Nezáväzné PZP porovnanie zadarmo1. krok
Vyplňte formulár

2. krok
Porovnanie ponúk

3. krok
Uzavretie najlepšej PZP

Skúsenosti

„Po kúpe auta som potrebovala vybaviť povinnú zákonnú poistku. Po rýchlom prieskume som zistila, že každá poisťovňa má niekoľko variánt PZP. Popri rodine a práci nemám toľko času, aby som obchádzala poisťovne a zisťovala najlepšiu ponuku. A aj keby som mala, bolo by podľa môjho názoru nemožné orientovať sa v stovkách rôznych ponúk. Všetko som vybavila online, zadala info o mojom aute a už len vybrala naj PZP bez toho, aby mi to zabralo týždeň času vybavovačiek. Navyše v porovnaní s mojou susedou mám poistku lacnejšiu o viac ako 100eur. Takže úplná spokojnosť!“

Lívia, 32 rokov
Hodnotenie 5/5

Všetky poisťovne pokope

Okamžitá platnosť poistky

Bielu kartu dostanete ihneď mailom

Žiadne zdržiavanie s prihlásením auta

Čo je PZP?

Skratka PZP znamená Povinné zmluvné poistenie inač nazývané aj zákonná poistka na auto. Jedná sa o poistenie zodpovednosti za škodu, ktorá je spôsobená prevádzkou motorového vozidla. Podľa zákona č. 381/2001 musí mať PZP uzatvorené každé auto s priradenou ŠPZ resp. evidenčným číslom. Zjednodušene je PZP poistka, ktorá kryje škody (škody na zdraví alebo majetku) spôsobené Vaším autom.  Vzťahuje sa na držiteľa vozidla (držiteľ je zapísaný v technickom preukaze vozidla.)

Uzatvorenie PZP je povinné! Jazdením na motorovom vozidle bez uzatvorenej zákonnej poistky riskujete pokutu až 3320€. Bez uzatvorenej poistky si neprihlásite ani auto, keďže na evidenčnom oddelení policajného zboru musíte predložiť aj zmluvu o PZP. Povinné zmluvné poistenie auta platí na území Slovenska (biela karta) a v krajinách, v ktorých platí systém zelenej karty.

Zákonná poistka na auto PZP online – výhody

Poistku na auto si už v dnešnej dobe môžete vybaviť z pohodlia Vášho domova, bez toho, aby ste nikde chodili. Online PZP cez internet má niekoľko výhod:

  • Všetky poisťovne (Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s. AXA poišťovna, a. s., ČSOB Poisťovňa, a. s., Generali Slovensko poisťovňa, a. s., Genertel poisťovňa a.s., Groupama Garancia poisťovňa, a. s., KOMUNÁLNA poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group, KOOPERATIVA poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group, Union poisťovňa, a. s., UNIQA poisťovňa, a. s., Wüstenrot poisťovňa, a. s.) sú obsiahnuté v online porovnávači, získate tak kompletný prehľad najlepších PZP presne pre Váš konkrétny prípad
  • PZP kalkulačka ušetrí Váš čas, aby ste nemuseli behať po všetkých poisťovniach, stáť  v dlhých radoch a zisťovať za koľko a akú poistku Vám dajú, kompletný prehľad získate ihneď po zadaní potrebných parametrov do kalkulačky
  • PZP kalkulačka ušetrí Vaše peniaze. Z ponúk si môžete vybrať najlacnejšiu poistku, ktorá častokrát prekoná cenu od poisťovacieho agenta či makléra alebo samotnej poisťovne. PZP s cenami pre auto už od 49€! Najlepšie PZP môžete získať už za menej ako 5 minút.
  • Nie sú potrebné žiadne papierovačky. Netreba nič podpisovať, poistku uzatvoríte ihneď. Bielu kartu, zmluvu a všetky dokumenty dostanete na email.

Prečo je online PZP cez internet lacnejšie?

Určite poznáte niekoho z Vášho okolia kto si vybavoval PZP cez poisťovacieho agenta, možno ste si to odskúšali na vlastnej koži práve Vy. V dnešnej dobe nie je o takýchto finančných poradcov, maklérov a poisťovacích agentov žiadna núdza. Častokrát Vás ohľadom poistky osloví susedka, bratranec, bývalý spolužiak, kolega … s „neodolateľnou“ ponukou, ktorá v konečnom dôsledku nemusí byť až taká výhodná ako Vám ju odprezentovali.

Poisťovací agent nemá zmluvy so všetkými poisťovňami. Čo ak je pre Váš prípad najvýhodnejšia poistka práve v poisťovni s ktorou nemá poisťovací agent zmluvu? Takto sa oberiete o šancu platiť menej za poistenie Vášho auta.

Finančného agenta motivuje „predať“ Vám čo najviac pripoistení, z ktorých ma profit vo forme provízie. Častokrát to sú pripoistenie, ktoré vôbec nepotrebujete. Maklérsky dom, ktorý ho zastrešuje potrebuje tiež nejaké provízie, takže v konečnom dôsledku si priplatíte aj za tento fakt.

Drvivá väčšina poisťovacích agentov si touto činnosťou iba privyrába – nie je to ich hlavná práca. Z toho vyplýva, že ich odbornosť a celkový prehľad nebude nikdy na dostatočnej úrovni. Navyše je s nimi spojená nepríjemná činnosť papierovačiek, kedy treba ešte papiere zasielať poštou čím sa celé uzavretie zákonnej poistky na auto predĺži.

Čo ovplyvňuje cenu za poistenie auta PZP?

Cena za zákonnú poistku auta PZP je ovplyvnená viacerými faktormi:

  • Výkon vozidla (kW), objem valcov (L), rok výroby vozidla
  • Rozlišuje sa či je držiteľ vozidla právnická alebo fyzická osoba
  • Vek držiteľa, rok vydania vodičského preukazu (čím dlhšie vlastníte vodičský preukaz tým lepšie), počet škodových udalostí (ideálny počet je samozrejme 0 nehôd a havárií)
  • Zdravotné postihnutia
  • Niektoré poisťovne poskytujú zľavy a bonusy v prípade, že máte u nich vedenú nejakú službu

Výpočet a porovnanie PZP online príklad

Časté otázky ohľadom PZP

Čo je biela karta?
Biela karta je doklad o Vašom poistení na území SR

Čo je zelená karta?
Zelená karta je určená na preukázanie PZP v zahraničí. Nie však vo všetkých, iba na tých, ktoré sú na nej uvedené.

Ako dlho platí PZP?
Povinnosť  PZP platí od prvého dňa evidencie až do posledného dňa evidencie.

Čo kryje PZP?
Krytie zahŕňa škodu na zdraví náklady pri usmrtení, škodu vzniknutú náhradou nákladov zdravotnej starostlivosti, dávok nemocenského poistenia a dávok dôchodkového poistenia, taktiež škodu vzniknutú poškodením, ušlý zisk a právne zastupovanie.

Užitočné články o poistení motorového vozidla PZP

Výpoveď PZP

Výpoveď PZP a zmena poisťovne

0
Ak chcete zmeniť aktuálnu poistku na auto musíte poisťovni doručiť výpoveď PZP v písomnej forme a to 6 týždňov pred výročným dňom (deň, kedy...
PZP online kalkulačka biela karta

PZP online: Čo by ste mali vedieť

0
Čo všetko potrebujete vedieť o PZP? Nie je toho veľa, stačí ak budete mať prehľad o základných pojmoch ako biela karta, zelená karta, doba...

Hodnotenie:

4.9/5 - (66 votes)
function jsShowMore() { var dots = document.getElementById("dots"); var moreText = document.getElementById("more"); var btnText = document.getElementById("loan-list-item-more"); if (dots.style.display === "none") { dots.style.display = "inline"; btnText.innerHTML = "Read more"; moreText.style.display = "none"; } else { dots.style.display = "none"; btnText.innerHTML = "Read less"; moreText.style.display = "inline"; } }
Advertisment ad adsense adlogger