Úver na rekonštrukciu môže ušetriť tisícky eur

1103

Energetické náklady hlavne na kúrenie a ohrievanie vody sú na čele výdavkov slovenských domácností. Zníženie týchto nákladov môže výrazne pomôcť nášmu finančnému rozpočtu.

Správna rekonštrukcia Vám zníži energetické náklady až o 90%

Priemerná domácnosť minie na energie ročne až 2000€, naopak pri nízkoenergetickom dome sa môžete s energiami pohybovať okolo 200€. Investíciou do nových okien, slnečných kolektorov alebo zateplenia sa môžete výrazne priblížiť k nákladom pri nízkoenergetickom dome.

Nemáte peniaze na rekonštrukciu domu či bytu?

S týmto problémom sa stretáva mnoho ľudí. Veľa Slovákov by si radi znížili náklady na bývanie a súčasne zvýšili pohodlie bývania. Jednoduchým a rýchlym riešením je úver na rekonštrukciu. Odporúčame úver na rekonštrukciu SLSP (Slovenská Sporiteľňa) alebo úver na rekonštrukciu Cetelem. V oboch prípadoch sa samozrejme jedná o najvýhodnejší úver na rekonštrukciu bez založenia nehnuteľnosti. Štatistiky uvádzajú, že za posledné dva roky bola určená viac ako polovica úverov nad 5000€ práve na rekonštrukciu bývania. To naznačuje, že Slováci si vedia dobre spočítať koľko môžu ušetriť opravou svojho bytu či domu.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Koľko sa dá ušporiť rekonštrukciou a aké sú náklady?

Ideálne je ak disponujete finančnou čiastkou, ktorá Vám umožní komplexnú rekonštrukciu. Ak dostatok peňazí nemáte môžete rekonštruovať postupne na etapy. Musíte si to dobre naplánovať. Náklady na pôžičku na rekonštrukciu môžu byť oveľa nižšie ako ušetrené peniaze za energie preto sa odporúča vziať úver na celkovú rekonštrukciu. Finančné úspory sa prejavia okamžite.

Príklad pre výmenu starých okien za nové pasívne okná financované pôžičkou na rekonštrukciu:

Cena rekonštrukcie (okien): 7 040 eur

Náklady na rekonštrukciu (celkové náklady na úver počas 8 rokov): 10 328 eur

Ročná úspora energie po rekonštrukcii: 800 eur

Celková úspora energie počas 8 rokov splácania úveru: 6 400 eur

Pri tomto príklade máme možnosť vidieť, že úspory za teplo dokážu z väčšej časti splácať úver. Po splatení pôžičky na 8 rokov okná „zarábajú“ ďalej, keďže životnosť takýchto okien sa uvádza až na 30 rokov. Pri ich životnosti to dokopy predstavuje 24 000 ušetrených eur.

Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu Vášho bývanie s cieľom ušetriť peniaze za energie odporúčame Vám vyskúšať naše kalkulačky pre výpočet nákladov úveru na rekonštrukciu

Úver na rekonštrukciu kalkulačka SLSP
Úver na rekonštrukciu kalkulačka Cetelem

4.8/5 - (6 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *