Pôžičky pred výplatou

1666

Potrebujete peniaze ihneď a bez zbytočného vybavovania formalít? Chcete si požičať rýchlo a ideálne online? Ak vám chýba finančná hotovosť do výplaty, existuje riešenie.

To riešenie sa nazýva úvery pred výplatou. Nejde síce o žiadnu špeciálnu skupinu pôžičiek, ale pod týmto názvom sa u nás poskytujú úvery, ktoré sú určené ako krátkodobejšia finančná výpomoc vtedy, ak nemáte na účte dostatočnú hotovosť. Tieto pôžičky sú doménou najmä nebankových spoločností, ale možno vás prekvapí, že rýchle peniaze získate i v banke.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Aké úvery sa dajú na tento účel použiť

Najčastejšie sa v prípade potreby získania rýchlych peňazí používa nebanková pôžička. Má to niekoľko dôvodov: rýchle vybavenie, menej náročné kritéria a podmienky a minimum dokladovania rôznych formalít. Najdostupnejšie sú pre tento účel krátkodobé úvery.

Ponuka sa však postupne mení a tak sa dnes používajú aj nové typy pôžičiek – bankové úvery. V tomto prípade však nejde o úplne klasické riešenie, ale skôr o alternatívu s opticky lepšími podmienkami, najmä úrokom. Pokiaľ sa rozhodnete požičať si z banky, musíte sa však pripraviť na to, že to bude dlhšie trvať a banka si vás bude viac preverovať.

BEZ REGISTRA ?
Mnoho ľudí vnímalo pôžičky pred výplatou aj ako možnosť dostať sa k peniazom vtedy, ak mali finančné problémy s nesplácaním iných svojich záväzkov. Dnes už nie je možné si takto požičať a je jedno, či to budete skúšať v nebankovke alebo banke.

Malé pôžičky s vybavením ihneď

V minulosti boli krátkodobé mini pôžičky s okamžitým vybavením veľmi populárne. Išlo o špeciálny druh nebankových pôžičiek, ktoré sa poskytovali spravidla na niekoľko stoviek € a so splatnosťou obvykle do jedného mesiaca. Veľmi často sa dali vybaviť cez SMS alebo internet, aby sa zrýchlil celý proces overenia a schválenia úveru.

Dnes už nie je výber takýchto typov pôžičiek natoľko rozmanitý, no stále je možné nájsť poskytovateľov, ktorí vám vedia požičať pred výplatou rýchlo a bez zbytočnej administratívy. Veľkou výhodou je, že je to za oveľa nižší úrok, ako tomu bolo predtým.

Túto zmenu spôsobili viaceré legislatívne obmedzenia, ktoré ale okrem nižšieho úročenia priniesli aj preriedenie trhu s takýmito pôžičkami. Aj preto sa tieto pôžičky dajú vybaviť momentálne prakticky len cez dvoch nebankových poskytovateľov a to cez PôžičkomatFair Credit.

Rýchlu pôžičku pred výplatou získate aj v banke

V banke sa môžete dostať k peniazom takmer okamžite a na akýkoľvek účel pomocou dvoch typov úverov. Prvým je kreditná karta, ktorá umožňuje dokonca čerpať peniaze pri platbe v obchodoch aj bezúročne – pokiaľ požičanú sumu do určitého času celú vrátite.

Druhou možnosťou je získať peniaze vo forme povoleného prečerpania k účtu, čiže cez kontokorentný úver. K bežnému účtu vám banka schváli úverový limit, takže po prečerpaní vlastných peňazí už potom používate peniaze z tohto úverového limitu.

Obe možnosti ale nie sú typickou pôžičkou, ktorú si vybavíte na počkanie len vtedy, keď potrebujete. Tak kreditnú kartu, ako aj kontokorentný úver, by ste si mali vybaviť vopred a peniaze, ktoré tam budete mať vo forme úverového limitu, budú niečo ako vaša železná rezerva. Keď príde čas, že ich budete potrebovať, potom ich môžete aj v praxi využiť.

Kde si vybavíte najlepšie pôžičky pred výplatou a online?

Najefektívnejším spôsobom, ako si vybaviť peniaze do výplaty, alebo jednoducho čo najskôr a bez zbytočných „papierovačiek“, sú malé nebankové úvery s krátkodobejšou splatnosťou. Poďme sa teraz pozrieť, aké konkrétne podmienky majú súčasní poskytovatelia týchto pôžičiek:

Pôžičkomat

Pôžičkomat je typický predstaviteľ krátkodobých pôžičiek. Požičať si môžete od 50 € do 500 € a to na dobu od 7 do 31 dní. Úver sa vybavuje online a celý proces trvá obvykle najviac 20 minút. Peniaze z pôžičky odosiela nebankovka priamo na váš bankový účet a to už od 10 minút od schválenia úveru.

Podmienky pre získanie pôžičky sú:

  • vek 18 rokov a viac
  • trvalý príjem, ktorého výšku nie je treba dokladovať
  • žiadne omeškania platieb alebo splátok u iných finančných spoločností

Táto pôžička sa hodí nielen tým, čo pracujú na trvalý pracovný pomer, ale prakticky každému, kto má nejakú formu trvalého príjmu. Požičať si môžu aj študenti, dôchodcovia alebo mamičky na materskej dovolenke. Pôžička sa vracia jednorazovo a to najneskôr v posledný deň splatnosti.

Fair Credit

Druhou možnosťou je spoločnosť Fair Credit. Tá ponúka o niečo štedrejšie podmienky a to možnosť získať úver od 200 € až do 900 € a splatnosť až na 50 týždňov. Aj v tomto prípade prebieha vybavenie cez internet, pričom peniaze môžete použiť na čokoľvek, nakoľko pôžička je bezúčelová.

Ak ju chcete získať, musíte:

  • byť plnoletý a mať trvalý pobyt na území SR
  • mať dostatočný, stabilný a trvalý príjem
  • vedieť vydokladovať príjem za posledné 3 mesiace

Peniaze z pôžičky môžete získať tak prevodom na bankový účet, alebo aj vo forme poštovej poukážky. Splácanie pôžičky je vo forme týždňových a rovnako vysokých splátok. Podobne ako v prípade Pôžičkomatu, ani tu nepotrebujete na vybavenie žiadneho ručiteľa, spoludlžníka alebo ručenie.

Ešte jedna rada na záver

Ak hľadáte peniaze naozaj len na krátku dobu, lepšou možnosťou je Pôžičkomat, ktorý má naozaj minimálnu dobu splatnosti – úver tak preplatíte menej na úrokoch. Navyše, tento veriteľ má aj zaujímavý vernostný program. Naopak, ak chcete viac peňazí a dlhšiu splatnosť, lepšou voľbou je Fair Credit. V jeho prípade vám úver môže prísť aj poštou.

4.7/5 - (18 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *