Bezúročná pôžička sa stáva hitom. Ponúkajú ju mBank aj Poštová banka

1255

Úroky sú na historických minimách a to sa týka tak hypoték, ako aj spotrebných úverov. Stále to však niektorým nestačí a chceli by si požičať zadarmo.

Presne na túto strunu sa rozhodli brnknúť dvaja hráči na poli bankových pôžičiek, konkrétne známa internetová banka mBank a Poštová banka, ktorá má široké pokrytie v menších mestách a aj na vidieku. Obe tieto bankové inštitúcie predstavili len nedávno zaujímavé produkty – bezúročné pôžičky. Sú však naozaj „zadarmo“?

mBank a jej prvá mPôžička Plus

Ako prvá prišla s nápadom pôžičky s 0 % úrokom mBank. Začiatkom roka predstavila špeciálnu mPôžičku Plus, ktorú si môžete požičať naozaj bezúročne. Podmienkou je, aby šlo o vašu úplne prvú pôžičku v mBank, čiže ste predtým nemali z banky požičaný žiaden iný úver. Cieľom banky je teda získať nových klientov.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Aby ste pôžičku mohli získať, musíte mať samozrejme nad 18 rokov, trvalý zdroj príjmu a nesmiete mať žiadne podlžnosti voči mBank. Zároveň nesmiete byť v omeškaní ani so žiadnou inou splátkou, nesmiete mať negatívny záznam v bankových registroch a samozrejme nesmiete byť ani v exekúcii.

Pokiaľ splníte tieto podmienky, môžete si požičať od 350 € až do 1.500 €, čo je úverový limit stanovený pre bezúročnú pôžičku. Lehota splatnosti je pevná a to 12 mesiacov. Pôžičku však môžete kedykoľvek splatiť predčasne bez poplatkov. Na dlhšie obdobie alebo viac peňazí si však s 0 % úrokom nepožičiate.

Čo sa týka nákladov na úver, banka naozaj neúčtuje v súvislosti s pôžičkou žiaden úrok. Musíte ale počítať s jednorazovým poplatkom za vybavenie úveru, ktorý je vo výške 2 % z požičanej sumy. Tento poplatok banka automaticky zúčtuje po načerpaní pôžičky. Ak si teda požičiate napríklad 1.500 €, banka vám ich poskytne, no automaticky strhne aj 30 €.

Poštová banka kontruje Štartovacou pôžičkou

Poštová banka prešla na jar významnou zmenou brandu a komunikácie. Banka sa snaží prilákať nových klientov, najmä mladšej generácie. Tomu prispôsobila aj svoju kampaň na nové produkty a začala ponúkať Štartovaciu pôžičku bez akýchkoľvek úrokov alebo dodatočných poplatkov.

V tomto prípade je cieľom banky prilákať nových klientov a podporiť aj predaj pôvodného spotrebného úveru. Štartovaciu pôžičku je možné získať v sume 600, 800 alebo 1.000 €. Splatnosť pôžičky je aj tu stanovená fixne, konkrétne na 20 mesiacov. Pôžička je bezúčelová a je možné ju použiť na čokoľvek, s výnimkou splatenia existujúcich záväzkov voči banke.

Banka poskytuje túto pôžičku len v obmedzenom období, konkrétne od 13.2. do 31.3.2017. Po tomto dátume tak už nemusí byť pôžička v ponuke, pokiaľ sa banka nerozhodne kampaň predĺžiť. Aby ste ju získali, musíte mať samozrejme dostatočný príjem a nesmiete byť v úverových registroch, čiže nesmiete mať žiadne nesplatené finančné záväzky.

Na rozdiel od ponuky mBank platí pri tejto pôžičke, že nielen úrok je 0 %, ale aj RPMN (čiže  ročná percentuálna miera nákladov) je vo výške 0 %. Je to dané tým, že banka neúčtuje ani žiaden poplatok za úver, čiže jej vrátite presne toľko, koľko ste si požičali. Pri Štartovacej pôžičke však nemôžete využiť vernostný program alebo iné akcie Poštovej banky.

Využiť či nevyužiť?

Či už sa rozhodnete pre mPôžičku Plus z mBank alebo pre Štartovaciu pôžičku z Poštovej banky, mali by ste vedieť, že ide viac menej len o „reklamné“ produkty. Na rozdiel od bežných komerčných spotrebných úverov ich získate naozaj výhodnejšie a s nulovým úrokom, ale tieto pôžičky majú svoje obmedzenia a limity.

Ide nielen o úverový limit, čiže to, koľko si môžete požičať, ale aj o vymedzenie presnej doby splácania pôžičky. Pokiaľ si chcete požičať len menšiu sumu a máte pre ňu dobré využitie, sú samozrejme tieto bezúročné pôžičky správna voľba. Nie však jediná.

Pozrite si porovnanie aj ďalších úverov

Ak potrebujete viac peňazí alebo dlhšiu splatnosť, môžete siahnuť aj po iných bankových úveroch. Naše porovnanie spotrebných úverov vám ukáže všetky najdôležitejšie podmienky, limity a parametre, takže získate komplexný prehľad o všetkých možnostiach na trhu. Ak budete chcieť, pôžičky si môžete vybaviť cez internet z pohodlia domova. To už stojí za zváženie, no nie?

4.5/5 - (2 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *