Návod: Predčasné splatenie úveru/pôžičky od Poštovej banky

1956

Splácate spotrebný úver v Poštovej banke a máte aktuálne lepšie finančné obdobie? Využite možnosť predčasného splatenia aj pred skončením pôvodnej lehoty splatnosti.

Poštová banka bola vždy známa ako banka s výhodnými úverovými podmienkami. Vybavenie pôžičiek bez poplatku či možnosť flexibilne pracovať s odkladom splácania sú jedny z tých najdôležitejších benefitov pre klientov. Poštová banka však myslí aj na tých klientov, ktorí chcú vyplatiť svoj úverový záväzok skôr.

Dobrá pôžička aj Lepšia splátka sa dajú splatiť skôr

Požičali ste si v minulosti napríklad Dostupnú pôžičku, Dobrú pôžičku, Lepšiu splátku alebo iný typ spotrebného úveru v Poštovej banke? V takom prípade môžete vyplatiť tieto pôžičky aj predtým, než uplynie lehota splatnosti dohodnutá na úvod pri podpise zmluvy o poskytnutí úveru.

Nezáleží pritom na tom, aký máte dôvod pre predčasné splatenie. Poštová banka nevyžaduje vysvetlenie alebo zdôvodnenie takéhoto kroku. Všetko, čo musíte spraviť, je písomne požiadať banku o vyčíslenie zostatku na pôžičke a podať žiadosť pre jeho predčasné splatenie.

Vykonať predčasné splatenie môžete zdarma

Spotrebné úvery Poštovej banky sú známe tým, že ich vybavíte bez akéhokoľvek poplatku. Banka si neúčtuje ani poplatok za vybavovanie, ani poplatok za schválenie a ani poplatok za vyplatenie úveru na účet. Úver nie je predražený na úvod a tak isto je tomu aj na konci.

Predčasné splatenie celého zostatku úveru je zdarma. Žiaden poplatok za predčasné splatenie, žiadna sankcia, pokuta alebo penále. Vykonať čiastočné aj úplné predčasné splatenie vás nebude stáť ani jedno Euro navyše a nezáleží pritom, či úver refinancujete alebo vyplácate z vlastných peňazí.

Postup predčasného splatenia pôžičky Poštovej banky

  1. Stiahnite si žiadosť o predčasné splatenie úveru
  2. Vyplňte žiadosť svojimi údajmi a údajmi o úvere
  3. Odošlite žiadosť alebo ju zaneste osobne do banky
  4. Poštová banka vás bude kontaktovať ohľadom ďalšieho postupu
  5. Zaplaťte zvyšok z istiny na pôžičke
  6. Počkajte, kým poštou obdržíte potvrdenie o predčasnom splatení úveru

Mimoriadna splátka? Bez poplatku

Dostali ste sa k väčšiemu finančnému obnosu, ale nie až tak veľkému, aby to stačilo na predčasné splatenie celého úveru? Tak potom využite možnosť mimoriadnej splátky. Samozrejme, bez poplatku.

Aký je zmysel mimoriadnej splátky? V prvom rade znížite výšku istiny, z ktorej sa počíta úrok. V druhom rade tak znížite preplatenie úveru. V treťom rade si môžete vybrať skrátenie zvyšnej splatnosti alebo trvalé zníženie pôvodnej výšky mesačnej splátky.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Zníženie splátky v prípade problému? Bez problému!

Poštová banka ponúka aj iné riešenie zníženia mesačnej splátky, tento raz pre tých, čo sú v opačnej situácii. Ak napríklad máte problém s výškou splátky kvôli napätému rodinnému rozpočtu, môžete si ju znížiť tiež.

V tomto prípade príde obvykle k predĺženiu pôvodnej splatnosti a takýto úkon je spoplatnený ako zmena zmluvných podmienok sumou 40 €. Druhou možnosťou, ktorú môžete využiť v ťažšej finančnej situácii, je odklad splátok až na 6 mesiacov. To je už bez poplatku.

4.4/5 - (9 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *