Ľudia žijúci v páre máju výhodnejší finančný život

806

Hovori sa, že dvaja sú vždy viac ako jeden, čo platí obzvlášť v partnerskom živote, ale rovnako aj v tom finančnom. Až 8 z 10 bezdetných dvojíc, považuje finančný život vo dvojici výhodnejší a takmer 3/4 slobodných ľudí. Tento fakt potvrdzuje aj skutočnosť, že jednotlivci minú mesačne v priemere o 100 EUR viac, ako ľudia žijúci v pare. Dnes to už nieje žiadna novinka, že lepšie podmienky napríklad v podobe výhodnejšej úrokovej sadzby v spotrebnom úvere môžu získať nielen manželia, ale aj akákoľvek iná dvojica záujemcov.

Podiel slobodných ľudí vo veku 18 – 35 rokov je v súčasnej dobe takmer tretina a ich život je finančne nákladnejší v porovnaní s ľuďmi žijúcimi v pare. Takmer 46 % bezdetných párov nevylučuje možnosť čerpania spotrebného úveru v najbližšom období, pri slobodných jednotlivcoch je to 34%. „Financie získané z úverov využívajú mladí ľudia najčastejšie na rekonštrukciu bytu alebo domu, ďalej na zariadenie domácností, kúpu alebo opravu auta, prípadne na konsolidáciu menej výhodných úverov,“ uvádza Melinda Burdanová, vedúca oddelenia úverových produktov Poštovej banky.

Názory k financiám ako takým sa v oboch skupinách mladých ľudí moc nelíšia a prevláda u nich snaha nakupovať za čo najvýhodnejšie ceny, kde si svoje výdavky starostlivo sledujú. Bezdetné páry sú presvedčene, že slobodní ľudia máju tendenciu míňať viac peňazí, nakoľko si ešte neplánujú budúcnosť s partnerom. 55% slobodných súhlasí s týmto tvrdením.

„Je prirodzené, že ľudia majú snahu nakupovať za výhodnejšie ceny a bankové produkty nie sú v tomto smere výnimkou. Aj preto prinášame pre dvojice žiadateľov možnosť zvýhodnenej úrokovej sadzby, a to až do výšky 50 %. Vziať si spotrebný úver, alebo splatiť inú, menej výhodnú, pôžičku novou je odteraz ešte dostupnejšie,“ dopĺňa M. Burdanová.

5/5 - (2 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *