Návod: Predčasné splatenie úveru/pôžičky od mBank

1569

mBank pôžička bola vždy veľmi populárna. Napriek tomu, že patrila aj v minulosti k tým najvýhodnejším, môže sa pokojne stať, že by ste ju chceli splatiť predčasne.

Na túto situáciu samozrejme mBank myslela a preto je možné vybaviť si predčasné vyplatenie celého zostatku úveru aj prv, než uplynie pôvodne dohodnutá doba splatnosti. Ak ste klientom banky, môžete požiadať o predčasné splatenie aj online. Vďaka dokonalému prehľadu viete, koľko ešte zostáva z nesplatenej istiny a či sa vám splatenie vopred oplatí.

Nie je treba nič zdôvodňovať

Splatiť predčasne mPôžičku môžete bez udania dôvodu. Nezáleží na tom, či ste sa rozhodli ju refinancovať v inej banke, alebo ste získali nárazovo väčšiu finančnú hotovosť a chcete ušetriť za úroky.

Ak budete chcieť úver splatiť pred koncom splatnosti, stačí o to jednoducho mBank požiadať a počkať na ďalšie inštrukcie. Okrem predčasného splatenia ponúka mBank aj možnosť odkladu istiny splátok o 6 mesiacov alebo predĺženie splatnosti. Podmienky úveru je tak možné flexibilne meniť všetkými smermi.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Žiaden poplatok ani sankcia

mBank patrí medzi banky, ktoré ako prvé zaviedli nulové poplatky. Nielen, že vybavenie samotnej pôžičky bolo bez poplatku, ale klienti nemuseli platiť napríklad ani za vedenie úverového účtu. Tomu je tak samozrejme doteraz.

Banka sa drží tejto filozofie aj pri predčasnom splatení. Je jedno, či sa rozhodnete predčasne splatiť celý zostatok úveru alebo len jeho časť, táto operácia bude bez akýchkoľvek poplatkov, pokút či sankcií. Nielen, že tak ušetríte na úrokoch, ktoré by ste museli inak zaplatiť, ale nemusíte ani zložito kalkulovať s výhodnosťou predčasného splatenia.

Postup predčasného splatenia pôžičky mBank

  1. Online cez internet si stiahnite žiadosť o predčasné splatenie spotrebného úveru
  2. V žiadosti vyplňte všetky osobné údaje a číslo pôžičky
  3. Kompletne vyplnenú žiadosť odošlite
  4. mBank vás bude kontaktovať s ďalšími pokynmi
  5. Zaplaťte jednorázovo zostatok pôžičky
  6. Počkajte na potvrdenie o prijatí platby a ukončení splácania úveru

Máte viac peňazí? Vložte mimoriadnu splátku

Ak máte väčšiu finančnú hotovosť, ale nie dostatočnú pre celé predčasné splatenie úveru, v mBank existuje ešte jedno riešenie. Ním je vloženie mimoriadnej splátky, čo zníži nesplatenú istinu pôžičky.

Vloženie mimoriadnej splátky je možné kedykoľvek, pričom automaticky príde k zníženiu výšky mesačnej splátky, ale nie k skráteniu splatnosti. Ak chcete, aby to bolo naopak, musíte o to banku požiadať. Mimoriadna splátka je samozrejme bez poplatku.

Zníženie aj odklad splátky

Pokiaľ naopak nemáte aktuálne dostatok finančných prostriedkov, môžete požiadať banku o trvalé zníženie splátky. To sa dá docieliť predĺžením aktuálnej splatnosti mPôžičky, avšak to už bez poplatku nebude.

Požiadať môžete aj o odklad splátok istiny úveru. Takúto službu môžete využiť na prekonanie nepriaznivej finančnej situácie, pričom odklad je možný až na dobu 12 mesiacov. Poplatok za takúto úpravu splátkového plánu je v mBank vo výške 20 €.

4.7/5 - (9 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *