Banky aktívnejšie využívajú predschválené úvery

936

V ostatnej dobe sa banky snažia predať svoje produkty aj prostredníctvom ponúkania predschválených úverov. Klienti bánk sa preto môžu dostať k úverom o čosi jednoduchšie. Upozornenie o možnosti predschváleného úveru číhajú na klientov v internet bankingu, v mobilnej aplikácii či pri výbere v bankomate. Jedným z dôvodov môžu byť aj klesajúce marže bánk pri hypotékach. Preto sa snažia získať likviditu z úverov, kde sú marže vyššie. Takisto z hľadiska reklamy a marketingu je jednoduchšie preferovať službu ušitú pre konkrétneho zákazník ako vytvárať a platiť drahé reklamy v médiách. Prima Banka a Poštová banka tvrdia, že kritéria sa pre predschválený úver nezmenili. UniCredit konkretizoval, že pre predschválený úver majú strop maximálnej výšky 25000€ v produkte Pôžička na čokoľvek. Výhodu predschváleného úveru môžete získať už po troch mesiacoch od začiatku sledovania bonity.

Hovorkyňa Slovenskej Sporiteľne priblížila, že limity pre klientov nastavujú na základe viacerých parametrov ako napr. príjmy, demografické údaje, transakcie a vzdelanie. Týmto chcú zabezpečiť, aby klient dokázal splácať svoje záväzky.

Konkrétne stropy predschválených úverov sú vo väčšine určované individuálne. Banky ponúkajú možnosti predschválených úverov až klientom, o ktorých majú zhromaždené informácie a taktiež vedia aké sú presne potreby klienta.

4.9/5 - (7 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *