1. krok
Vyplňte hypokalkulačku

2. krok
Porovnajte ponuky všetkých bánk

3. krok
Vyberte si najlepšiu a najlacnejšiu hypotéku

Zmenená Poštová banka začne poskytovať aj úvery na bývanie

✓ NÍZKY ÚROK
Úroková sadzba od 0,7%

✓ BONUSY A ZĽAVY
Pri vedení osobného účtu a poistení úveru zľava 0,5%

✓ OFFSET
Možnosť kombinácie sporenia a hypotéky

✓ REFINANCOVANIE
Vašu aktuálnu hypotéku si môžete preniesť pod Poštovú banku

✓ PRÍPRAVA ZMLÚV
Vypracovanie kúpno predajných zmlúv

Hodnotenie:

Hypotéka Poštová banka
Počet hlasov: 12 Priemer:4.8 (95%)

Skúsenosti

„Vďaka Poštovej banke sa mi splnil sen vlastného bývania. Najvýhodnejšia ponuka z hypotekárnej kalkulačky mi vybehla práve pre Poštovku. Zvyšok prebehol bez komplikácii so super komunikáciou.“

Róbert, 25 rokov
Hodnotenie 5/5

Hypotéka Poštová banka

Poštová banka je na trhu hypoték nováčikom, keďže svoju hypotéku začala ponúkať v máji 2017. Hypotekárny produkt Poštovej banky nesie názov UŽITOČNÉ BÝVANIE. Ku klasickým finančným produktom ako účty, sporenia, poistenia a pôžičky tak konečne pribudol aj úver na bývanie. Najnižšia suma hypotéky je stanovená na 10 000 eur, naopak horný maximálny limit je 500 000eur. Splatnosť je voliteľná od 4 do 30 rokov. Vek žiadateľa musí byť min. 18 rokov a maximálne 65.

Úroková sadzba hypotéky Poštovej banky

Úroková sadzba sa podľa Poštovej banky pohybuje od 1%. Fixáciu úroku si môžete zvoliť na 1 rok, 2 roky, 3 roky alebo 5 rokov. Za voliteľné služby môžete získať zľavy z úroku. Bonus vo výške 0,2% získate pri poistení schopnosti splácania úveru alebo pri objeme úveru nad 70 000eur. Ďalšiu zľavu vo výške 0,3% môžete získať za vedenie Užitočného účtu.

Poštová banka ponúka službu ÚSPORA, prostredníctvom ktorej môžete znížiť úrokovú sadzbu až na hranicu 0,7%. Funguje na offset princípe, kedy kombinuje úver a sporenie. Viaže finančné prostriedky blízkych a rodiny (až 5 ľudí resp. 5 účtov ÚSPORA). Suma peňazí na týchto účtoch musí byť min. 50 000eur.

HYPOKALKULAČKA POŠTOVÁ BANKA

Podmienky hypotéky Poštová banka

Hypotekárny úver môžete získať online alebo v pobočke Poštovej banky. K vybaveniu budete potrebovať dva doklady totožnosti (napr. občiansky preukaz a vodičský preukaz), potvrdenie o príjme od zamestnávateľa resp. ak ste podnikateľ daňové priznanie a účtovnú závierku. a znalecký posudok nehnuteľnosti. Posudok banka neprepláca, teda pripravte si cca 150€ na odhadcu. Neprepláca ani kolky, ktoré budete potrebovať pre zápis do katastra, kolok pre zriadenie záložného práva stojí 66€, kolok do listu vlastníctva 8€.

Výhody hypotekárneho úveru SLSP

  • bonus 0,2% z úrokovej sadzby pri poistení splácania úveru
  • bonus 0,3% z úrokovej sadzby pri vedení osobného účtu
  • zníženie úrokovej sadzby so službou ÚSPORA
  • úroková sadzba od 1% (s kombináciou služby ÚSPORA môže klesnúť na 0,725%)
  • poskytnutie úveru je bez poplatku

Nevýhody hypotekárneho úveru SLSP

  • Poštová banka cieli skôr klientov, ktorým môžu finančne pomôcť rodina a blízky

POŠTOVÁ BANKA HYPOTEKÁRNY ÚVER

Hypotéka pre mladých Poštová banka

Poštová banka nemá nijaký špeciálny bonus pre mladých žiadateľov. Teda platí iba zákonom daná zľava – daňový bonus. Ak má teda žiadateľ do 35 rokov a jeho priemerný mesačný plat neprekračuje 1,3 násobok priemerného platu má nárok na daňový bonus, ktorý sa vzťahuje na polovicu zaplatených úrokov max. do výšky 400€ (počíta sa z hypotéky max do 50 000 eur). Bonus platí max po dobu 5tich rokov od úveru.

Reprezentatívny príklad hypotéky Poštová banka

Príklad: Máte záujem o hypotéku vo výške 55 000€. Splácať ju budete 30 rokov pri 5 ročnej fixácii úroku. Úroková sadzba bude vo výške 1,5% s mesačnou splátkou 187€ . Ročná percentuálna miera nákladov RPMN bude 1,51%. Celková čiastku, ktorú zaplatíte bude 67 321€.

Hodnotenie hypotekárneho úveru od Poštovej banky

Poštová banka ponúka zaujímavý hypotekárny produkt, ktorý je ale cielený hlavne na žiadateľov, ktorým môžu pomôcť známy či rodina prostredníctvom služby ÚSPORA. Úroková sadzba je rovnaká pri všetkých fixáciách a pohybuje sa od 1% (v ideálnom, ale málo pravdepodobnom prípade 0,7%). Prostredníctvom Poštovej banky môžete využiť aj refinancovanie hypotéky a ušetriť tak na mesačných splátkach. V každom prípade odporúčame poradiť sa s odborníkmi a špecialistami v oblasti hypoték prostredníctvom našej hypokalkulačky, ktorá je nezáväzná a zadarmo.

HYPOKALKULAČKA POŠTOVÁ BANKA

Advertisment ad adsense adlogger