Konsolidácia alebo refinancovanie pôžičiek

1893

Máte nejaké pôžičky, kreditné karty alebo leasingy a chceli by ste ušetriť? Veľmi populárnou sa stáva konsolidácia alebo refinancovanie úverov, pričom cieľom je ušetriť.

Ľudia chcú vymeniť svoje staré úvery z dvoch dôvodov. Prvým je príliš vysoký úrok, ktorý zvyšuje preplatenie a teda aj nevýhodnosť úveru. Druhým je spojenie pôžičiek do jednej, ktorá bude mať nižšiu splátku. Ak mesačné splátky existujúcich úverov uberajú dlžníkovi príliš veľa financií z jeho rozpočtu, ich nahradenie konsolidačným úverom môže pomôcť.

Refinancovanie pôžičiek v banke cez spotrebný úver

Refinancovať alebo konsolidovať úvery sa najčastejšie dlžníci rozhodnú prostredníctvom bankových pôžičiek. Na tento účel sa dajú získať dva druhy úverov: buď ide o účelové refinančné úvery, alebo o bezúčelové úvery na čokoľvek.

Takmer všetky banky u nás, či už ide o „veľké“ banky typu SLSPČSOB, alebo o „malé“ banky typu Poštová banka, majú v ponuke úvery na refinancovanie a konsolidáciu. Ich výhodou oproti bezúčelovým pôžičkám býva lepší úrok, v niektorých prípadoch aj dlhšia splatnosť pre zníženie mesačnej splátky pri väčšej sume úveru.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

V banke sa najčastejšie na refinancovanie využívajú spotrebné úvery. Tie sa dajú získať spravidla najviac do 30.000 €, čo by malo pokryť náklady na refinancovanie všetkých bežných dlhov. Ak však takáto suma nestačí, je možné použiť aj tzv. americkú hypotéku.

Nebankové pôžičky na refinancovanie a konsolidáciu

Pokiaľ sa rozhodnete pre nebankové spoločnosti, špeciálne pôžičky na refinancovanie majú napríklad Home Credit alebo Slovenská požičovňa. Bývalá nebankovka, teraz už spoločnosť s bankovou licenciou, Cetelem, má vo svojom portfóliu tiež refinančnú pôžičku.

Samozrejme, využiť môžete aj bežné spotrebiteľské nebankové pôžičky. Tie má vo svojej ponuke oveľa viac poskytovateľov a ich výhodou je, že nemusíte napríklad dokladovať, že ste ich použili na zaplatenie starých dlhov. Časť z nich tak môžete použiť aj na čokoľvek iné.

POZOR NA ÚVERY BEZ REGISTRA!

Viacero ľudí sa dostane so splácaním svojich dlhov a finančných záväzkov do takých problémov, že sa ocitnú v úverových registroch alebo registroch dlžníkov. Zobrať si však pôžičku bez registra je dnes veľké riziko, nakoľko seriózne spoločnosti takéto úvery neponúkajú.

Aký by mal byť ideálny postup

Ak sa rozhodnete pre splatenie starých dlhov, v prvom rade musíte vedieť, za akých podmienok je to možné spraviť a koľko budete potrebovať peňazí. Nechajte si preto vyčísliť zostatky na starých úveroch a spýtajte sa aj na prípadné poplatky za ich vyplatenie pred koncom splatnosti.

Následne sčítajte všetky náklady a hľadajte nový úver, ktorý bude možné získať v takej sume, akú potrebujete. Zistite si podmienky, za akých vám vie každý veriteľ požičať a ak ich spĺňate, zaraďte si jeho refinančný úver do svojho užšieho výberu.

Na záver si vyberte skupinu nových pôžičiek, ktoré sa vám najviac pozdávajú a ktorých podmienky získania spĺňate. Dajte si vypracovať konkrétne úverové ponuky, porovnajte ich a tú najlepšiu si vyberte.

Na čo si dať pozor najviac

V súvislosti s refinancovaním alebo konsolidáciou úverov by ste mali postupovať opatrne a s chladnou hlavou. Nie každý nový úver je výhodný a rovnako platí, že nie všetky staré pôžičky sa oplatia refinancovať.

V rámci refinancovania si dajte pozor najmä na nasledujúce 3 veci:

 1. Refinancovať starý dlh sa oplatí len vtedy, ak ušetríte na jeho preplatení alebo ak vám zníženie splátky výrazne pomôže v rodinnom rozpočte
 2. Taká stará pôžička, ktorej predčasné splatenie je pokutované poplatkom presahujúcim úsporu na úroku, nie je vhodná na refinancovanie
 3. Dajte si pozor najmä na zostávajúcu splatnosť – úvery, ktoré by ste tak či tak splatili napríklad do 6 mesiacov, sa väčšinou neoplatí refinancovať

Refinančné úvery – porovnanie možností

Ideálnym nástrojom na splatenie starých dlhov sú špeciálne pôžičky na refinancovanie úverov. V súčasnej dobe ich ponúka takmer každá banka a pomerne dosť veľa nebankových spoločností. Pozrite si prehľad aktuálnych ponúk a podmienok najlepších refinančných úverov:

Poštová banka a jej refinancovanie

Lepšia splátka je názov pre refinančný úver, ktorý ponúka Poštová banka. Tento úver sa dá vybaviť na splatenie starých pôžičiek bez ohľadu na ich počet alebo typ, pričom získať môžete až do 30.000 €.

Lepšia splátka ponúka:

 • splatnosť od 1 do 8 rokov a nemennú úrokovú sadzbu počas celej splatnosti
 • vybavenie bez poplatku, rovnako ako aj možnosť predčasného splatenia bez poplatku
 • možnosť schválenia aj bez dokladovania príjmu, len na občiansky preukaz
 • možnosť vziať si peniaze na vyše a použiť na hocičo

Refinancovanie pôžičiek cez Slovenskú sporiteľňu

Konsolidácia úverov je možná aj prostredníctvom SLSP, našej najväčšej banky na trhu. Vyplatiť si staré úvery, splácať menej a získať aj nejaké peniaze navyše môžete s jej refinančným spotrebným úverom až do výšky 30.000 € pre klientov banky.

Konsolidačný úver:

 • je bez poplatkov za vybavenie alebo neskôr aj za predčasné splatenie
 • môžete splácať od 1 do 8 rokov a vybavíte ho bez ručiteľa alebo ručenia
 • je aj s poistením schopnosti splácania, pre každý prípad
 • máte s istotou, že po celú dobu splatnosti sa vám nezmení úrok a ani mesačná splátka

VÚB

Pôžička na refinancovanie od VÚB je účelový refinančný úver, ktorý ponúka banka pre každého. Požiadať oň môžete z pohodlia domova cez internet a použiť ho môžete na vyplatenie akéhokoľvek počtu úverov.

Refinančná pôžička od VÚB má tieto parametre:

 • výška je od 500 do 25.000 € podľa bonity
 • splatnosť sa dá zvoliť od 13 do 96 mesiacov
 • úver je možné navýšiť o bezúčelovú časť
 • pôžičku je možné získať aj bez poplatku za schválenie

Cetelem

Zbaviť sa starých a nevýhodných úverov môžete aj cez známu finančnú spoločnosť Cetelem. Tá ponúka refinančnú pôžičku, vďaka ktorej je možné ušetriť na splátke až 30 % a ešte získať aj dodatočné peniaze navyše na čokoľvek.

Pôžička ponúka tieto výhody:

 • možnosť získať úver až do výšky 50.000 € a so splatnosťou do 8 rokov
 • žiadne poplatky za vybavenie ani predčasné vyplatenie
 • netreba žiadneho ručiteľa, ručenie alebo spolužiadateľa
 • možnosť dojednať poistenie úveru pre nečakané životné situácie

Home Credit

Na záver nášho porovnania je tu ponuka spoločnosti Home Credit. Tá ponúka nielen bezúčelový úver, ale aj refinančnú pôžičku na splatenie starých dlhov. Tú je možné získať od až do výšky 20.000 € a na splatnosť najviac 96 mesiacov.

Okrem toho:

 • k pôžičke je možné dojednať poistenie výdavkov
 • všetko vybavíte z pohodlia domova a administratívu zariadi spoločnosť za vás
 • pôžička je bez poplatkov za vybavenie aj predčasné splatenie
 • počas splácania je možné v prípade potreby odložiť splátku alebo zmeniť jej výšku

VYUŽITE VÝHODNÉ ÚROKY!

Aktuálne sú úroky prakticky na všetkých úveroch na historických minimách. Dnešné spotrebné úvery majú bežne úrok na takej úrovni, ako tomu bolo pri hypotékach pred 5 či 6 rokmi. Využite to a refinancujte, kým je to takto výhodné.

Naša rada na záver: refinancovať sa dá naozaj všetko

Refinancovať alebo konsolidovať je možné naozaj každý typ úveru. Či už máte kontokorent, dlh na kreditnej karte, malú nebankovú pôžičku, leasing, splátkový úver alebo aj starší bankový spotrebný úver, každý typ tohto dlhu je možné predčasne splatiť. Vždy však postupujte s kalkulačkou v ruke a vyberte si naozaj len to najvýhodnejšie riešenie!

Naše detailne recenzie refinančných pôžičiek:

 1. Home Credit konsolidácia pôžičiek s nižšou splátkou
 2. Cetelem pôžička na splatenie úverov
 3. VÚB banka pôžička na refinancovanie
 4. Poštová banka Lepšia splátka (pôžička na splatenie dlhov)
4.6/5 - (7 votes)

1 KOMENTÁR

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *