Ľudia si začali požičiavať na internete

1073

Diera na trhu s pôžičkami sa zaplňuje a Slováci začali najnovšie obchádzať úverové inštitúcie ako sú banky ale aj nebankovky a požičiavajú si navzájom. Avšak hrozí tu riziko, že rodiny sa začnú zadlžovať ešte viac. Diera na trhu vznikla po tom, čo sa sprísnili podmienky na získanie pôžičky čím sa trh prečistil od nepoctivých hráčov, ale vznikla otázka kto požičia žiadateľom, ktorých odmietli banky a nebankovky.

„Ľudia, ktorí boli zvyknutí na to, že úvery dostanú z nebankových spoločností, dnes môže nastať situácia, že úvery nedostanú vôbec a budú si hľadať inú alternatívu, čím sa zvýši riziko, že to budú vedieť splácať,“ vysvetľuje finančný expert Deluvis Marek Kunošík.

Po vzore zo zahraničia netrvalo dlho a rozšírila sa nová alternatíva ako si požičať. Person to Person (P2P) pôžičky fungujú tak, že špecializovaná firma spája bežných ludi, ktorí máju peniaze navyše a chcú ich zhodnotiť alebo investovať a požičiavajú tým, ktorí ich nemajú a chcú si požičať.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

„Pokiaľ si chce človek požičať, vyplní online žiadosť. Zadá si o akú sumu má záujem. Podľa výšky splátky si určí splatnosť, čiže viem, že som schopný splácať mesačne 300 eur a mám záujem o 7000 eur. Vyplním si dôvod, prečo si chcem požičať, informácie o sebe. Následne sa dostanete do časti, kde od vás potrebujeme doručiť doklady na overenie,“ ukazuje riaditeľ pôžičkovej spoločnosti.

Národná banka Slovenska varuje, že ak si požičia jeden človek od druhého stráca nad tým dohľad. Záujemcovia o takýto typ pôžičky by si preto mali uvedomiť, že konajú na vlastnú zodpovednosť. NBS v súčasnej dobe už zvažuje regulácie aby sa tak predišlo ešte väčšiemu zadlžovaniu Slovákov.

4.9/5 - (14 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *