Návod: Predčasné splatenie úveru/pôžičky od VÚB

4592

Máte Flexipôžičku či iný druh pôžičky spotrebného typu z VÚB banky a chcete ju predčasne vyplatiť? Takýto krok je samozrejme možný, ale nie vždy to bude bezplatne.

Všeobecná úverová banka poskytuje pre všetkých svojich klientov v rámci finančných bankových operácií aj možnosť predčasného splatenia úveru pred ukončením riadnej lehoty splácania. Stačí len vyplatiť zostatok z istiny, ktorá na pôžičke zostala a pôžičky sa zbavíte raz a navždy. Na rozdiel od iných bánk sa takéto splatenie nezaobíde vždy bez poplatku.

Predčasné splatenie môže byť z akéhokoľvek dôvodu

Či už ste si zobrali v minulosti pôžičku na kúpu auta, úver na refinancovanie starých dlhov alebo pôžičku na rekonštrukciu a modernizáciu bývania, všetky tieto spotrebné úvery je možné vyplatiť aj predčasne.

Banka umožňuje čiastočné aj úplne predčasné splatenie bez udania dôvodu. Nezleží na tom, či chcete úver refinancovať alebo vyplatiť z vlastných peňazí. Nemusíte banke nič preukazovať či dokladovať. Ak chcete ušetriť na úrokoch a pôžičku predčasne vyplatiť, požiadajte banku o vyčíslenie zostatku a taktiež aj o predčasné splatenie.

Môže to byť aj zadarmo

Nie vždy si účtuje VÚB poplatok za predčasné splatenie úveru. V prípade, že suma predčasného splatenia pred dohodnutou lehotou splatnosti za obdobie predchádzajúcich po sebe nasledujúcich 12 mesiacov vrátane poslednej splátky nepresiahne 10.000 €, máte predčasné splatenie zadarmo.

V opačnom prípade závisí od toho, kedy je predčasná splátka realizovaná. Poplatok je v sume 0,5 % z predčasne splácanej čiastky úveru vtedy, ak je predčasná splátka realizovaná v poslednom roku konečnej splatnosti. Inak je výška poplatku v sume 1 %.

Postup predčasného splatenia pôžičky VÚB

  1. Cez internet si stiahnite žiadosť o predčasné splatenie spotrebného úveru
  2. Vyplňte žiadosť a to vrátane osobných údajov a čísla úveru
  3. Žiadosť odošlite alebo zaneste osobne do banky
  4. VÚB banka vás bude kontaktovať a dojedná s vami ďalší postup
  5. Vyplatíte vyčíslený zostatok na pôžičke aj s prípadným poplatkom
  6. Počkáte na potvrdenie o predčasnom splatení pôžičky

Mimoriadna splátka s poplatkom

Všeobecná úverová banka tiež umožňuje nielen úplné predčasné splatenie spotrebného úveru, ale aj vloženie mimoriadnej splátky. Máte nejaké peniaze navyše a chcete ich dobre použiť? Toto je doslova ideálny účel.

Vďaka vloženiu predčasnej splátky si znížite zostatok na úvere. To sa premietne znížením výšky preplatenia úveru a vy tak ušetríte. VÚB spoplatňuje mimoriadnu splátku poplatkom. Ak spravíte mimoriadnu splátku v posledný rok pôvodnej splatnosti, poplatok je vo výške 0,5 %zo sumy splátky, v inom období vo výške 1 %.

Zníženie splátky je možné tiež

Pokiaľ ste sa ocitli vo finančnej tiesni alebo problémoch, môžete rodinnému rozpočtu uľaviť znížením výšky mesačných splátok na pôžičke od VÚB. Banka umožňuje takúto zmenu, ale len za poplatok.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Ten je vo výške bežného poplatku za zmenu zmluvných podmienok vyvolaných klientom a jeho suma je 40 €. Znížením pravidelnej mesačnej splátky však príde k predĺženiu zostávajúcej doby splatnosti, čiže budete úver splácať dlhšie, ako ste pôvodne mali.

4.8/5 - (13 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *