Vybavenie pôžičky cez internet

956

Chcete si dnes požičať napríklad bankový spotrebný alebo nebankový spotrebiteľský úver? Na rozdiel od minulosti už nemusíte nikam chodiť osobne. Všetko vybavíte online!

Pôžičky cez internet boli v minulosti doménou len niektorých nebankových spoločností. Išlo napríklad o krátkodobé mini pôžičky, prípadne o nebankové pôžičky s vyšším úročením. Napriek tomu, že dnes je už na trhu menej nebankoviek, výber pôžičiek cez internet je širší. Je to najmä vďaka tomu, že takýto pohodlný spôsob začali čoraz viac ponúkať aj banky.

Malé aj rýchle pôžičky do 24 hodín

V ponuke dnešných úverov môžete nájsť naozaj rozmanité druhy finančných produktov. Získať sa dá napríklad krátkodobá pôžička, ktorú vybavíte online cez internet a to aj bez preukazovania potvrdení o príjme alebo bez zbytočnej administratívy. Populárne sú aj rôzne pôžičky napríklad pred výplatou, pre ženy na MD alebo pre dôchodcov.

Okrem takýchto malých úverov je možné získať aj spotrebiteľské rýchle pôžičky od väčších a známejších nebankových spoločností. V minulosti takéto úvery poskytovali napríklad Provident alebo Pohotovosť, dnes sú v ponuke napríklad spoločností Home Credit, Profi Credit alebo Fair Credit.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Spotrebné úvery vybavíte cez internet aj v banke

Už niekoľko rokov je možné požiadať o úver cez internet aj v banke. Takýmto spôsobom sa dá požiadať napríklad o kontokorentný úver alebo kreditnú kartu, avšak to len pre klientov danej banky a najčastejšie prostredníctvom internet bankingu.

Online sa už dajú vybaviť napríklad aj väčšie spotrebné úvery. Výhodou je, že na rozdiel od minulosti, sú takéto úvery dostupné aj pre ľudí, ktorí ešte nie sú klientom danej banky. V takýchto prípadoch ale nie je vybavenie celého úveru možné len cez internet a viaceré banky vyžadujú napríklad osobnú účasť na pobočke pri podpise úverovej zmluvy.

Najbežnejší postup

Vybavenie pôžičky cez internet môže byť u každého poskytovateľa individuálne, ale existuje niekoľko spoločných znakov. Najčastejší postup je približne nasledovný:

 1. Vyplnenie žiadosti – základom každého vybavenia pôžičky cez internet je vyplnenie online žiadosti, kde sa obvykle zadávajú osobné údaje, kontaktné údaje, výška požadovanej pôžičky a splatnosť požadovanej pôžičky
 2. Vyhodnotenie žiadosti – na základe odoslaných údajov si poskytovateľ overí klienta, najmä z hľadiska jeho úverovej minulosti a to cez rôzne registre dlžníkov alebo úverové registre
 3. Odoslanie dokladov – buď cez email alebo klasickou poštou je po schválení žiadosti potrebné poslať kópiu občianskeho preukazu a druhého dokladu totožnosti; okrem toho je potrebné poslať aj doklady potvrdzujúce výšku vášho príjmu, napríklad výplatnú pásku, výpis z účtu za posledné tri mesiace alebo kópiu daňového priznania
 4. Schválenie pôžičky – ak sú všetky dokumenty v poriadku, poskytovateľ pôžičku schváli a pošle vám cez email alebo klasickou poštou úverovú zmluvu, ktorú treba podpísať a jeden originál poslať naspäť
 5. Vyplatenie peňazí – po obdržaní zmluvy sú peniaze prevedené zväčša priamo na váš bankový účet, výnimkou sú len niektoré malé pôžičky, ktoré sa môžu zaslať aj prostredníctvom poštového šeku

Prehľad ponúk: ktorá pôžička cez internet je najlepšia?

Banky ponúkajú možnosť vybaviť si online spotrebné úvery na čokoľvek, na refinancovanie alebo na bývanie. Nebankové spoločnosti sa orientujú buď na malé a krátkodobé pôžičky cez internet, alebo na väčšie spotrebiteľské úvery väčšinou bezúčelového typu. Tu je aktuálna ponuka najzaujímavejších pôžičiek cez internet:

Bankové úvery cez internet

V prípade bankových úverov sa dá vybaviť pre neklientov bánk spotrebný úver. Väčšinou prebieha celý proces tak, že sa o úver požiada cez internet a ďalšie vybavovanie už prebieha aj za telefonickej alebo osobnej účasti žiadateľa. Peniaze sú vyplácané na bankový účet.

Tu je prehľad najznámejších bánk a ich úverov:

 • Slovenská sporiteľňa ponúka pre neklientov spotrebný úver do 6.000 € cez internet, ale osobne pokojne až do 30.000 € a so splatnosťou do 8 rokov
 • VÚB vám požičia pôžičku na čokoľvek do 25.000 € a so splácaním 13 až 96 mesiacov
 • Poštová banka má pre žiadateľov Dobrú pôžičku až do 30.000 € a až na 8 rokov
 • mBank umožňuje získať úver do 24.000 € a na 1 až 7 rokov
 • Cetelem, v minulosti nebankovka a aktuálne spoločnosť s bankovou licenciou, požičiava viacero úverov: bezúčelový úver do 25.000 €, účelové až do 50.000 €

Nebankové pôžičky cez internet

Čo sa týka nebankových spoločností, tie ponúkajú viacero úverov a pôžičiek cez internet. Najviac dostupné a najrýchlejšie sú krátkodobé pôžičky na menšie sumy. Kto si chce ale požičať viac a na dlhšie, napríklad aj 5.000 €, ten môže skúsiť spotrebiteľské úvery.

Takéto sú aktuálne možnosti:

 • Pôžičkomat umožňuje získať krátkodobú pôžičku na 50 až 500 € so splatnosťou do 31 dní
 • Fair Credit vám požičia od 200 do 900 € a so splatnosťou do 50 týždňov
 • Home Credit má v ponuke bezúčelovú pôžičku až do 5.000 € a až na 7 rokov
 • Profi Credit ponúka na čokoľvek spotrebiteľský úver od 300 do 3.000 €, ktorý je možné splácať 1 až 4 roky
 • Slovenská požičovňa má v ponuke rôzne úvery: na čokoľvek sa dá získať až do 5.000 €, na refinancovanie pôžičiek alebo na bývanie je možné získať až 20.000 €

POZOR NA ÚVERY OD SÚKROMNÍKOV!
Cez internet, najmä prostredníctvom rôznych internetových portálov alebo riadkovej inzercie, sa dajú získať pôžičky aj od súkromných osôb. Tu si ale dajte pozor na podvody a napríklad nikdy neplaťte vopred žiadne poplatky.

Nezabúdajte ani na P2P pôžičky

Cez internet sa dá jednoducho a rýchlo požičať aj cez kolektívne pôžičky. Ide o úvery od súkromných osôb, ktoré nezískate priamo od súkromného investora, ale cez seriózny systém na sprostredkovanie pôžičiek. Tieto P2P pôžičky môžu byť oveľa výhodnejšie ako bežné úvery a sú bezpečnejšie ako súkromná inzercia. u nás ich poskytuje napríklad Finzo.

4.6/5 - (14 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *