Ľudia vo veku od 18 do 29 rokov chcú pôžičky na rekonštrukciu domu a bytu

914

Prieskum spoločnosti GfK pre Prvú stavebnú sporiteľňu odhaľuje zaujímavé štatistiky, vyše 40 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov čerpá spotrebný uver na rekonštrukciu domu alebo bytu. Mladi ľudia by sa najradšej zadlžili na kúpu auta, ale v skutočnosti čerpajú spotrebne úvery na rekonštrukciu bytu či domu. Toto sú výsledky z prieskumu spoločnosti GfK pre Prvú stavebnú sporiteľňu.

Takmer 1/3 opýtaných vo veku od 18 do 29 rokov, ktorí ešte len rozmýšľajú nad čerpaním pôžičky, uviedla ako najväčší dôvod kúpu auta. Medzi ďalšie dôvody čerpania spotrebného úveru zaradili nákup bielej technicky či zariadenie do bytu.

Prieskum v skutočnosti ukazuje, že mladi ľudia v spomínanej vekovej kategórii využívajú spotrebne úvery najmä na rekonštrukciu domu alebo bytu. Podľa prieskumu to bol dôvod zadlženia až pre 41% respondentov. Kúpa auta sa tak dostala na druhu priečku s tretinovým podielom.

Aj na ďalších priečkach sa umiestnili podobne záujmy ako sú investícia do bývania, výstavba nehnuteľnosti, bytové zariadenie, pozemok ci čierna a biela technika. Najmenej využívaným dôvodom na spotrebne úvery pri mladých žiadateľoch je štúdium alebo dovolenka.

5/5 - (2 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *