Spotrebiteľský úver – zmeny a nové pravidlá

939

Národná banka Slovenska zavádza zmeny v poskytovaní hypoték, o ktorých sme informovali v tomto článku. Jednou z nich je prísnejšie posudzovanie. Premietnuť sa to má aj do spotrebiteľských úverov. Ak máte hypotéku alebo už splácate inú pôžičku a budete si chcieť požičať napr. na chladničku, budete to náročnejšie.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Zmeny spotrebiteľských úverov v praxi

Banky budú prísnejšie posudzovať Vašu žiadosť o pôžičku. Zaujímať ich môžu Vaše posledné výplaty a to aj viac ako za tri mesiace. Následne Vám z čistého príjmu odpočítajú životné minimum a po novom aj finančnú rezervu. Na základe peňazí, ktoré Vám ostanú sa banka rozhodne či Vám spotrebiteľský úver poskytne alebo nie. Pri výpočte budú musieť počítať aj s tým, že v priebehu splácania sa môže zvýšiť úrok pôžičky.

Prečo sa chystajú zmeny?

Podľa štatistík nedokáže svoje úvery splácať až každý desiaty Slovák. Zadlžovanie sa v poslednej dobe začalo výraznejšie zvyšovať. Ľudia si už zvykli, že ak nemajú na nový televízor alebo mobil vybavia to rýchlou a jednoduchou pôžičkou. To je ale všetko v poriadku. Problém nastáva až keď dotyčný príde na to, že nemá peniaze na splácanie a zoberie si ďalší úver. Týmto sa začína nekonečná špirála zadlžovania. Banky sa k novým zmenám od NBS zatiaľ nevyjadrili.

Odporúčame žiadosť o pôžičku od nebankovky:

4.6/5 - (20 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *