Povolené prečerpanie na účte – jedna z najdrahších pôžičiek

1079

Možnosť ísť na bankovom účte do mínusu sa môže na prvý pohľad zdať ako výhoda. Nie každý však vie, ako draho nás takáto pôžička môže vyjsť.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Povolené prečerpanie na účte poskytuje banka k bežného bankovému účtu, klient si môže sám nastaviť hodnotu, do akej môže ísť do mínusu. K takémuto nastaveniu dnes už ani nemusíte navštíviť kamennú banku, stačí otvoriť internet banking. Práve takáto pôžička patrí spolu s kreditnou kartou k najdrahším pôžičkám vôbec. Preto si, predtým ako vojdete do mínusu, pozorne prečítajte, koľko vám za takúto pôžičku vaša banka zaúčtuje.

Možnosť ísť na účte do mínusu (tzv. debet) je u mladých ľudí čoraz populárnejšia. Je to krátkodobé riešenie nedostatku peňazí, napríklad nutnosť zaplatiť faktúru pár dní pred výplatou. Mnohí ani netušia, že ide o typ spotrebného úveru, za ktorý si banka ráta poriadne úroky. Výška úrokov závisí od sumy, ktorú si klient požičia a platí ho počas dní, v ktorých ide klient do mínusu. Podľa odborníkov môže byť výška úrokov asi 15 až 20%. Je to omnoho väčší úrok, ako pri klasických spotrebných úveroch. Preto by ste mali ísť na vašom účte do mínusu prípadne používať kreditnú kartu iba výnimočne a požičanú čiastku rýchlo splatiť, pretože na to doplatíte veľkým preplácaním na úrokoch.

Ak si pri jednom z najväčších úrokov požičiate, teda vojdete na účte do mínusu napríklad 1000 eur, na úrokoch môžete za rok preplatiť až 200 eur.

V niektorých prípadoch sa môže stať, že výšku povoleného prečerpania klient prekročí. V tomto prípade bude mať klient negatívny záznam v úverovom registri, čo vám môže sťažiť vašu ďalšiu žiadosť o úver.

Pokiaľ máte povolené voliteľné prečerpanie a nevyužívate ho, môžete byť pokojní, banka vám za jeho samotnú existenciu nič neúčtuje a môžete si ho pre istotu nastaviť na nulu.  Zriadenie možnosti ísť do debetu a jeho existencia bez využívania je bezplatná.

Odporúčame žiadosť o pôžičku od nebankovky:

4.6/5 - (9 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *