektoré iné parametre. Ak chcete nájsť najvýhodnejší bezúčelový úver, pokojne odošlite viac nezáväzných žiadostí o pôžičku napríklad uvedeným poskytovateľom a počkajte si na konkrétne úverové ponuky.

4.8/5 - (5 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *