Premia karta Home Credit – recenzia

1112

Platiť bezkontaktne, mať bezúročné obdobie, nakupovať na internete bezpečnejšie a získať prémiové € za nákupy? Toto všetko prináša kreditka Premia karta.

Známa splátková spoločnosť Home Credit ponúka okrem nákupu na splátky a bezúčelových hotovostných pôžičiek aj možnosť získať kreditnú kartu so zaujímavými výhodami – Premia kartu. Tá funguje ako bezkontaktná karta určená tak na výber hotovosti z bankomatu, ako aj na platbu v obchode a cez internet. Pri každom platení získavate navyše zaujímavé výhody.

Ako Premia karta funguje?

Premia karta je kreditnou kartou typu Master Card s medzinárodnou platnosťou. Karta je určená na platbu za nákupy alebo na výber hotovosti. Ku každej karte je určený úverový rámec, ktorý umožňuje čerpať finančné prostriedky na nákupy alebo hotovostný výber.

Premia karta sa dá vybaviť aj online. Elektronický alebo papierový výpis transakcií na nej vám Home Credit zašle zdarma. S kartou je možné platiť bezkontaktne a pre platby na internete je vybavená špeciálnou službou 3D Secure. Tá predstavuje vyšší štandard bezpečnosti, vďaka čomu je riziko zneužitia na internete nižšie.

Úverový rámec aj bezúročné obdobie

Premia karta ponúka úverový limit v závislosti od bonity a finančných možností klienta. Na úvod sa výška úverového rámca dohodne podľa výšky príjmu, avšak v priebehu používania karty je možné neskôr úverový limit zvýšiť. Horná hranica, ktorú je možné si na Premia karte dohodnúť, je 6.638,78 €.

S kartou je spojené aj bezúročné obdobie. To trvá do 20. dňa nasledujúceho mesiaca od čerpania peňazí. Ak peniaze vrátite do konca tohto obdobia, nemusíte z nich platiť žiaden úrok. Obdobie bez účtovania úrokov sa vzťahuje len na bezhotovostné nákupy, čiže nie na výber v hotovosti alebo na splátkové programy.

Prémiové odmeny až do 10 %

S Premia kartou je nakupovanie a platenie výhodné tak, ako nikdy predtým. Pri platbe všade, kde prijímajú karty MasterCard, získate prémiové financie vo výške 1 % z hodnoty uskutočnenej platby. To platí pre platby v obchodoch aj na internete a to tak na Slovensku, ako aj v zahraničí.

Z každého nákupu v obchodoch siete Premia získate naspäť ešte oveľa viac. Do siete partnerov patria napríklad Mountfield, Ozeta, Mojalekáreň.sk, Auto Kelly a iné známe kamenné aj internetové predajne. Tu môžete získať naspäť až do 10 %.

Bez ručiteľa a poplatku za vybavenie karty

S vydaním karty nie sú spojené žiadne poplatky. Prvý rok vám Home Credit nebude účtovať ani poplatok za vedenie karty, ktorý je za ďalšie roky vo výške 9,63 €. Ak však budete z karty čerpať aspoň 331,94 € za posledných 12 mesiacov, tento poplatok platiť nebudete.

Podobne za nákup v obchode v SR alebo v zahraničí neplatíte žiaden poplatok. Čo sa týka vybavenia karty, nepotrebujete žiadneho ručiteľa alebo ručenie. Nemusíte mať ani spoludlžníka a kartu vybavíte úplne sami. Bez dokladovania príjmu a bez overovania registrov to ale nepôjde.

2 typy poistenia ku karte

K Premia karte je možné dojednať si aj poistenia. Prvé je poistenie proti zneužitiu karty v prípade straty alebo krádeže. Toto poistenie kryje škody vzniknuté zneužitím karty až do 100 €, ale napríklad aj náhradu za odcudzené kľúče, mobilný telefón alebo doklady.

Druhým poistením, ktoré sa dá ku karte dojednať, je poistenie schopnosti splácania úveru. Ak sa ocitnete v neočakávanej životnej situácii a nastane u vás výpadok príjmov, poistenie pokryje buď mesačné splátky alebo celý zostatok dlhu. Poistiť sa dá pre prípady smrti, invalidity, práceneschopnosti alebo aj straty zamestnania.

Podmienky získania

  • vek od 18 rokov
  • dva doklady totožnosti, napríklad občiansky a pas
  • trvalý a pravidelný príjem
  • podľa typu príjmu je potrebné jeho nasledovné dokladovanie:
    • zamestnanec na TPP, výpis z účtu, výplatná páska alebo potvrdenie o príjem na tlačive od zamestnávateľa
    • SZČO, daňové priznanie za posledné zdaňovacie obdobie a potvrdenie o zaplatení všetkých daní
    • dôchodca, doklad Sociálnej poisťovne preukazujúci priznanie dôchodku a aktuálny dôchodkový výmer
4.4/5 - (10 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *