Vačšina Slovákov by nepožičala peniaze cez kolektívne pôžičky cudzím ľudom

814

Systém kolektívnych pôžičiek je nedôveryhodný pre väčšinu Slovákov, čo vyplýva z prieskumu spoločnosti NMS Market Research pre ZUNO banku, až 67% opýtaných by nikdy nepožičalo peniaze neznámemu človeku prostredníctvom kolektívnych pôžičiek, pričom politickej strane by nepožičalo 61% Slovákov a štátu 40% respondentov.

“Čísla ukazujú, že ľudia sa v postavení veriteľov správajú veľmi nedôverčivo a obozretne. Za najdôveryhodnejších dlžníkov považujeme rodinných príslušníkov. Zaujímavé je zistenie, že až 16 % ľudí by nepožičalo peniaze vôbec,“ komentoval výsledky výkonný riaditeľ pre obchod a marketing ZUNO banky Peter Lakata.

slováci-by-politickým-stranám-peniaze-nepožičali

Ďalším zaujímavým výsledkom v prieskume je, že 2/3 Slovákov by si nepožičali od nebankovky. “Nebankovky sú jasným lídrom rebríčka nedôveryhodnosti a prieskum ukázal, že zatiaľ sa neuchytil ani systém kolektívnych pôžičiek,“ povedal Lakata. Od cudzieho človeka prostredníctvom kolektívnych pôžičiek by si nikdy nepožičalo 57 % Slovákov. Od kolegu v práci by si nepožičalo 23 % Slovákov a od najbližších priateľov 11 % opýtaných.

slováci-by-politickým-stranám-peniaze-nepožičali2

Skoro polovica Slovákov verí svojej banke, ze ponuka finančné produkty bez skrytých podmienok, poplatkov alebo chytákov. Svoju nedôveru vyjadrila skoro 1/4 opýtaných, pričom 3% respondentov odpovedali, ze zmena banky prispela k pozitívnej skúsenosti s prehľadnosťou produktov a cenníkov.

5/5 - (3 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *