Ktorá online pôžička je najvýhodnejšia?

16

So žiadosťou o úver už nemusíte chodiť do banky. O pôžičku môžete požiadať rýchlo a jednoducho cez internet. Online pôžičky sú pre svoju dostupnosť a jednoduchosť čoraz populárnejšie.

Čo je to online pôžička?

Online pôžička je pôžička, ktorú žiadate a vybavujete online. Celý proces, od žiadosti až po platbu, prebieha digitálne. Zjednodušene povedané, ide o pôžičku, ktorú poskytuje banka, alebo nebankovka online a je možné o ňu požiadať prostredníctvom jej webovej stránky.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Pri väčšine online pôžičiek stačí vyplniť online formulár, potvrdiť svoju totožnosť a nahrať požadované dokumenty. Úverové dokumenty sa následne online prenášajú a elektronicky podpisujú. Vyplnenie žiadosti zvyčajne trvá len niekoľko minút. V krátkom čase dostanete spätnú väzbu od úverovej inštitúcie o schválení úveru.

Online pôžička ponúka pohodlný spôsob, ako preklenúť finančnú tieseň, alebo uskutočniť väčšie nákupy.

Online pôžička vs. banková pôžička: Aké sú rozdiely?

Online aj bankové pôžičky sledujú rovnaký cieľ, avšak medzi týmito dvoma typmi pôžičiek sú určité rozdiely. Najzrejmejším rozdielom oproti bankovému úveru je jednoduchosť spracovania.

Ak chcete získať bankový úver, musíte navštíviť pobočku miestnej banky, o pôžičku online môžete jednoducho požiadať z domu alebo odkiaľkoľvek. Vybavenie online pôžičky je navyše oveľa rýchlejšie. Na schválenie pôžičky v banke musíte zvyčajne čakať niekoľko dní,  alebo dokonca týždňov.

Pri online pôžičke však neexistuje priamy kontakt s úverovým poradcom. Pre niektorých žiadateľov to môže znamenať nevýhodu.

Na prvý pohľad sa tieto dva typy pôžičiek líšia v nasledujúcich aspektoch:

 • iné úrokové sadzby
 • poradenská služba
 • spôsob vybavenia

Výhody online pôžičky v kocke

V dnešnej dobe sa život čoraz viac digitalizuje a tomuto trendu sa prispôsobujú aj banky. Pôžičku online získate niekoľkými kliknutiami. Aké výhody to však ponúka v porovnaní s bankovým úverom?

Pohodlné a jednoduché vybavenie

Vybavenie žiadosti o pôžičku môže byť často časovo náročné a viac ako stresujúce. Návšteva pobočky banky, zhromaždenie všetkých dôležitých dokumentov a predovšetkým porovnanie úverov sa často stáva skutočnou výzvou. Pri online pôžičke to však vyzerá úplne inak.

Dá sa povedať, že online pôžičky spôsobili v tomto procese revolúciu . Klienti môžu požiadať o pôžičku z pohodlia svojho domova, čím odpadá nutnosť papierovania, alebo čakania na stretnutie v kancelárii banky. Spracovanie je tiež rýchle a jednoduché, pretože všetky potrebné dokumenty k žiadosti je možné predložiť digitálne.

Hlavná výhoda spočíva predovšetkým v možnosti  okamžitého porovnania podmienok jednotlivých bánk. Tak obrovské množstvo klasických pôžičiek v tak krátkom čase nedokážete porovnať. Ušetríte čas a zároveň, bez väčšej námahy nájdete vyhovujúcu pôžičku.

Obzvlášť rýchle potvrdenie a platba

Ďalšou veľkou výhodou online pôžičky je rýchle schválenie a vyplatenie. Pri žiadnej inej forme úveru nedostanete peniaze na účet rýchlejšie ako s online pôžičkou. Pri okamžitých pôžičkách môžete dokonca očakávať pripísanie peňazí na váš účet ešte v ten istý deň. To môže byť obzvlášť výhodné, ak vzniknú neočakávane vysoké výdaje alebo sa ocitnete v núdzovej situácii.

Ďalšie výhody

 • 0%-né poplatky za spracovanie a poskytnutie úveru, ako aj za mimoriadnu splátku
 • pôžičky až do výšky 25 000 eur bez nutnosti uvedenia účelu
 • flexibilita splácania, prispôsobená vašej aktuálnej finančnej situácii

Sú online pôžičky bezpečné a spoľahlivé?

Mnoho ľudí má obavy z online pôžičiek. Ale, nemusíte sa obávať. Pôžičky online sú bezpečné. Pri výbere poskytovateľa by ste však mali brať do úvahy jeho kredit. Dôkladne si preštudujte podmienky poskytnutia úvery a prečítajte si overené recenzie zákazníkov.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Okrem toho by ste sa mali vždy uistiť, že online pripojenie je šifrované a že pokyny poskytovateľa na ochranu údajov zodpovedajú bežným štandardom.

Renomovaní a dôveryhodní poskytovatelia online pôžičiek prijímajú prísne bezpečnostné opatrenia na ochranu osobných údajov svojich zákazníkov. Malý prieskum zabezpečí, že získate bezpečnú a serióznu online pôžičku.

Aké kritériá musí žiadateľ splniť

Žiadosť o online pôžičku je pre mnohých spotrebiteľov pohodlným a rýchlym spôsobom, ako sa dostať k finančným zdrojom. Aké náležitosti však treba splniť, aby ste o takýto úver mohli požiadať?

Spravidla je potrebné, aby bol žiadateľ plnoletý, mal trvalý pracovný pomer a mal trvalé bydlisko na Slovensku. Pozitívny úverový rating je podmienkou, ale nebankoví poskytovatelia akceptujú aj mierne pošramotenú úverovú históriu.

Aké doklady sa od žiadateľa vyžadujú

Pred podaním žiadosti o online pôžičku by ste mali mať jasno v požadovaných dokladoch. Vo všeobecnosti platí, že pri žiadosti o online pôžičky sú žiadatelia povinní poskytnúť určité dokumenty na preukázanie ich totožnosti a finančného stavu.

Zahŕňa to potvrdenie o príjme – výplatné pásky alebo daňové priznania. Môžu však vyžadovať aj bankové výpisy. Najmä pri väčších sumách úveru môže mať zmysel pripraviť sa v dostatočnom predstihu a zhromaždiť všetky potrebné dokumenty. Zabezpečíte si tak  rýchle a bezproblémové spracovanie žiadosti.

Čo robiť, ak vaše kreditné skóre nie je v poriadku?

Čo sa stane, ak vaša bonita nie je práve najlepšia a nemáte šancu získať pôžičku od väčšiny bánk a online poskytovateľov pôžičiek? Presne tu prichádza na rad pôžička bez dokladovania. Takáto pôžička umožňuje ľuďom v núdzových situáciách pokryť svoje finančné potreby aj vtedy, keď klasický bankový úver alebo bežná online pôžička neprichádzajú do úvahy.

Ak chcete využiť tento typ pôžičky, musíte poznať niektoré špecifiká. Pri online pôžičkách bez dokladovania sú úroky zvyčajne vyššie ako pri klasickej online pôžičke. Je to preto, že riziko nesplatenia veriteľa je vyššie, keďže sa nerobí kontrola kreditu. Navyše, maximálna výška úveru je často obmedzená a doba splatnosti je kratšia.

Ktorá online pôžička je najvýhodnejšia?

Ak viete, akú výšku pôžičky si môžete dovoliť, alebo akú sumu aktuálne potrebujete, zadajte tento údaj do porovnávacích portálov. Portály spravidla zobrazia ponuky úverov tak, aby bola na prvom mieste banka s najnižším minimálnym úrokom.

Nasledujúca tabuľka používa príklady fiktívnych výpočtov na ilustráciu toho, ako môže výška úveru, doba úveru a efektívna ročná úroková sadzba ovplyvniť náklady na úver. V konečnom dôsledku však samotný poskytovateľ pôžičky a vaše finančné požiadavky a možnosti určujú, aká bude efektívna ročná úroková sadzba, mesačná splátka a teda aj celkové úrokové náklady za vašu online pôžičku.

Naše vzorové výpočty preto nie sú ničím iným ako počiatočnou orientačnou pomôckou. Pre konkrétne ponuky jednoducho použite online aplikáciu.

Výška úveruTrvanieRočná úroková sadzbaMesačná splátkaCelkové úrokové náklady
10 000 €844,0 %136,69 €1 481,80 €
10 000 €843,0 %132,13 €1 099,17 €
10 000 €724,0 %156,45 €1 264,53 €
10 000 €723,0 %151,94 €939,45 €

 

Aktuálne najvýhodnejšie úrokové sadzby online pôžičiek

Toto sú aktuálne najvýhodnejšie ponuky online pôžičiek. Je však dôležité poznamenať, že ponuky sa denne aktualizujú. Ako príklad uvádzame výšku pôžičky 3000  € a dobu splácania 3 roky.

 

raiffeisen logo

Pôžička Raiffeisen bank

 • úroková sadzba 5,90 %
 • mesačná splátka 91,13 €
 • suma, ktorú za 3 roky zaplatíte navyše 280,68 €
 • poskytnutie úveru je bez poplatkov

tatrabanka hypoteka

Bezúčelový úver Tatrabanka

 • úroková sadzba 5,99 %
 • mesačná splátka 91,25 €
 • suma, ktorú za 3 roky zaplatíte navyše 285,08 €
 • poskytnutie úveru je bez poplatkov

 

365 banka pozicka

Digitálna pôžička 365 bank

 • úroková sadzba 6,00 %
 • mesačná splátka 91,27 €
 • suma, ktorú za 3 roky zaplatíte navyše 285,57 €
 • poskytnutie úveru je bez poplatkov

 

Štartovacia pôžička od Poštovej banky s nulovým úrokom

Dobrá pôžička Poštová banka

 • úroková sadzba 5,90 %
 • mesačná splátka 91,13 €
 • suma, ktorú za 3 roky zaplatíte navyše 310,68 €
 • poplatok za poskytnutie úveru je 30 €

365 banka pozicka

Pôžička od 365

 • úroková sadzba 6,00 %
 • mesačná splátka 91,27 €
 • suma, ktorú za 3 roky zaplatíte navyše 315,57 €
 • poplatok za poskytnutie úveru je 30 €

 

Na čo si dať pri žiadosti o online pôžičku pozor

Vybavenie online pôžičky je hračka. Je však potrebné mať na pamäti niekoľko vecí:

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Dôkladne zvážte výšku pôžičky a splátok

skôr ako začnete hľadať vhodnú online pôžičku, mali by ste si výšku pôžičky a mesačné splátky vopred premyslieť a dôkladne si ich prepočítať. Berte do úvahy individuálne potreby a osobnú finančnú situáciu.

Splácanie úveru zvládnete len vtedy, ak sú splátky primerané a zapadajú do vášho osobného rozpočtu. Oplatí sa tiež porovnať ponuky rôznych poskytovateľov a venovať pozornosť skrytým nákladom, ako sú poplatky za poskytnutie a spracovanie.

Pri starostlivom plánovaní a kritickom pohľade na podmienky je online pôžička praktickým a pohodlným spôsobom, ako získať rýchle peniaze.

Flexibilné podmienky splácania

Pri výbere online pôžičky je viac ako dôležité dbať na flexibilné podmienky splácania. Tie sa môžu líšiť v závislosti od poskytovateľa a ovplyvňujú výšku mesačných splátok alebo dobu trvania úveru.

Flexibilná možnosť splácania môže pomôcť preklenúť eventuálnu finančnú tieseň a prispôsobiť sa meniacim sa životným alebo príjmovým situáciám. Aj tu je zmysluplné porovnanie rôznych poskytovateľov. Týmto spôsobom si môžete zaistiť, že budete mať dobrú pozíciu z dlhodobého hľadiska a budete si môcť užívať finančnú slobodu.

Je nutné venovať pozornosť aj textu písanému drobným písmom

Ak si chcete vziať online pôžičku, mali by ste si všímať nielen úrokové sadzby, ale pozorne si prečítať aj drobné písmo.

Nie je nezvyčajné, že sa tu skrývajú dodatočné náklady alebo klauzuly, ktoré môžu neskôr spôsobiť nepríjemné prekvapenia. Môžu vzniknúť napríklad poplatky za uzavretie úveru, spracovanie, vedenie účtu či predčasné splatenie, o ktorých by ste inak nevedeli.

5/5 - (1 vote)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *