Ferratum prestal poskytovať pôžičky online

961

Pred niekoľkými mesiacmi sme boli svedkom, ako takmer zo dňa na deň spoločnosť Provident prestala poskytovať pôžičky. Spoločnosť Ferratum Bank p.l.c. momentálne taktiež prestala poskytovať nove úvery, informuje o tom ich oficiálna internetová stránka. Avšak existujúci klienti sa nemusia ničoho obávať, spoločnosť uviedla, že im bude aj naďalej poskytovať servis a bude pokračovať vo výbere splátok pôžičiek na základe existujúcich zmluvných záväzkov.

Pred niekoľkými mesiacmi sa rovnakým smerom vydala aj nebankovka Provident, ktorá uviedla, že nové legislatívne zmeny majú negatívny dopad na ich podnikanie a preto sa rozhodli ukončiť poskytovanie pôžičiek na Slovensku. Samozrejme tieto zmeny sa týkajú aj menších hráčov (Fair Credit, Profi Credit…), ktorí zvažujú ďalšie kroky.

Cieľová skupina nebankových spoločnosti sú hlavne tí ktorí nemajú možnosť si požičať v banke, napríklad aj z dôvodu nízkeho príjmu, alebo preto, že boli nezamestnaní. Keďže sa jedna o rizikovú klientelu, bola na nich najvyššia riziková prirážka. Legislatívne zmeny v zákone o spotrebiteľských úveroch z konca minulého roka sprísnili úrokové limity, vrátane zákazu doplnkových služieb. Pokiaľ majú nebankovky doplnkové služby, napríklad upozornenie SMSkou na nasledujúcu splátku alebo splácanie v hotovosti, nemôžu si ich už samostatne účtovať.

5/5 - (1 vote)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *