Prima Banka sa zlúči so Sberbank. Čo z toho môžete mať vy?

1308

Sberbank oznámila, že ku koncu júlu s najväčšou pravdepodobnosťou ako samostatná značka zanikne a prejde pod Prima Banku. Pôjde o dlhšie plánovaný krok.

Obe banky majú k sebe blízko a to aj z hľadiska faktu, že ich vlastní jeden majiteľ. Určitá forma spolupráce alebo zlúčenia je pritom prirodzená. Sberbank bude tento rok nasledovať Zuno, ktorá ohlásila ukončenie svojej prítomnosti na našom trhu už minulú jeseň. Aj v jej prípade šlo o skutočnosť, že za bankou stál majiteľ inej silnej finančnej bankovej spoločnosti.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Začalo to bankomatmi

Keď minulý rok finančná skupina Penta Investments získala majoritný podiel 99,5 % akcií v Sberbank Slovensko, dostala sa do situácie, že bola aktívna už v troch bankách. Od roku 2007 je jediným akcionárom Privatbanky orientovanej na privátne bankovníctvo, od roku 2011 vstúpila ako väčšinový vlastník do vtedajšej Dexie, dnes Prima Banky.

To, že obe banky majú k sebe blízko, potvrdila už minulú jeseň Sberbank ohlásením novej akcie. Od 24. októbra totiž umožnila pre klientov banky s účtom Active bezplatne vyberať peniaze aj z bankomatoch Prima Banky. K materským bankomatom tak pribudlo ďalších 300 miest, kde ste si mohli ako klient Sberbank vybrať peniaze.

Sberbank začala upratovanie

Už začiatkom roka začala banka „upratovať“ svoje produkty. Klientom napríklad oznámila, že už nebude poskytovať kreditné karty a začala ich rušiť. Rovnako tak začala ručiť niektoré typy účtov. V súčasnej dobe banka zjednodušuje celkové portfólio produktov a služieb pre svojich klientov, no zároveň stále poskytuje napríklad bežné úverové produkty.

Predpokladaný termín na prevzatie Sberbank zo strany Prima Banky je zatiaľ stanovený na 31. júl 2017. Keď sa tak stane, Prima Banka sa stane trojkou na trhu, aspoň čo sa týka počtu pobočiek. Zároveň by mali pribúdať ďalšie pobočky v tých regiónoch, kde bude chcieť banka posilniť svoju prítomnosť a osloviť nových klientov. Cieľom celej fúzie je posilniť pozíciu na trhu pre vlastníka banky a pokračovať v raste.

Prima Banka v líderskom postavení pri hypotékach

Prima Banka odštartovala jarnú sezónu hypotekárnou kampaňou, konkrétne hypotékou s úrokom 1,2 % p.a. pri 4 ročnej fixácii. Pri tejto fixácii má banka najlepšiu ponuku a čo je ešte lepšie, stačí vydokladovať len 60 % z použitej sumy úveru. Prima Banka patrí tiež k lídrom v rámci „zlacňovania“, keďže predtým ponúkala úrokovú sadzbu až 1,5 % ročne.

Blízko tejto sadzby je aktuálne ponuka Sberbank, ktorá ponúka hypoúver s úročením 1,49 % p.a., ale pri fixácii „len“ na 3 roky. V tomto prípade je možné tiež použiť až 40 % sumy úveru na čokoľvek, takže v tomto si banky nekonkurujú. Ak by sme brali do úvahy čisto len „hypotekárny pohľad“, tak zlúčenie Sberbank s Prima Bankou bude pre klientov pozitívne.

Zaujímavé sú aj ďalšie produkty

Obe banky však majú samozrejme aj iné bankové produkty. Napríklad Sberbank aktuálne láka verejnosť na refinancovanie pôžičiek, kde sľubuje úrok už od 5,99 % ročne. Ak by ste chceli do banky uložiť peniaze, na termínovanom vklade môžete získať až 1 % ročne pri splnení niektorých špecifických podmienok.

Úrok 5,9 % p.a. ponúka záujemcom o refinancovanie úverov aj Prima Banka. Tá je známa dlhšiu dobu tiež aj sporiacim účtom, kde je možné získať zhodnotenie až 5 % ročne počas celej doby sporenia. Aj v tomto prípade je potrebné splniť niektoré podmienky a takýto úrok sa vzťahuje len na určité situácie. Rozhodne sa však dá povedať, že nielen hypotéky, ale aj bežné úvery alebo vklady sú v Prima Banke zaujímavé.

Aj u nás nájdete to najlepšie z bankových úverov!

Nielen Prima Banka alebo Sberbank však ponúkajú zaujímavé úvery. Ak chcete vedieť napríklad, ktorá hypotéka je najlepšia na trhu v rámci aktuálnych kampaní, skúste našu online hypotekárnu kalkulačku. V ponuke tiež máme aj porovnanie bankových spotrebných úverov, kde si môžete vybrať napríklad aj mBank pôžičku bez úroku, ktorú banka aktuálne ponúka novým klientom.

Vyskúšajte našu online kalkulačku

4.9/5 - (9 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *