Tri rady ako ušetriť peniaze

853

Je týždeň pred výplatou a zisťujete, že na Vašom účte je opäť prázdno? Máte iba 2 možnosti ako to vyriešiť. Buď nejakým spôsobom zvýšiť vaše príjmy alebo začať menežovať výdavky. V prvom rade, aby ste dokázali riadiť svoje výdavky potrebujete mať v nich prehľad. takže prvým krokom je analýza na čo mesačne míňate.

1. Odkladajte si 10%

Desať percent z Vášho platu by ste si mali odložiť na bok. Nie však na konci ale hneď na začiatku ako výplatu dostanete. Sumu, ktorú neuvidíte na svojom účte vás nebude lákať k tomu, aby ste ju minuli. Rezerva, ktorú si vytvoríte takýmto odkladaním vás môže doslova spasiť ak v budúcnosti nastanú komplikácie v podobe zvýšených výdajov. Vyhnete sa tak úverom a ďalším komplikáciám.

2. Prehodnoťte výdaje

Optimalizujte svoje výdavky. Mnoho ľudí si myslí, že minuté peniaze počas mesiaca sú už na minime a nižšie sa to už posunúť nedá. Drvivá väčšina sa mýli. Vždy sa dá nájsť priestor, kde ušetriť. V prvom rade si spíšte koľko míňate na nevyhnutné výdavky ako bývanie, elektrina, plyn, drogéria, atď. Pokračujte až kým sa nedostanete ku všetkým výdajom. Určite v nich nájdete položky, ktoré by sa dali redukovať ako napríklad dovolenky. Ak máte nejaké pôžičky pokúste sa ich skonsolidovať do jedného úveru čo vám zasa ušetrí niekoľko eur, ktoré môžete odložiť bokom.

3. Získajte prehľad v účtoch

Začnite bankou. Vyberte si banku alebo službu, kde budete platiť minimálne poplatky alebo v tom lepšom prípade žiadne. Pokračujte porovnávaním cien u dodávateľov energií, internetu či mobilného paušálu. Hoci sa vám to na prvý pohľad nemusí zdať ako čiastka, pre ktorú sa oplatí meniť operátora či iného dodávateľa, ale nezabúdajte na to, že potrebujete získať čo najväčšiu úsporu.

4.9/5 - (13 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *