1. krok
Vyplňte hypokalkulačku

2. krok
Porovnajte ponuky všetkých bánk

3. krok
Vyberte si najlepšiu a najlacnejšiu hypotéku

✓ NÍZKY ÚROK
Úroková sadzba od 1,25%

✓ NULOVÉ POPLATKY
Neplatíte za vybavenie úveru, odhadcu a ani kataster

✓ DO VÝŠKY 100% CENY
Môžete získať hypotéky do výšky 100% ceny nehnuteľnosti

✓ REFINANCOVANIE
Vašu aktuálnu hypotéku si môžete preniesť pod Tatrabanku

✓ PRÍPRAVA ZMLÚV
Vypracovanie kúpno predajných zmlúv

Hodnotenie:

Hypotéka Tatrabanka
Počet hlasov: 52 Priemer:4.9 (98.85%)

Skúsenosti

„Bol najvyšší čas odsťahovať sa od rodičov a vybaviť si vlastné bývanie. Tatrabanka mi s týmto životným krokom pomohla a som nad mieru spokojná.“

Stanislava, 32 rokov
Hodnotenie 5/5

Hypotéka Tatrabanka

Tatrabanka vznikla ako prvá súkromná banka na Slovensku. Jej vznik sa dátuje na rok 1990. Tatra banka je súčasťou rakúskej skupiny Raiffeisen Bank International AG. Tatra Banka svoj hypotekárny produkt nazýva Hypotéka na jeden ťah. Maximálnu sumu hypotéky Vám Tatra banka vypočíta podľa výšky Vášho príjmu (ten musí byť minimálne 350eur) a výšky Vašich finančných záväzkov. Minimálna výška hypoúveru je 13 000 eur. Doba splatnosti je v rozmedzí od 4 do 30 rokov. Vek žiadateľa musí byť min. 18 rokov a max. 65.

Úroková sadzba hypotéky Tatrabanka

Úroková sadzba sa podľa Tatra banky pohybuje od 1,25% pri 3 ročnej fixácii úrokovej sadzby. Fixáciu úroku si môžete zvoliť na 1 rok, 2 roky, 3 roky, 5 rokov alebo 7 rokov. Účely, na ktoré si môžete zobrať hypotéku od Tatra banky: nadobudnutie nehnuteľnosti, jej výstavba, údržba alebo zmena, splatenie úveru alebo kombinácia týchto účelov.

HYPOKALKULAČKA TATRABANKA

Podmienky hypotéky Tatra banka

Hypotekárny úver môžete získať online alebo v pobočke Tatra banky. K vybaveniu budete potrebovať doklad totožnosti (napr. občiansky preukaz alebo vodičský preukaz), doklad s potvrdením o príjme od zamestnávateľa resp. ak ste podnikateľ daňové priznanie a účtovnú závierku, doklad o účele úveru (kúpna zmluva, stavebné povolenie, …) a doklad k zakladanej nehnuteľnosti (znalecký posudok nehnuteľnosti). Posudok banka prepláca. Prepláca a kolky, ktoré budete potrebovať pre zápis do katastra, kolok pre zriadenie záložného práva stojí 66€, kolok do listu vlastníctva 8€. Poplatok za vybavenie úver je 0€ čiže zdarma. Tatrabanka ponúka poistenie v spolupráci s poisťovňou Uniqa, Poistenie nehnuteľnosti je samozrejme povinné, poistiť si však môžete aj schopnosť splácania úver v prípade smrti, invalidity alebo straty zamestnania. Pri hypotéke od Tatra banky navyše získate osobný bankový účet na 3 roky zdarma.

Výhody hypotekárneho úveru Tatrabanka

  • bez poplatku za vybavenie hypotéky
  • Tatrabanka preplatí znalecký posudok aj zápis do katastra
  • hypotéka do výšky až  na100% ceny nehnuteľnosti
  • úroková sadzba od 1,25%
  • poskytnutie úveru je bez poplatku

Nevýhody hypotekárneho úveru Tatrabanka

  • minimálny mesačný príjem 350€

TATRA BANKA HYPOTEKÁRNY ÚVER

Hypotéka pre mladých Tatra banka

Tatra banka nemá špeciálny bonusový program pre mladých žiadateľov. Platí iba zákonný daňový bonus. Ak je vek žiadateľa do 35 rokov a jeho priemerný mesačný plat neprekračuje 1,3 násobok priemerného platu má nárok na daňový bonus, ktorý sa vzťahuje na polovicu zaplatených úrokov max. do výšky 400€ (počíta sa z hypotéky max do 50 000 eur). Bonus platí max po dobu 5 tich rokov od úveru. Nárok sa uplatňuje na daňovom úrade pri daňovom priznaní. Z banky príde hlavnému dlžníkovi potvrdenie pre daňový úrad.

Reprezentatívny príklad hypotéky Tatra banka

Príklad: Máte záujem o hypotekárny úver vo výške 50 000€. Splácať ho budete 30 rokov pri 3 ročnej fixácii úroku. Úroková sadzba bude vo výške 1,25% s mesačnou splátkou 166,63€ (s poistením za 3,30€) . Ročná percentuálna miera nákladov RPMN bude 1,43%. Celková čiastku, ktorú zaplatíte bude 61 398,60€.

Hodnotenie hypotekárneho úveru Tatrabanka

Hypotéka od Tatrabanky je určite zaujímavou ponukou pre každého. Prichádza s bonusmi a odpustenými poplatkami pri vybavovaní hypotéky, kde môžete ušetriť jednorázovo aj 250eur. Ponuka však môže byť veľmi špecifická, hlavne ak máte záujem o hypo vo výške 100% LTV (hodnoty nehnuteľnosti). Preto odporúčame poradiť sa s odborníkmi a špecialistami v oblasti hypoték prostredníctvom hypokalkulačky, ktorá je nezáväzná a zadarmo.

HYPOKALKULAČKA TATRA BANKA

Advertisment ad adsense adlogger