Návod: Ako požiadať o pôžičku/úver od mBank

956

Známa internetová banka mBank ponúka ako spotrebný úver na čokoľvek svoju mPôžičku. Ak o ňu máte záujem, tu je návod na to, ako si ju vybaviť online.

Požiadať o pôžičku cez interne nie je už nič výnimočné. mBank túto možnosť ponúkala ako jedna z prvých bánk na Slovensku. Okrem bezúčelovej pôžičky si môžete takýmto spôsobom vybaviť napríklad aj refinancovanie jedného úveru alebo konsolidáciu viacerých pôžičiek. Tu je postup, ako si vybaviť pôžičku od mBank online.

1. Zistite, či spĺňate podmienky pôžičky

Aby ste si mohli mPôžičku vybaviť, musíte mať viac ako 18 rokov a trvalé alebo prechodné bydlisko na území Slovenskej republiky. Okrem toho nesmiete mať žiadny dlh v mBank a samozrejme treba mať aj dostatočný príjem. Ak tieto podmienky splníte, ste na najlepšej ceste získať úver od mBank.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

2. Vyberte si výšku pôžičky

Ak zistíte, že všetky podmienky spĺňate, môžete začať vypĺňať online žiadosť o úver. V prvom kroku si treba zvoliť výšku pôžičky. mBank ponúka spotrebný úver od 350 až do 24.000 €. Ten môžete získať nielen ako bezúčelovú pôžičku, ale aj ako úver na splatenie viacerých dlhov alebo na refinancovanie.

3. Zvoľte si dobu splatnosti

Doba splatnosti pôžičky môže byť od 1 roka až po 7 rokov. Je len na vás, akú lehotu si zvolíte, ale majte na pamäti dve veci. Príliš krátka splatnosť znamená síce ušetrenie na úrokoch, ale aj vyššiu mesačnú splátku. Naopak, príliš dlhá lehota splácania úveru spôsobí jeho predraženie, hoci za cenu prijateľnejšej výšky splátky.

4. Vyplňte osobné údaje a odošlite žiadosť

Po výbere výšky aj splatnosti pôžičky je treba vyplniť osobné údaje. Musíte teda zadať svoje meno a priezvisko, rodné číslo a tiež kontaktné údaje. Okrem toho bude potrebné vyplniť aj údaje o vašej finančnej situácii a bonite. Na záver si môžete vybrať aj poistenie úveru a potom stačí už len odoslať žiadosť na jej posúdenie do banky.

5. Podpíšte úverovú zmluvu a počkajte na peniaze

Posúdenie žiadosti netrvá obvykle dlhšie ako niekoľko hodín. Ak vám mBank úver schváli, zostáva už len podpísať úverovú zmluvu a prípadne k nej pripojiť aj doklady preukazujúce váš príjem. Po vybavení celej administratívy banka odosiela financie na váš bankový účet spravidla ihneď. Peniaze tak môžete mať u seba najneskôr na druhý deň.

Nezabudnite:

  • pôžička od mBank je bez poplatkov za vybavenie aj predčasné splatenie
  • banka garantuje najvýhodnejšiu pôžičku od podania žiadosti po celú dobu splatnosti
  • počas splácania si môžete prispôsobiť výšku aj termín splátky
  • za úver nie je treba ručiť ručiteľom ani založením nehnuteľnosti
4.7/5 - (11 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *