Zuno končí a po jeho klientoch siaha Tatra banka. Sú aj iné alternatívy?

810

Už v októbri minulého roku oznámila známa internetová banka Zuno koniec poskytovania služieb. Svojich klientov odporučila na Tatra banku.

Tá začiatkom roku začala oslovovať klientov Zuna s novou ponukou služieb, ku ktorým pridáva aj rozličné benefity a zvýhodnenia. Vzhľadom na to, že Zuno bola známa ako banka s minimom poplatkov a to nielen v oblasti účtov, ale aj pôžičiek, je otázkou, či ponuka Tatra banky bude pre pôvodných klientov Zuna dostatočne zaujímavá. Preto sme sa pozreli aj na iné alternatívy.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Slovenská sporiteľňa a jej spotrebný úver na čokoľvek

Slovenská sporiteľňa umožňuje získať pre svojich klientov na pobočke spotrebný úver až do 30.000 €. Komu by sa ale chcelo chodiť priamo na pobočku, že? Pre tento prípad má naša najväčšia banka u nás pripravenú ponuku online pôžičky a to až do výšky 6.000 €. Minimálna suma, ktorá sa dá požičať, začína pri 300 € a tento úver je teda určený aj pre tých, ktorí hľadajú len menšiu finančnú pomoc.

To, čo je však najdôležitejšie, sú práve poplatky. SLSP by mohla klientom Zuno z tohto pohľadu sedieť najviac: neúčtuje totiž ani poplatok za vybavenie úveru, ani poplatok za jeho predčasné splatenie. Samozrejmosťou je, že úver je bezúčelový a môžete ho teda použiť na čokoľvek, čo chcete. Veľkým benefitom je, že pôžičku vyplatí banka doslova do pár minút po schválení a podpísaní úverovej zmluvy.

Dobrá pôžička od Poštovej banky

Pre niekoho je možno Poštová banka synonymum zašlej slávy z minulosti, ale tu vás musíme opraviť – ide o modernú banku so všetkým, čo k tomu patrí. Ak hľadáte alternatívu k úverom od Zuno, odporúčame zaradiť do užšieho výberu aj spotrebný úver Poštovej banky. Aj v tomto prípade je možné požiadať o úver cez internet a to v sume už od 100 €. Horná hranica je až do 30.000 €!

Pôžička je samozrejme bezúčelová, bez ručenia a v prípade, že ste zamestnancom na trvalý pracovný pomer vo firme pôsobiacej na Slovensku, môžete ju získať dokonca aj bez dokladovania príjmu. Ani za tento úver neplatíte poplatok za vybavenie. Zaujímavým „bonusom“ môže byť, že v prípade potreby môžete požiadať o odklad splátok až na 6 mesiacov. Samozrejme, bez poplatku.

Cetelem pôžička. Áno, presne ten Cetelem

Značka Cetelem bola dlho synonymom pre nebankovú spoločnosť. Možno neviete, ale už pol roka je Cetelem spoločnosťou s bankovou licenciou a tak poskytuje aj úvery. Jej Cetelem pôžička sa dá získať až do 50.000 € bez ručenia vo forme spotrebného úveru, čo je rozhodne rekord v tejto kategórii. Požiadať o ňu môžete samozrejme tiež cez internet z pohodlia svojho domova.

Pre klientov Zuna bude potešujúce, že aj táto pôžička je bez poplatkov. Neplatíte žiaden poplatok za vybavenie úveru, za jeho predčasné splatenie a dokonca ani za mimoriadne splátky. Férové podmienky a zmluva bez chytákov sú to, čo každý moderný človek ocení. Úver navyše poskytuje dve výhody: prvou je istota, že sa splátka nemení, druhou možnosť podmienky úveru v prípade nepriaznivej finančnej situácii zmeniť v prospech klienta.

Úrok nemusí byť všetko

Samozrejme, vyššie uvedené možnosti na úvery a pôžičky môže využiť hocikto, nielen klienti Zuno banky. Základom je porovnávanie aktuálnych možností na základe výhodnosti. Tu by sme ale chceli upozorniť, že pozerať treba nielen na úrokovú sadzbu, hoci tá má samozrejme najväčší vplyv na finančnú výhodnosť či nevýhodnosť úveru.Nezabudnite na to, že napríklad poplatok za vybavenie môže ovplyvniť celkové náklady a preplatenie pôžičky.

Čím menší úver si budete brať, tým väčší vplyv na to poplatky majú. Pozor aj na konkrétne ponuky, napríklad veľmi obľúbenou taktikou bánk je ponúknuť nižší úrok – ale len pri dlhšej splatnosti. Pôžičku tak preplatíte viac, ako pri úroku vyššom o nejakú tú desatinu, ale s polovičnou lehotou splácania. Nenechajte sa preto dobehnúť a všetko rátajte s kalkulačkou v ruke – uvidíte, že sa vám to vyplatí!

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *