Pôžička pre začínajúcich podnikateľov

1550

Možno vás už nebaví neustále pritakávať šéfovi a robiť len to, čo vám povie on. Možno snívate o tom, aby ste boli vašim šéfom vy sami. Možno máte skvelý nápad s dobrou perspektívou, ktorý chcete zrealizovať. No bráni vám v tom jedno veľké ALE – peniaze. Základná vec na rozbeh vašej firmy. Pokiaľ nemáte dostatočnú finančnú rezervu, ste nútení si požičať. Ale od koho?

Odkiaľ vziať peniaze na rozbeh s.r.o.?

Ak premýšľate nad bežnou pôžičkou, banky i nebankovky vám môžu skrížiť plány. Pre začínajúceho podnikateľa nie sú príliš vhodné. Problémom môže byť zdokladovanie vašich príjmov. Keďže podnikateľ ešte len začína, nemá stabilný príjem a banke musí dokázať, že jeho podnikanie je z hľadiska príjmu perspektívne. Živnostníci sú oproti podnikateľom vo výhodnejšej pozícii, pretože za svoje záväzky ručia v plnej výške. Ak chcete zašať podnikať a nemáte vstupný kapitál, nevešajte hlavu. Aj pre vás je tu možnosť ako si požičať. Sú ňou podnikateľské pôžičky, kde sú podmienky jednoduchšie.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Podpora štátu pri podnikaní

Áno aj nie. Týka sa to najmä živnostníkov a nazýva sa príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť. Žiadať o príspevok môžeme vtedy, ak sú splnené nasledovné podmienky:

 • Musíte byť uchádzač o zamestnanie (Uoz) vedený v evidencii najmenej 3 mesiace
 • Uoz vedený v evidencii najmenej 12 mesiacov v prípade,  že v období 6 mesiacov pred zaradením do evidencie UoZ pozastavil alebo skončil prevádzkovanie samostatnej zárobkovej činnosti (SZČ)
 • Ak budete samostatne zárobkovo činnou osobou, ktorá bude prevádzkovať živnosť
 • Ak budete vykonávať poľnohospodársku výrobu vrátane hospodárenia v lesoch…
 • Ak budete SZČ prevádzkovať nepretržite najmenej tri roky

Takže pokiaľ nebudete prevádzkovať živnosť alebo vykonávať poľnohospodársku výrobu a nie ste evidovaný na úrade práce, s podporou od štátu nerátajte. Ostáva už iba možnosť podnikateľskej pôžičky.

Kto poskytuje podnikateľskú pôžičku?

Nebanková spoločnosť Profi credit vám ponúkne biznis úver vo výške od 1000 do 6000 eur so splatnosťou 12 až 48 mesiacov. Avšak nie je to pre čerstvo začínajúcich podnikateľov,  pretože musíte zdokladovať svoj hrubý príjem za obdobie 12 mesiacov (hrubý ročný príjem musí byť najmenej 12 mesiacov). Pre takýchto podnikateľov má táto pôžička ďalšie výhody: za poskytnutie úveru sa nepožaduje žiaden poplatok, úroky z úveru môžete použiť na zníženie daňového základu,  požadujú sa iba nevyhnutné doklady. Navyše získané peniaze môžete investovať bez dokladovania podnikateľského zámeru.

Začínajúcich podnikateľov podporuje Slovenská sporiteľňa – tá má v ponuke splátkový úver pre začínajúcich podnikateľov. Pomôže vám naštartovať vaše podnikanie aj bez zabezpečenia a ponúka vám tieto výhody:

 • Dostupná aj pre neklientov Slsp
 • Nevyžaduje vašu podnikateľskú históriu
 • Možnosť odložiť si splátky až o 6 mesiacov
 • predčasné splatenie úveru a zmena zmluvných podmienok bez poplatku
 • zvýhodnený úrok -1,00 % p. a. z výšky úrokovej sadzby
 • po splnení stanovených podmienok si môžete váš úver navýšiť

Ročná úroková sadzba na úveroch zabezpečených nehnuteľnosťou je od 4,00 % a na úveroch nezabezpečených nehnuteľnosťou je od 9,00 %.

Avšak je nutné dodať podnikateľský zámer a finančný plán. Jednou z výhod Slovenskej sporiteľne je ich Program pre začínajúcich podnikateľov, kde vám radi poskytnú spätnú väzbu na vaše podnikateľské aktivity a mnoho ďalších výhod.

ČSOB podnikateľom a firmám ponúka napríklad úvery s podporou EÚ. Ich prednosťou je znížená úroková sadzba, dostupnejšie úvery vďaka záruke EÚ a komplexné financovanie prevádzky a investícií, dlhodobá splatnosť investičných úverov s možnosťou rozloženia splácania až na 15 rokov. Avšak musíte aktívne podnikať na Slovensku minimálne 1 rok a ročný obchodný obrat minimálne 10 000 eur.

VÚB – táto banka ponúka možnosť vybrať si z profiúverov pre podnikateľov alebo profihypo úverov.

Profihypo úvery ponúkajú finančné prostriedky až do výšky 500 tis. Eur so splatnosťou až 15 rokov, a to napríklad na kúpu či rekonštrukciu nehnuteľnosti určenej na podnikanie, či splatenie iných úverov jedným úverom.

Profiúver je bezúčelový úver v výške od 3000 eur do 170 000 eur. Slúži na financovanie potrieb podnikateľa bez potreby preukázať účel použitia.

Biznis úvery od Tatra banky –  Tatra banka vám ponúka 3 možnosti:

BusinessÚverTB Expres: rýchle získanie peňazí až do výšky 135 000 eur, bez dokladovania účelu využitia a bez hmotného zabezpečenia.

 • BusinessÚverTB Hypo: bezúčelový úver až do výšky 200 000 eur s ručením nehnuteľnosťou určenou na bývanie
 • BusinessÚverTB Variant je určený na individuálne posúdenie žiadosti a prispôsobenie úveru vašim požiadavkám

Otp mikroúvery – sú určené pre ste fyzické osoby-podnikateľov alebo spoločnosť s ručením obmedzeným s ročným objemom tržieb do 1 mil. eur a s min. 2-ročnou podnikateľskou históriou.

4.9/5 - (16 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *