Banky verzus nebankovky

1146

Banky automaticky vnímame za viac seriózne ako nebankovky, v tom horšom prípade ich niektorí ľudia považujú za zlodejov, lenže v praxi to nemusí byť vždy pravda. Štatisticky ukazujú, že sa zadlžujeme stále viac a to nielen prostredníctvom hypoték, ale aj spotrebných úverov.Zlý odhad našej finančnej situácie nám dokáže riadne skomplikovať životy, preto treba byť pri výbere úveru mimoriadne pozorný. Treba si dať pozor najmä na transparentnosť veriteľa v predzmluvnej fáze, ekonomickú výhodnosť a možné penalizácie pri neschopnosti splácať úver. Hodnotením 20tich produktov od 19 spoločností boli zistené nasledujúce fakty.

Žiadateľ o úver má právo získať predzmluvné informácie a veriteľ by ich mal poskytnúť pred uzavretím zmluvy. Transparentnosť bankových a aj nebankových spoločností je rozdielna. Platí tu, že buď jednáte s transparentnými veriteľmi alebo s tými ostatnými. Určite neplatí, že bankové subjekty sú explicitne seriózne a nebankové netransparentné. Rozlíšiť ich môžete aj podľa toho či majú na svojom webe uverejnené všetky potrebné informácie. Menej transparentné spoločnosti sa väčšinou snažia skryť nevýhodné podmienky a preto na weby neumiestňujú všetky informácie.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Neplatí, že banky sú výhodnejšie ako nebankovky. Nebankové spoločnosti sú schopné plnohodnotne konkurovať bankovým produktom. V niektorých prípadoch sú na tom nebankovky lepšie ako banky. Seriózne nebankové spoločnosti nenútia klientov k využívaniu ich doplnkových služieb ako napr. založenie osobného účtu alebo k presunu hypoték.

Pozor si treba dať aj na schopnosť splácania úveru. Pred uzavretím zmluvy o úvere si dvakrát premyslite či úver budete stíhať splácať. Tie menej transparentné spoločnosti sú založené práve na modely, kde profitujú najmä z oneskoreného splácania vo forme sankcií a iných penalizácii.

5/5 - (4 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *