Malé pôžičky pred výplatou

117

Do výplaty zostáva týždeň a vám by sa zišla finančná injekcia. Túto situáciu pozná stále množstvo ľudí a to veľmi dôverne. Nečakané výdavky môžu zhatiť nejeden plán a to dokonca nielen na mesiac či dva, ale aj dlhodobo. Riešením nepríjemnej situácie môžu byť malé pôžičky pred výplatou aj pre úvery, ktoré pokryjú nečakane výdaje.

Rýchle pôžičky pred výplatou cez internet a SMS

Rýchlosť v prípade nedostatku financií pred výplatou hrá veľkú rolu a v tomto môžu byť prvou voľbou SMS a online pôžičky. Spája ich, to že sú obvykle na nižšiu sumu a viete si ich vybaviť bez zbytočného papierovania, dokladovania a osobných návštev.

Tieto pôžičky boli v minulosti mimoriadne populárne a to pre ich dostupnosť. Poskytovatelia neskúmajú do väčších detailov príjem ani bonitu a vybavenie trvá bežne len pár minút či hodín. Peniaze vám po schválení prídu na účet alebo poštovou poukážkou a môžete si ich vybrať v hotovosti. Peniaze sú bezúčelové, nedokladujte účel použitia.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Čo sa týka parametrov a podmienok, tieto pôžičky:

 • sa dajú získať už aj vo veľmi malej sume a to 50 €, horná hranica býva obvykle od 350 do 1.000 € podľa poskytovateľa a úverovej histórie
 • splatnosť býva do 30 dní s možnosťou predĺženia o ďalších 30 dní, všeobecne platí, že prvú pôžičku získate na menšiu sumu a s kratšou dobou
 • postupne, ako si vytvoríte úverovú históriu, budete si môcť požičať viac, na dlhšie a za nižší úrok, pri týchto pôžičkách býva okolo 10 až 20 %
 • typickou charakteristikou úverov cez SMS alebo internet je to, že splatnosť je jednorazová a to na konci dohodnutej doby splatnosti pri požiadaní

Nebankové spotrebiteľské pôžičky

V prípade, že potrebujete väčšiu sumu peňazí, napríklad 1.000 €, 2.000 € alebo pokojne aj viac, k dispozícii sú spotrebiteľské pôžičky. Tie poskytujú nebankové spoločnosti a oproti rýchlym a malým pôžičkám majú výhodu dlhšej doby splácania.

Vďaka tomu si viete požičať aj väčšiu sumu a s pravidelnou mesačnou splátkou. Nebankovky majú samozrejme v ponuke aj menšie úvery, spravidla začínajúce od 400 €. Tie slúžia napríklad na nečakané opravy v domácnosti alebo nepojazdného auta, ktoré potrebujete pre dochádzanie do práce. Sumu si viete rozložiť na viac menších splátok.

V prípade týchto pôžičiek sa treba pripraviť na mierne prísnejšie podmienky schválenia. Niektoré nebankové spoločnosti budú vyžadovať aj potvrdenie o výške príjmu, najmä ak ide o väčší úver. Budú tiež posudzovať prísnejšie parameter bonity žiadateľa.

Výhodou úverov je ale oveľa lepší úverový rámec a tiež nižšia splátka. Ak by ste si napríklad požičali čo i len niekoľko stoviek, nemusíte ich vrátiť jednorazovo, ale máte na to viac času. Plusom je tiež nižší úrok, ako v prípade SMS a online pôžičiek pred výplatou a to až o polovicu alebo viac. Spotrebiteľské pôžičky sú tak výhodnejšie.

Finančné riešenia aj v banke

Ak máte problémy s finančnou rezervou, riešenie nájdete aj v banke. To vám pritom poslúži nielen jednorazovo, ale dlhodobo. Na krátkodobý nedostatok financií sa z bankových úverov hodia najlepšie kreditná karta a povolené prečerpanie k bežnému účtu.

Tu je ich základná charakteristika a prehľad výhod:

Kreditná karta: Kreditné karty boli v minulosti naozaj veľmi populárne a zažili obrovský boom. Využívali sa na nakupovanie vo veľkom, akceptovali ich všetky známe obchody. Tento stav sa príliš nezmenil, no našťastie, čoraz viac je kreditka chápaná aj ako možnosť flexibilnej finančnej rezervy. To sa hodí aj na krátkodobé výdavky.

Cez kreditnú kartu si viete požičať pokojne aj 5.000 €, výška úverového limitu závisí od výšky vášho príjmu. Vyberať si z nej môžete hotovosť a môžete ňou aj platiť v obchodoch alebo za služby. Jej plusom je, že prvých 40 až 60 dní, podľa typu karty, neplatíte žiadny úrok. Ak stihnete peniaze vrátiť počas tejto doby, nič vás to nestojí.

Kontokorentný úver: Druhou možnosťou je získanie povoleného prečerpania k bežnému účtu v banke. Ide o tzv. kontokorentný úver, ktorý nie je klasickým splátkovým úverom, môžete ho splácať ľubovoľne dlho a po rôznych častiach. V prípade, že ho nebudete čerpať, neplatíte nič, môžete ho využiť aj ako tzv. železnú rezervu.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Kontokorentný úver môžete získať aj do 24 hodín od požiadania, nakoľko vaša materská banka, kde máte účet, veľmi dobre pozná vašu bonitu. Výška úveru sa štandardne odvíja práve od obratov na účte, ale získať napríklad 1.000 € by nemal byť žiadny problém. Neskôr si môžete výšku povoleného prečerpania zvýšiť, ak to bude treba.

Nájdite najvýhodnejšiu pôžičku cez online kalkulačku

Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek riešenie situácie s nedostatkom peňazí pred výplatou, skúste na to využiť aj všetky prednosti internetu. Online kalkulačky a porovnávače pôžičiek vám pomôžu zistiť aktuálnu ponuku na trhu a získať najlepšie podmienky.

Tu je postup, ako získať najlepšiu pôžičku pred výplatou:

 • zvolíte si typ pôžičky, čiže či má ísť o jednorazový úver so splatnosťou v jednej splátke na konci doby, alebo o klasickú splátkovú pôžičku
 • v druhom kroku zadáte sumu, ktorú potrebujete získať, aby ste mali dostatok financií na preklenutie nepriaznivého obdobia do najbližšej výplaty
 • potom, ak sa jedná o splátkovú pôžičku, zvolíte dobu splatnosti, čiže počet mesačných splátok, alternatívne zvolíte sumu, ktorú viete mesačne splácať
 • kalkulačka vám na základe vstupných parametrov pripraví prehľad všetkých ponúk, ktoré spĺňajú vaše požiadavky, spoločne s ich porovnaním

Práve vďaka online kalkulačke získate presne vypočítanú úverovú ponuku, nejde teda len o nejaké všeobecné sľuby. Na základe zadaných parametrov zistíte, kde si môžete požičať, koľko viete získať, aká bude splátka, koľko bude úrok a aké sú ďalšie podmienky. To všetko v prehľadnom a jednoduchom porovnaní všetkých ponúk naraz.

Navyše, vzhľadom na povahu týchto pôžičiek a úverov, aby ste ich získali, zväčša nemusíte nikam osobne ísť. O vybranú pôžičku viete požiadať priamo z pohodlia domova cez online kalkulačku, kde zašlete dopyt. Potom už iba počkáte na kontaktovanie zo strany poskytovateľa úveru, dohodnete si všetky detaily a čerpáte peniaze.

4/5 - (1 vote)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *