Návod: Predčasné splatenie úveru/pôžičky od SLSP

4683

Požičali ste si v minulosti bezúčelový spotrebný úver v SLSP? Alebo ste využili jej pôžičku na rekonštrukciu či bývanie? Ak ich chcete predčasne splatiť, nie je to problém.

Slovenská sporiteľňa, najväčšia banka na našom trhu, vychádza v ústrety aj tým klientom, ktorí sa rozhodnú predčasne vyplatiť svoje finančné záväzky. Je pritom úplne jedno, či splatíte úver predčasne za účelom jeho refinancovania, prenesenia do inej banky alebo kvôli tomu, že máte peniaze navyše. Všetko prebehne rýchlo a jednoducho.

Splatiť môžete každý spotrebný úver

Možnosť predčasne splatiť úver v SLSP sa týka všetkých druhov spotrebných a spotrebiteľských úverov. Je teda jedno, či ste si požičali v minulosti bezúčelovú pôžičku, úver na refinancovanie, pôžičku pre študentov alebo úver na rekonštrukciu a modernizáciu bývania.

Podobne nezáleží ani na tom, aký máte dôvod na predčasné skončenie úverového vzťahu. Banku nevyžaduje podanie vysvetlenia alebo zdôvodnenie takéhoto kroku pred ani po predčasnom splatení. Jediné, čo musíte urobiť, je požiadať o predčasné splatenie v písomnej forme.

Poplatok či pokuta za predčasné splatenie?

SLSP neúčtuje nielen poplatok za vybavenie spotrebného úveru, ale ani iné poplatky súvisiace s jeho úplným predčasným splatením. Ak sa rozhodnete pôžičku splatiť, stačí o to jednoducho požiadať.

Slovenská sporiteľňa už viac ako 3 roky nesankcionuje ani nepokutuje klienta za vyplatenie úveru pred skončením pôvodne dohodnutej doby splatnosti. Nemusíte sa teda báť, že by sa vám predčasné splatenie spotrebného úveru v SLSP predražilo o dodatočné náklady, napríklad poplatky.

Postup predčasného splatenia pôžičky SLSP

  1. Cez internet si môžete stiahnuť žiadosť o predčasné splatenie úveru
  2. Žiadosť vyplňte, nezabudnite na identifikáciu úveru
  3. Vyplnenú žiadosť odošlite banke alebo zaneste osobne na pobočku
  4. SLSP vám vyčísli zostatok na pôžičke, ktorý je potrebné zaplatiť
  5. Vyplaťte tento zostatok, ak máte úver v banke, banka si ho sama stiahne
  6. Poštou dostanete upovedomenie o vyplatení úveru a ukončení úverového vzťahu

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Mimoriadna splátka bez poplatkov

V Slovenskej sporiteľni môžete nielen predčasne splatiť celý úver, ale aj jeho časť. Nie každý má dostatok voľnej hotovosti na úplne splatenie napríklad väčšieho spotrebného úveru, ale aj menšia suma môže pomôcť.

Mimoriadna splátka totiž zníži aktuálnu hodnotu istiny. Z tejto hodnoty sa počítajú úroky a vy tak aj vďaka menšej mimoriadnej splátke ušetríte na preplatení úveru. Samozrejme, podobne ako pri predčasnom splatení, aj mimoriadna splátka je bez poplatku.

Zníženie splátky pre napätý rozpočet

Ak máte naopak napätý rodinný rozpočet a pôvodná výška splátky na pôžičke vám nevyhovuje, môžete požiadať banku o zníženie jej aktuálnej výšky. Najčastejšie je zníženie spojené s predĺžením splatnosti.

Zníženie je možné len za predpokladu, že nová aktuálna splátka úveru nespôsobí predĺženie lehoty splácania nad maximálnu možnú dobu 8 rokov. Zmena výšky splátky je zároveň spoplatnená ako zmena zmluvných podmienok a výška poplatku v SLSP je 149 €.

4.6/5 - (7 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *