Spojenie pôžičiek do jednej Vám ušetrí peniaze

1057

Konsolidácia resp. refinancovanie úverov nie je na našom trhu žiadnou prelomovú novinkou. Ide o spôsob, ktorý Vám v konečnom dôsledku môže ušetriť citeľnú čiastku peňazí. Musíte sa však držať určitých zásad, aby to bolo pre Vás efektívne.

Konsolidačná – refinančná pôžička

Je to pôžička, ktorá Vám zabezpečí spojenie viacerých pôžičiek do jednej. Reálne sa tak môžete dostať k nižšiemu úroku a v konečnom dôsledku k úspore peňazí. Refinancovanie má aj ďalšie praktické výhody a to napríklad to, že nemusíte myslieť na viacero splátok s rôznymi splatnosťami a sumami. Uhrádzate vždy len jednu splátku. Takisto šetrite aj na poplatkoch, ktoré ste pred tým museli platiť viacerým poskytovateľom pôžičiek.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Aké pôžičky môžete konsolidovať a refinancovať

Ušetriť môžete prakticky na všetkých finančných záväzkoch ako napr.:

Refinancovanie bezúčelových pôžičiek bez overenia príjmu

Niektoré banky na trhu ponúkajú aj úvery, ktoré sú určené priamo na vyplatenie iných pôžičiek. Vyplatenie prebehne na úrovni bánk – banka pošle zo svojho účtu peniaze do banky, odkiaľ ste mali požičané peniaze. Splátky (s nižším úrokom) potom platíte banke s novým výhodnejším úverom. Konsolidovať sa dajú aj bezúčelové pôžičky s podmienkou, že v ručení nie je nehnuteľnosť (dom, byt, …). V tomto prípade Vám pošle banka peniaze na Váš účet, aby ste si mohli vyplatiť starú pôžičku.

Konsolidovanie úverov je možné aj bez overenia príjmu. Takúto službu však neponúkajú všetky banky. V tomto prípade si dajte pozor, aby súčet splátok všetkých súčasných pôžičiek nebol vyšší ako splátka nového úveru. Banka si môže overiť Váš pracovný pomer cez sociálnu poisťovňu prípadne identifikovať podľa IČO.

Ak sa rozhodnete pre refinancovanie môžete si  nový úver navýšiť maximálne o 5% alebo 2000e. Rozhoduje tu však Vaša bonita. Ak ste mali v minulosti meškania so splácaním banka to zohľadní. Ak je medzi aktuálnymi pôžičkami aj úver, ktorý je krytý s nehnuteľnosťou, zvýši Vám to šance pre navýšenie úveru.

Na čo si dať pozor

V konečnom dôsledku musíte byť na novom refinančnom úvere ziskový. Zistite si podmienky pre predčasné splatenie Vašich súčasných úverov. Tieto náklady nesmú presiahnuť úsporu z nového refinančného úveru.

Pre jednoduchší výpočet využite kalkulačku od Poštovej banky. Po vyplnení a zaslaní údajov Vás bude kontaktovať pracovník banky, ktorý Vám rád pomôže s konsolidáciou a ušetrením za splátky.

4.9/5 - (53 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *