Rýchle pôžičky a ich úskalia

975

Posledné obdobie zaznamenali rýchle pôžičky zvýšený záujem. Rastúci záujem zaznamenávajú aj ostatné finančné produkty ako hypotéky, bodujú však rýchle pôžičky, ktorými chcú Slováci prežiť do najbližšej výplaty. Situácii, ktoré nás doslova nútia siahať po krátkodobých pôžičkách je hneď niekoľko.

Kedy si berieme pôžičky

  • zvyšujúce sa náklady na život
  • výdavky, ktoré sme neočakávali
  • práceneschopnosť a zdravotné problémy
  • sviatky, dovolenky, zájazdy, narodeniny
  • rekonštrukcia domu či bytu

Vymenované boli najčastejšie prípady, v živote ich je určite viac. Nepríjemné situácie, ktoré si vyžadujú viac financií môžeme riešiť aj pôžičkou od rodiny. Mnoho Slovákov však nechce zaťažovať rodinu svojimi problémami alebo nechcú, aby sa naopak o ich problémoch dozvedeli.

Úskalia rýchlych pôžičiek

Rýchle pôžičky sa logicky spájajú s nebankovými pôžičkami. Získanie takejto pôžičky je jednoduché, výhodou je, že nemusíte chodiť na žiadne pobočky. Pôžičku si vybavíte vyplnením formulára z tepla domova.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Spoločnosti, ktoré v dnešnej dobe ponúkajú nebankové pôžičky, je mnoho. Väčšinu z nich môžeme považovať za seriózne a dôveryhodné. Nájdu sa stále aj poskytovatelia, ktorí sa snažia využiť nepríjemné situácie ľudí, aby na nich zarobili prostredníctvom vysokých zmluvných pokút alebo úrokov. Ak nájdete nebankovku, ktorá Vám financie požičia v rekordnom čase s minimálnymi úrokmi majte sa na pozore. Dôkladne si preštudujte zmluvné podmienky, aby ste neostali prekvapený.

Samozrejme, že ak Vás bude tlačiť finančná situácia, budete mať menej času na rozmýšľanie. Účty vo väčšine prípadov nepočkajú. No aj tak skúste dvakrát merať a raz požičiavať. Poriadne si porovnajte podmienky rôznych poskytovateľov a prečítajte si aj malé písmenka na konci zmluvy.

Dopredu si prepočítajte či budete schopný požičaný obnos splácať. Omeškanými platbami splátok by ste si mohli pôžičku riadne preplatiť. Ak si plánujete požičať na luxusnú dovolenku či novšie auto, ktoré reálne nepotrebujete radšej si to dvakrát premyslite.

Naše zhodnotenie:

Život prináša neočakávané situácie, ktoré si často vyžadujú financie s ktorými sme nepočítali. Jednoduchá a rýchla cesta vedie k rýchlym pôžičkám. Treba myslieť na to, že pôžička je len spätné sporenie, preto si treba premyslieť či je pre Vás pôžička nutná. Ak neplánujete úver využiť na dovolenku či nepotrebné novšie auto odporúčame pôžičkomat. Pôžičkomat je rýchla a krátkodobá pôžička na hocičo v sume od 50 € až do 500 € s vyplatením do 15min. Viac sa dočítate TU.

4.5/5 - (10 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *