VÚB banka Flexidebet – recenzia

3213

Povolené prečerpanie patrí medzi najviac využívané úvery v bankách. Ide o kombináciu výhodného úroku a okamžitých peňazí vtedy, keď to človek najviac potrebuje.

Flexidebet VÚB banky je najjednoduchší spôsob, ako získať peniaze kedykoľvek a bez čakania. Takáto železná rezerva sa môže hodiť na prípady nečakaných výdavkov či výnimočnej finančnej situácie v rodine. Kontokorent je ideálna železná finančná rezerva, za ktorú platíte vo forme úrokov len vtedy, ak ju aktívne používate a čerpáte.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Ako funguje Flexidebet

VÚB Flexidebet je kontokorentný úver, ktorý sa poskytuje ako povolené prečerpanie k bežnému účtu. Na základe vašej žiadosti vám banka schváli priamo na bežnom bankovom účte úverový limit, ktorý môžete čerpať 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Tento limit sa čerpá až po tom, čo sa vám na účte minú vaše vlastné prostriedky. Pôjdete teda „do mínusu“, ale len vtedy, kedy budete sami chcieť. Veľkou výhodou je, že úroky sa platia len z vyčerpanej sumy, čiže nie z celého úverového limitu. Úrok zaplatíte len za toľko dní, koľko ste mali danú sumu požičanú.

Koľko si môžete požičať

Výška povoleného prečerpania závisí od vašej bonity a príjmov. Samozrejmosťou je, podobne ako aj pri iných bankových úveroch, že so zlou úverovou históriou si Flexidebet nevybavíte. To, koľko vám banka schváli ako úverový limit, môže závisieť buď od obratov na účte, prípadne od vami dokladovanej výšky príjmu.

Najčastejšie sa dá získať povolené prečerpanie vo výške dvojnásobku priemerného mesačného príjmu. Bežne býva sledovaným obdobím lehota posledných 3 mesiacov, pri podnikateľoch to môže byť aj 12 mesiacov. Banka obvykle poskytuje kontokorent od 300 do 3.400 €

Flexibilné splácanie

Flexidebet od VÚB banky je iný ako bežné úvery v tom, ako sa spláca. Nejde o žiadny splátkový úver s pravidelnou mesačnou splátkou. Splácanie je automatické a to na základe finančného prírastku na účet, kde máte kontokorent aktivovaný. To znamená, že akékoľvek vlastné finančné prostriedky na účet vložíte, použijú sa na splatenie Flexidebetu tak, aby ste sa dostali „z mínusu do plusu“.

Každý vklad pripísaný na účet teda znižuje výšku dlhu na aktuálnom povolenom prečerpaní. Neexistuje žiadna podmienka, ktorá by vám stanovila koľko a ako často máte kontokorent splácať. Hneď, ako Flexidebet splatíte, môžete ho kedykoľvek v budúcnosti využiť znova.

Poplatky za zriadenie a čerpanie

Pokiaľ si zriadite Flexidebet ako komponent do VÚB účtu, neplatíte žiadne poplatky za jeho zriadenie alebo čerpanie. Nepotrebujete ani žiadny osobitný úverový účet a peniaze čerpáte priamo z bežného bankového účtu.

Ak si však peniaze vyberiete cez iný bankomat, ako bankomat v rámci siete VÚB, rátajte s poplatkom za výber hotovosti z bankomatu. To isté platí aj pri hotovostnom výbere. Tu však nejde o poplatky spojené s Flexidebetom, ale o poplatky za bankové operácie. Úrok za čerpanie kontokorentu je 18,90 % ročne.

Na nečakané udalosti aj radosti

Flexidebet môžete použiť na čokoľvek. VÚB banka vás nijako nebude limitovať pri jeho čerpaní a ani nebude podmieňovať schválenie úveru konkrétnym účelom použitia finančných prostriedkov. Ako a kedy peniaze miniete, je len na vás.

Môžete ich použiť tak, že zaplatíte platobnou kartou, ktorú máte k bežnému účtu. Môžete ich vybrať cez bankomat v hotovosti a minúť na čokoľvek chcete. Môžete ich napríklad použiť na platbu cez internet za nákup tovaru. Neočakávané výdavky aj plánovaný nákup napríklad akciových spotrebičov do domácnosti je vďaka kontokorentu od VÚB hračka.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Podmienky získania

 • trvalý pobyt na území SR
 • vek od 18 rokov do 73 rokov
 • doklad totožnosti
 • účet v banke
 • preukázanie výšky príjmu buď na základe obratov na účte, alebo:
  • zamestnanci – podľa dokladovania príjmu z trvalého pracovného pomeru, napríklad potvrdením od zamestnávateľa
  • SZČO a podnikatelia – podľa preukázania príjmu prostredníctvom daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie
  • dôchodcovia – podľa potvrdenia o výške poberaného starobného, invalidného alebo výsluhového dôchodku

 

4.6/5 - (10 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *