Refinancovanie úverov je čoraz viac populárnejšie

804

Slováci čoraz viac využívajú refinancovanie úverov pričom sa očakáva, že tento trend bude aj naďalej pokračovať. Dôvod je jednoduchý, aktuálne úrokové sadzby úverov sú dnes výrazne nižšie ako pred niekoľkými rokmi. “Úrokové sadzby na trhu sú výrazne nižšie, ako napríklad pred dvoma či tromi rokmi, a to je príležitosť pre klientov získať vďaka refinancovaniu lepšiu sadzbu. Pre porovnanie, v júli 2016 dosahovala dohodnutá priemerná ročná úroková miera pri novo poskytnutých spotrebných úveroch 10,3 %. Pred tromi rokmi to bolo 14,6 %,“ povedal hlavný ekonóm ČSOB Marek Gábriš.

“Ľudia najčastejšie refinancujú úvery po prázdninách, kedy si nabrali pôžičky na dovolenky. Ďalšia vlna refinancovania prichádza pred väčšími sviatkami, ako sú napríklad Vianoce, a v prípade väčších výdavkov,“ hovorí analytička ZUNO banky Ivana Pajtášová. Za osem mesiacov tohto roka tvorilo refinancovanie spotrebiteľských úverov v ZUNO banke 37 % celkového objemu úverov. “Za ostatné dva roky ide o 20-percentný nárast,“ dodala Pajtášová.

Výhody refinancovania

ZUNO banka momentálne pripravila akciu, kde ponúka bezplatné zvýšenie alebo zníženie výšky mesačnej splátky. Každý, kto do konca októbra požiada v ZUNO banke o spotrebiteľský úver alebo o jeho refinancovanie, bude mať možnosť požiadať o bezplatné zvýšenie alebo zníženie výšky mesačnej splátky.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

ČSOB ponúka pre svojich klient, ktorí si do banky prenesú úvery z iných bánk, nebankoviek, kreditné karty či povolene prečerpanie účtov, dve odmeny. Možnosť zníženia úrokovej sadzby za začiatku splácania až o 3,5%. Druha odmena je za príkladné splácanie po úplnom splatení úveru, ak klient splácal svoje mesačné splátky včas, tak banka mu na konci obdobia zníži úrokovú sadzbu na najnižšiu možnú hranicu teda 5,5 %. Vzniknutý rozdiel medzi týmto úrokom a úrokom poskytnutým na začiatku banka klientovi vráti na jeho účet. Záujemcovia o úver na refinancovanie v ČSOB ho získajú bez poplatku za poskytnutie, taktiež s možnosťou bezplatných mimoriadnych splátok a predčasného splatenia.

Refinancovanie pomáha rastu úverov

Podľa štatistík Národnej banky Slovenska výrazný záujem o spotrebne úvery začal už minulý rok a to aj z dôvodu, že refinančné úvery sú zahrnuté do týchto štatistík. Podobný progres zaznamenáva aj ČSOB, kým v roku 2015 tvorili refinančné úvery necelých 15 % z objemu spotrebných úverov, tak v roku 2016 tvoria už 19 %. ČSOB taktiež zaznamenala počas prvých  ôsmich mesiacov tohto roka medziročný 18 % nárast priemernej výšky spotrebného úveru určeného na refinancovanie.

Refinancovanie môže klientom ušetri nemalé sumy. “Namiesto viacerých splátok v rôznych výškach, s rôznymi termínmi splatnosti, spláca už iba jednu. Vďaka tomu, že sadzby sú aktuálne nižšie ako pred niekoľkými rokmi, môže klient ušetriť od stoviek po niekoľko tisíc eur,” uviedla riaditeľka Odboru riadenia masového segmentu ČSOB Andrea Lazar.

[nebankovy]

5/5 - (2 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *