Free Porn

1. krok
Vyplňte hypokalkulačku

2. krok
Porovnajte ponuky všetkých bánk

3. krok
Vyberte si najlepšiu a najlacnejšiu hypotéku

✓ NÍZKY ÚROK
Úroková sadzba od 1,20%

✓ NULOVÉ POPLATKY
Neplatíte za vybavenie úveru

✓ BONUS A ZĽAVA
Za používanie osobného účtu v OTP získate zľavu

✓ REFINANCOVANIE
Vašu aktuálnu hypotéku si môžete preniesť pod OTP

✓ PRÍPRAVA ZMLÚV
Vypracovanie kúpno predajných zmlúv

Hodnotenie:

4.9/5 - (92 votes)

Skúsenosti

„V OTP boli ochotní, všetko prebehlo hladko bez akýchkoľvek komplikácií. Ako najväčšie plus by som vyzdvihol možnosť mimoriadnych splátok bez poplatkov.“

Noro, 32 rokov
Hodnotenie 5/5

Hypotéka OTP

OTP banka má na Slovensku 69 pobočiek. Jej väčšinovým vlastním je maďarská OTP Bank Rt. Je členom skupiny OTP Group a na slovenskom finančnom trhu pôsobí pod názovom OTP banka Slovensko. Hypotekárny produkt nesie názov otp HYPO úver. Maximálna suma hypotéky je do 90% ceny založenej nehnuteľnosti so stropom 330 000€. Minimálna výška hypoúveru je 5 000 eur. Doba splatnosti je v rozmedzí od 1 do 30 rokov. Vek žiadateľa musí byť min. 18 rokov a max. 65.

Úroková sadzba hypotéky OTP

Úroková sadzba sa podľa Tatra banky pohybuje od 1,20% pri 5 ročnej fixácii úrokovej sadzby. Fixáciu úroku si môžete zvoliť na 3 roky, 5 rokov alebo 10 rokov. Pre fixy 3 a 5 rokov je úrok 1,20%, pre 10 ročný fix 2,20%.

HYPOKALKULAČKA OTP

Podmienky hypotéky OTP

Hypotekárny úver môžete získať online alebo v pobočke OTP banky. K vybaveniu budete potrebovať doklad totožnosti (napr. občiansky preukaz alebo vodičský preukaz), doklad s potvrdením o príjme od zamestnávateľa resp. ak ste podnikateľ daňové priznanie a účtovnú závierku, doklad o účele úveru (kúpna zmluva, stavebné povolenie, …) a doklad k zakladanej nehnuteľnosti (znalecký posudok nehnuteľnosti). Posudok banka neprepláca. CEny za posudok sa pohybujú okolo 150 eur. Neprepláca a kolky, ktoré budete potrebovať pre zápis do katastra, kolok pre zriadenie záložného práva stojí 66€, kolok do listu vlastníctva 8€. Poplatok za vybavenie úver je 0€ čiže zdarma. OTP ponúka zľavu za aktívne používanie osobného účtu (zasielanie mzdy na účet vo výške min. 300eur, použitie platobnej karty aspoň 3x za mesiac, min. 1 trvalý príkaz alebo 1 inkaso)

Výhody hypotekárneho úveru OTP

  • bez poplatku za vybavenie hypotéky
  • úver môžete čerpať bez bločkov a potvrdení až do výšky 40%
  • mimoriadne splátky bez poplatku
  • úroková sadzba od 1,20% pri 5 ročnom fixe
  • bonus v prípade využívania OTP účtu

Nevýhody hypotekárneho úveru OTP

  • nedostatok informácií na webovej stránke

OTP HYPOTEKÁRNY ÚVER

Hypotéka pre mladých OTP

OTP banka nemá špeciálny bonusový program pre mladých žiadateľov. Platí iba zákonný daňový bonus. Ak je vek žiadateľa do 35 rokov a jeho priemerný mesačný plat neprekračuje 1,3 násobok priemerného platu má nárok na daňový bonus, ktorý sa vzťahuje na polovicu zaplatených úrokov max. do výšky 400€ (počíta sa z hypotéky max do 50 000 eur). Bonus platí max po dobu 5 tich rokov od úveru. Nárok sa uplatňuje na daňovom úrade pri daňovom priznaní. Z banky príde hlavnému dlžníkovi potvrdenie pre daňový úrad.

Reprezentatívny príklad hypotéky OTP

Príklad: Máte záujem o hypotekárny úver vo výške 60 000€. Splácať ho budete 30 rokov pri 5 ročnom fixe úroku. Úroková sadzba bude 1,20% s mesačnou splátkou 199,01€. Ročná percentuálna miera nákladov RPMN bude 1,79%. Celková suma, ktorú zaplatíte počas 30tich rokov bude 77 295,32€. Príklad počítal s aktívnym využívaním osobného účtu v OTP (9€/mesiac) takisto počítal s poistením nehnuteľnosti 80eur ročne, s poplatkom za znalecký posudok 100 eur a poplatok do katastra na záložné právo 66 eur.

Hodnotenie hypotekárneho úveru OTP

Hypotéka od OTP môže byť zaujímavým riešením ako financovať bývanie. Avšak v hypotekárnej sfére nepatrí medzi špičku hypoték. Podmienkou získania výhodného úver je využívania osobného účtu v OTP za 9e mesačne. OTP neprepláca odhadcu a ani kataster. Preto sa odporúčame poradiť sa s odborníkmi a špecialistami v oblasti hypoték prostredníctvom hypokalkulačky, ktorá je nezáväzná a zadarmo.

HYPOKALKULAČKA OTP

function jsShowMore() { var dots = document.getElementById("dots"); var moreText = document.getElementById("more"); var btnText = document.getElementById("loan-list-item-more"); if (dots.style.display === "none") { dots.style.display = "inline"; btnText.innerHTML = "Read more"; moreText.style.display = "none"; } else { dots.style.display = "none"; btnText.innerHTML = "Read less"; moreText.style.display = "inline"; } }
Advertisment ad adsense adlogger