Najčastejšia doba splatnosti pôžičiek pre Slovákov je najviac 5 rokov

830

Päť rokov je najčastejšie preferovaná hranica doby splatnosti do kedy chcú Slováci splatiť svoje pôžičky. Podľa najnovšieho prieskumu agentúry NMS Market Research sa tak vyjadrilo 39 % opýtaných. Maximálne dva roky by pôžičku chcelo splácať 34 % respondentov. Šesť rokov na splatnosť si stanovilo 11 % opýtaných a viac ako šesť rokov preferuje 15 % Slovákov.

ts-preferovana-dlzka-splatnosti_-dovody-pozicky_obr-1-640x339

Najčastejším dôvodom zadlženia Slovákov je bývanie, tento dôvod uviedlo 36 % opýtaných. Na rekonštrukciu čerpá pôžičku 26 % opýtaných a na úhradu svojich finančných záväzkov 17 % respondentov. “Ľudia najčastejšie refinancujú úvery po prázdninách, kedy si nabrali pôžičky na dovolenky. Ďalšia vlna refinancovania prichádza pred väčšími sviatkami, ako sú napríklad Vianoce, a v prípade väčších výdavkov,“ hovorí analytička ZUNO banky Ivana Pajtášová.

ts-preferovana-dlzka-splatnosti_-dovody-pozicky_obr-2-640x402

Refinancovanie úverov sa stáva stále silnejším trendom medzi Slovákmi. Za posledných osem mesiacov tohto roka tvorilo refinancovanie spotrebných úverov v ZUNO banke 37 % z celkového objemu úverov. Za posledné dve roky ide o 20 % nárast.

5/5 - (1 vote)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *