Prehľad spoľahlivých poskytovateľov nebankových pôžičiek

2238

V minulosti poskytovali nebankové pôžičky okrem serióznych veriteľov aj niektoré spoločnosti, ktorých cieľom bolo klienta čo najviac „ošklbať“. Ako tomu je dnes?

Nebankové úvery boli vždy alternatívou k tým bankovým najmä pre ľudí, ktorí hľadali jednoduchšiu, rýchlejšiu a pohodlnejšiu cestu k peniazom. Takíto ľudia potom dokázali akceptovať výmenou za to o niečo vyššie úročenie a preplatenie pôžičky. Po viacerých zmenách týkajúcich sa zákonov prišlo však aj v oblasti nebankových pôžičiek k posunom.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Seriózne nebankové pôžičky bez registra? Zabudnite

Kto bol v minulosti zvyknutý na to, že si vie požičať v nebankovej spoločnosti aj bez skúmania registrov, ten možno zostane prekvapený. Aktuálne to už nie je možné a každá seriózna nebankovka už musí skúmať, či žiadateľ nemá dlhy u iných inštitúcií alebo či sa nenachádza v úverových registroch.

Získať pôžičku bez ručenia samozrejme je stále možné a to sa týka najmä menších a stredne veľkých spotrebiteľských úverov. Založiť nehnuteľnosť je potrebné len v prípade najväčších úverov, ale neodporúčame to. Ak, tak je lepšie nájsť spoludlžníka alebo ručiteľa.

LEN S POVOLENIM OD NBS!
Každý poskytovateľ nebankových pôžičiek, ktorý chce pôsobiť na našom trhu, musí mať povolenie od Národnej banky Slovenska a musí byť zaregistrovaný v zozname nebankových spoločností. Ak nie je, nepožičiavajte si od neho!

Bez dokladovania príjmu si stále viete požičať

Pokiaľ by ste si chceli požičať nebankový úver bez predkladania potvrdení o príjmu, stále máte šancu vo väčšine prípadov uspieť. V prípade malých krátkodobých pôžičiek aj vtedy, ak ste napríklad starobných či invalidný dôchodca, študent alebo mamička na MD – rátajte však s tým, že nebankovka si vašu bonitu musí aj tak overiť.

Získať väčší spotrebiteľský úver bez dokladovania príjmu je však už možné len vtedy, ak pracujete na trvalý pracovný pomer u zamestnávateľa pôsobiaceho na území SR.V tomto prípade si vie poskytovateľ overiť príjem zamestnanca prostredníctvom zdrojov priamo zo Sociálnej poisťovne, prípadne osloví priamo zamestnávateľa.

Pre nezamestnaných je cesta zarúbaná

Ak vám nejaký poskytovateľ sľubuje úver úplne bez akéhokoľvek overovania príjmu alebo schopnosti úver splatiť, mali by ste sa mať na pozore. Podľa aktuálnych zákonov totiž musí každý veriteľ overiť bonitu klienta – je však na ňom, ako to spraví.

V prípade, že je žiadateľ absolútne bez akéhokoľvek príjmu a je nezamestnaný, žiadna nebanková spoločnosť s licenciou od NBS mu nemôže požičať. Jedinou alternatívou je, že bude mať spolužiadateľa, ktorý za neho doloží príjem.

Online vybavíte pôžičku aj do 24 hodín

Ešte v nedávnej minulosti boli veľmi populárne nebankové SMS pôžičky. Dnes sa s nimi už v praxi nestretnete, v minulosti boli známymi poskytovateľmi napríklad Ferratum, Credit One alebo SMS Credits.

Cez internet však vybavíte prakticky akýkoľvek nebankový úver. Najjednoduchšie a najrýchlejšie to ide najmä v prípade krátkodobých mini pôžičiek, kde nie je problém mať v ideálnom prípade peniaze na účte napríklad aj do hodiny.

Najčastejšie trvá vybavenie pôžičky ale dlhšie, obvykle do 24 hodín. Niektoré nebankové spoločnosti vyžadujú doloženie príjmu alebo výpis z účtu, čo samozrejme môže predĺžiť dobu vybavovania. Po schválení však máte peniaze vyplatené takmer u každej z nich najneskôr do druhého dňa.

Zoznam overených a spoľahlivých pôžičiek

Aktuálne pôsobí na trhu s nebankovými pôžičkami stále viac ako desiatka poskytovateľov a finančných spoločností. Tie, ktoré majú príslušné oprávnenie, poskytujú buď krátkodobé pôžičky na niekoľko stoviek €, alebo riadne nebankové spotrebiteľské úvery. Tu je prehľad serióznych nebankových spoločností a ich aktuálna ponuka:

Pôžičkomat

Pokiaľ vám stačí požičať si napríklad do 500 €, najrýchlejšou voľbou spomedzi overených nebankových poskytovateľov je Pôžičkomat. Táto pôžička sa dá získať cez internet a ide o krátkodobý úver so splatnosťou do 31 dní.

Pôžička je:

 • dostupná aj pre študentov, živnostníkov, dôchodcov a ženy na materskej dovolenke
 • bez skrytých poplatkov za vybavenie úveru
 • bez ručenia, ručiteľa alebo spoludlžníka
 • s možnosťou požičať si vďaka vernostnému programu neskôr ešte výhodnejšie

Fair Credit

Zaujímavým krátkodobejším úverom je aj ten od nebankovej spoločnosti Fair Credit. V tomto prípade ide o nebankový spotrebiteľský úver od 200 do 900 €, o ktorý môžete požičať tiež jednoducho online.

Úver má nasledovné podmienky:

 • splatnosť je v týždňových splátkach a maximálna lehota je 50 týždňov
 • neplatíte poplatok za vybavenie pôžičky vopred
 • úver môžete použiť na čokoľvek
 • peniaze môžete dostať vyplatené nielen na účet, ale aj poštovou poukážkou

Slovenská požičovňa

Slovenská požičovňa je jedna z overených a stálych nebankových spoločností. Jej najobľúbenejším úverom je Najľahšia pôžička, ktorú môžete mať od 600 € do 5.000 € a so splatnosťou na 1 až 5 rokov.

Táto bezúčelová pôžička:

 • je dostupná pre ľudí od 21 do 75 rokov s trvalým pobytom na území SR
 • sa dá získať tak pre zamestnancov, ako aj pre dôchodcov a živnostníkov

Slovenská požičovňa má okrem nej aj pôžičku na bývanie až do 20.000 € alebo refinančný úver na konsolidáciu a splatenie starých pôžičiek – ten si rovnako vybavíte až do 20.000 €. Všetky pôžičky sú bez poplatkov za vybavenie či predčasné splatenie.

Quatro

Spoločnosť Quatro je známa nielen ako splátková spoločnosť na prefinancovanie kúpy tovaru do domácnosti, ale aj ako spoločnosť ponúkajúca bezúčelové pôžičky. Od 600 až do 10.000 € si môžete požičať jednoducho cez internet.

Quatro pôžička:

 • sa dá získať na 1 až 10 rokov dlhú splatnosť
 • je bez nutnosti ručenia alebo zabezpečenia
 • je úver s možnosťou vyplatenia peňazí už do 24 hodín na bankový účet
 • môže vrátiť klientovi dokonca 5 % naspäť zo sumy nákupu

Profi Credit

Dlhodobo známym a spoľahlivým poskytovateľom úverov je aj nebanková spoločnosť Profi Credit. Tá má v ponuke spotrebiteľský úver dostupný pre zamestnancov, živnostníkov ale aj pre dôchodcov, ktorý je možné použiť bezúčelovo na čokoľvek.

Takéto sú parametre úveru:

 • výška od 300 až do 3.000 €
 • doba splatnosti na 12 až 48 mesiacov
 • možnosť poistiť si schopnosť splácania úveru pre nečakané životné situácie
 • možnosť získať ešte lepšie podmienky pre vracajúcich sa klientov

Home Credit

Známa nebanková spoločnosť Home Credit ponúka nebankové pôžičky na našom trhu už veľmi dlhú dobu. V ponuke má tak bezúčelový úver, ako aj refinančnú pôžičku, prípadne aj úver na bývanie.

Jej bezúčelová pôžička sa dá získať s týmito podmienkami:

 • výška úveru je od 200 € až do 5.000 €
 • splatnosť pôžičky je možné nastaviť na 1 až 7 rokov v závislosti od jej výšky
 • neplatíte žiadne poplatky za vybavenie či predčasné splatenie
 • počas splácania si môžete splátku znížiť aj zvýšiť podľa vašich možností

ZVOĽTE SI SPRÁVNY TYP ÚVERU!
Veľkú pozornosť venujte nielen tomu, od koho si požičiavate, ale aj tomu, aby išlo o správny typ pôžičky. Na nečakané výdaje sa hodí viac malá a krátkodobá pôžička, v prípade väčšej sumy je najlepšou cestou spotrebiteľský úver.

Jedna rada na záver

Okrem bežného zhodnotenia úverových ponúk z pohľadu úroku by ste mali pozerať aj na nefinančné výhody. Najlepšia nebanková pôžička nemusí vždy byť nutne tá najlacnejšia. Nezabudnite napríklad na flexibilitu počas splácania, prípadne si porovnajte úvery aj z hľadiska ručenia alebo možnosti predčasného úplného či čiastočného splatenia.

4.7/5 - (8 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *