OTP banka končí pôsobenie na Slovensku

206

Dlhodobé prognózy analytikov sa naplnili. Na Slovensku bude o jednu banku menej. OTP banka definitívne končí s ponúkaním svojich finančných služieb na Slovensku. Služby od OTP využívalo približne 200 000 Slovákov. Dôvodom odchodu z nášho trhu je nesplnenie svojho cieľa a to nezískanie 3% podielu na slovenskom trhu. OTP sa v minulom roku dostala na Slovensku do straty. Expandovať však chce do nových štátov a to aj do Ázie. Kto prevezme banku zatiaľ nie je známe, špekuluje sa však o ČSOB banke a Tatrabanke.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Čo bude s klientmi OTP banky?

Pre klientov sa v podstate nič nemení. Pri predaji OTP sa automaticky stanú klientmi novej banky. Všetky zmluvy z OTP však ostávajú platné. Dokonca môžu prísť aj k lepším podmienkam. Nový vlastník bude mať v záujme udržať si klientov, teda podmienky by sa zhoršiť nemali, ale naopak mohli by sa zlepšiť.

Budú odchádzať aj ďalšie banky?

OTP banka nie je prvou bankou, ktorá ukončila svoju pôsobnosť na Slovensku. V minulosti sme boli svedkami odchodu Zuno banky či Sberbank, ktorú kúpila Prima banka. Problémom pre banky je aj náš malý trh, kde pôsobí množstvo bánk. Do kariet im nehrá ani zvýšený bankový odvod.

Odchod hocakej banky neprospieva konkurenčnému boju a v konečnom dôsledku klientom bánk, ktoré musia bojovať znižovaním poplatkov, kvalitou poskytovaných služieb či inováciami. Preto odchod OTP nemôžeme považovať za dobrú správu.

 

5/5 - (1 vote)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *