Pôžička pre mamičky na materskej

3011

Ste mamička na materskej dovolenke alebo na rodičovskom príspevku a potrebujete peniaze? V tom prípade máte dve možnosti: požičať si sama alebo spolu s manželom.

Pôžičky čisto len pre ženy na MD bez akýchkoľvek spoludlžníkov alebo ručiteľov poskytuje len niekoľko finančných inštitúcií. Je to najmä preto, že materský príspevok alebo rodičovský príspevok neakceptujú všetky banky či nebankové spoločnosti ako dostatočný príjem. Ak nechce žena na MD riskovať pôžičku od neznámej súkromnej osoby, nemá príliš na výber.

S manželom to pôjde jednoduchšie

V prípade, že ste na materskej, ale zároveň máte aj pracujúceho manžela, vybavíte si pôžičku oveľa jednoduchšie, ako keby ste boli obaja bez riadneho príjmu. Žena si v tomto prípade môže požičať prakticky akýkoľvek bežný úver, ale len ako spolužiadateľ. Hlavným žiadateľom bude v týchto totiž váš manžel, ktorý bude dokladovať príjem.

Takýto spôsob získania úverov samozrejme nevyhovuje každej žene. Tie, ktoré nežijú so svojim manželom či partnerom, to majú oveľa ťažšie. Túto úlohu môže v určitých prípadoch prevziať rodinný príslušník, ktorý ale tiež musí mať trvalý a preukázateľný príjem.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Ak máte živnosť, máte aj širší výber

Pre tie ženy na materskej dovolenke, ktoré majú zároveň aj živnosť a podnikajú, je výber pôžičiek širší. V tomto prípade si je možné požičať praktický každý spotrebný alebo spotrebiteľský úver a to tak v banke, ako aj v nebankovej spoločnosti.

Byť SZČO, teda živnostníkom, nijako neovplyvňuje napríklad poberanie materského alebo rodičovského príspevku. Počas materskej alebo rodičovskej dovolenky nevzniká povinnosť prerušiť alebo zrušiť živnosť a tak v prípade, že mala mamička otvorené podnikanie pred nástupom na materskú dovolenku, môže túto skutočnosť využiť práve pri úveroch.

Dôležitou podmienkou však je, aby bol príjem z podnikania dostatočný pre získanie úveru. Pri menších spotrebiteľských úveroch z nebankových spoločností to obvykle nie je problém, ale pri väčších úveroch z bánk to už nemusí stačiť. Vtedy je možné znova si pomôcť spoludlžníkom s dostatočnou bonitou – napríklad partnerom alebo manželom.

Pozor na pôžičky od súkromných osôb

Pokiaľ žena z nejakého dôvodu neuspeje v banke alebo v nebankovej spoločnosti, existuje ešte tretia možnosť a to sú súkromné pôžičky. Tie si požičiavajú navzájom ľudia medzi sebou na základe zmluve o pôžičke, ktorá spadá pod Občiansky zákonník.

V tomto prípade existujú dva modely. Prvým sú kolektívne pôžičky, ktorým sa niekedy hovorí aj P2P pôžičky. Takto u nás funguje napríklad sprostredkovateľský systém Žltý melón, kde však tiež treba vedieť doložiť relevantný príjem pre získanie úveru.

Druhý model je vo forme pôžičiek od individuálnych súkromných osôb. Takéto pôžičky možno nájsť v súkromnej alebo riadkovej inzercii na internete aj v novinách. Tu však platí, že ide o neregulovaný trh s úvermi a preto si treba dávať na podmienky požičiavania si. Nikdy si neberte pôžičku s ručením nehnuteľnosťou a dobre si naštudujte zmluvu o pôžičke.

ŽIADNE POPLATKY VOPRED!
Veľmi dôležité je nenechať sa nachytať na rozličných podvodníkov v prípade inzerátov na súkromné úvery. Neplaťte vopred žiadne poplatky a neposielajte svoje osobné údaje neznámym osobám alebo na podozrivé mailové adresy.

Pôžičky pre ženy na MD – prehľad možností

Aký je teda výber pôžičiek pre mamičky na materskej dovolenke? Existujú dva druhy úverov. Prvým sú úvery, pri ktorých sa priamo uvádza, že je možné ich získať aj na základe poberania materského či rodičovského príspevku. Druhým sú úvery, na ktorých získanie treba mať buď spoludlžníka, alebo mať aj iný druh príjmu. Tu sú príklady prvého druhu:

Pôžičkomat

Pokiaľ si chcete požičať len menšiu sumu, tak aj pre ženy na MD požičiava Pôžičkomat. V jeho ponuke sú krátkodobé mini pôžičky, ktoré sa dajú využiť na čokoľvek, nakoľko sa jedná o bezúčelové úvery.

Tieto úvery získate:

 • v sume od 50 do 500 €
 • s dobou splatnosti na 7 až 31 dní
 • bez ručiteľa alebo ručenia
 • v prípade opakovaných pôžičiek vyšší úverový limit až na 900 €

Pôžička sa vybavuje online, pričom samotné schválenie je zväčša otázkou 15 až 30 minút. Vyplatenie peňazí nastane okamžite po schválení úveru a to priamo na bankový účet žiadateľa. Úver sa poskytuje jednorazovo a aj sa jednorazovo spláca, najneskôr do posledného dňa splatnosti. V prípade potreby je možné splatnosť predĺžiť za poplatok.

Poštová banka

Ak potrebujete väčšiu sumu, Poštová banka poskytuje Dobrú pôžičku aj pre poberateľov materského alebo rodičovského príspevku. Ide o klasický bankový spotrebný úver, ktorý je bez poplatku za vybavenie.

Dobrá pôžička má tieto podmienky:

 • úverový limit od 300 € do 30.000 € (mamičky na MD si ale môžu požičať len menšiu sumu)
 • splatnosť 1 až 8 rokov
 • bezúčelové použitie na čokoľvek
 • možnosť odkladu splátok až na 6 mesiacov

V prípade tohto spotrebného úveru je možnosť získať ho aj bez ručiteľa alebo spolužiadateľa. Veľmi však závisí od vašej bonity a aktuálnych príjmov. O úver je možné požiadať online, avšak vybavenie trvá dlhšie ako v prípade Pôžičkomatu. Ak máte záznam v registroch alebo ste v exekúcii, banka vám žiadosť zamietne.

Ďalšie možnosti

V prípade, že máte možnosť mať spolužiadateľa a spoludlžníka, alebo máte príjem z podnikania, môžete požiadať aj o ďalšie pôžičky a úvery. Či už pôjde o nebankové spoločnosti Profi Credit a Home Credit, alebo o produkty bánk, napríklad od VÚB alebo mBank. Vždy si však požičajte len toľko, aby ste to mohli bez problému splatiť.

4.6/5 - (11 votes)

5 KOMENTÁRE

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *