Free Porn

1. krok
Vyplňte žiadosť

2. krok
Kontaktovanie

3. krok
Vyplatenie peňazí

✓ OD 300 € AŽ DO 5 000 €
Pôžička na čokoľvek vo výške od 300 € až do 5 000 €

✓ DOBA SPLÁCANIA až 5 rokov
Dobu splácania je možné nastaviť na 3, 4 alebo 5 rokov

✓ POISTENIE SCHOPNOSTI SPLÁCANIA
K pôžičke si môžete vybaviť aj poistenie schopnosti splácania

✓ VÝSLEDOK POSÚDENIA OKAMŽITE
Žiadosť vyplníte do 5 minút a výsledok sa dozviete vďaka online posúdeniu okamžite

✓ BEZ ÚČELU AJ BEZ RUČITEĽA
Pôžičku vybavíte bez dokladovania účelu a rovnako aj bez ručenia

Skúsenosti

„Hľadal som pôžičku, ktorú dostanem aj so záznamom v registri. Zinc mi pôžičku schválil, požičal som si 3000€ na 5 rokov čo ma vyšlo cca 90 eur mesačne.“

Peter, 42 rokov
Hodnotenie 5/5

Zinc pôžičky

Zinc pôžičku nedostanete od banky, ani od nebankovej spoločnosti. Ide o pôžičku typu peer-to-peer (P2P), známu aj ako „sociálna pôžička“.

Tento typ pôžičiek umožňuje jednotlivcom požičiavať a požičať si peniaze priamo od seba navzájom.

Tak, ako napríklad eBay eliminuje sprostredkovateľa medzi kupujúcimi a predávajúcimi, spoločnosti poskytujúce pôžičky peer-to-peer, akou je aj Zinc Euro a.s., eliminujú finančných sprostredkovateľov, teda banky, alebo nebankové finančné inštitúcie. Tieto spoločnosti nepodliehajú ani kontrole NBS.

O spoločnosti Zinc Euro a.s. v kocke

Ide o holding rodiny Kiskovcov, ktorá ako iste tušíte, je blízka aj nášmu bývalému prezidentovi, pánovi Kiskovi.

Jeho brat, pán Jaroslav Kiska, skúsený odborník z oblasti financií, spolu so svojimi dvomi synmi vybudoval firmu, cez ktorú od roku 2015  investori preinvestovali už vyše 80 miliónov euro. A, na oficiálnej stránke spoločnosti sa uvádza priemerný ročný výnos investorov 8 %.

Pôžičky, ktoré spoločnosť poskytuje pod značkou Zinc pôžičky, sa pohybujú v rozmedzí od 300 do 5000 eur s dobou splatnosti od 1 do 5 rokov. Ide o dva typy pôžičiek: Pôžička do 5000 eur (minimálna výška 500 eur) a Pôžička do roka – tu je minimálna výška 300 a maximálna 1000 eur a doba splatnosti striktne 1 rok.

Výška úrokovej sadzby je individuálna – závisí od bonity žiadateľa, výšky pôžičky aj doby splatnosti.

Zinc pôžičky deklarujú, že poskytnú peniaze aj klientom so záznamom v registri dlžníkov, ale nie je tomu tak v každom prípade. Napriek tomu, že to nie je banka, pokiaľ ide o posudzovanie žiadateľov a ich bonity, spoločnosť sa správa takmer ako banka a má nastavený dôsledný skóringový systém.

Zinc Euro a.s. už má k dispozícii aj nový nástroj PSD2, prostredníctvom ktorého získa prístup (samozrejme so súhlasom dlžníka) k údajom na jeho účte, za účelom dôkladnejšieho posúdenia jeho bonity.

Čo je to Zinc pôžička?

Zinc pôžičky sú modernou online platformou na pôžičky, ktorá priamo spája dlžníkov s investormi. Eliminuje to potrebu tradičných bánk, alebo nebankových finančných spoločností ako sprostredkovateľov a poskytuje dlžníkom prístup k potenciálne nižším úrokovým sadzbám a zároveň ponúka investorom príležitosť získať vyššie výnosy. Platforma funguje ako sprostredkovateľ, spravuje hodnotenia rizík, platby aj schvaľovanie pôžičiek.

Koncept týchto pôžičiek si získal popularitu, pretože ponúka jednoduchší proces podávania žiadostí a kratšie schvaľovacie časy ako tradičné banky. Okrem toho transparentnosť a flexibilita tohto modelu poskytuje obojstranne výhodnú situáciu pre dlžníkov aj investorov.

Mechanizmus pôžičky

Do peer-to-peer transakcie sú zapojené tri strany: dlžník, investor/veriteľ a platforma Zinc. Dlžník aj investor sa zaregistrujú na platforme a potom sú spárovaní na základe ochoty investora riskovať a požiadaviek žiadateľa o úver. Samozrejme veriteľ a dlžník navzájom nepoznajú svoju identitu. Osobné údaje klientov podliehajú GDPR a vystupujú len pod prideleným identifikačným číslom.

Platforma funguje ako sprostredkovateľ, ktorý uľahčuje proces požičiavania a splácania medzi dlžníkmi a veriteľmi.

Prostredníctvom online portálu môže investor sledovať svoju investíciu aj splátkovú aktivitu. Dlžník má možnosť získať informácie o výške nesplateného zostatku aj najbližšej splátky v sekcii „Moja zóna“ , ktorá je prehľadná, zrozumiteľná a intuitívna aj pre neskúsených. Je podobná internet banking aplikáciám väčšiny bánk.

Ako požiadať o pôžičku?

Jednoducho. Online. Bez papierovania a návštevy pobočky. Na stránke zincpozicky.sk

si stanovíte výšku požadovanej sumy (výška pôžičiek sa pohybuje v rozmedzí 500 – 5000 euro) a dobu splácania. Systém okamžite vypočíta mesačnú splátku a ak vám to, čo vidíte vyhovuje, jednoducho kliknete na „Požiadať“.

Otvorí sa formulár na vytvorenie novej žiadosti, do ktorého zadáte vaše rodné číslo a číslo telefónu. Potom kliknete na tlačidlo „Pokračovať“.

V ďalšom kroku od vás systém žiada informácie o vašom zamestnaní, čistom mesačnom príjme, o výške už existujúcich mesačných splátok a o tom, či ste s nejakou splátkou v omeškaní. Musíte predložiť dva doklady totožnosti, výplatnú pásku, alebo výpis z účtu.

Po zadaní týchto údajov formulár odošlete a žiadosť máte podanú.

Aké podmienky musí žiadateľ spĺňať?

 • dovŕšený vek minimálne 21 rokov, maximálne 75 rokov
 • pravidelný príjem

Je potrebné si však uvedomiť, že každý žiadateľ je posudzovaný individuálne.

Zinc Euro neposkytuje pôžičky žiadateľom na materskej dovolenke, žiadateľom poberajúcim niektorý zo štátnych príspevkov a ani nezamestnaným.

Úroková sadzba

Ako sme už spomenuli vyššie, úroková sadzba je individuálna, „šitá na mieru“ konkrétnemu žiadateľovi. Prinášame vám však reprezentatívne príklady, ktoré pomôžu načrtnúť úrokovú politiku spoločnosti.

Požadovaná výška pôžičky: 2 500 €, RPMN: 29,90 % p.a*., mesačná splátka : 101,32 €, doba splácania: 36 mesiacov, celkové náklady pôžičky: 29,90 %.

*Úrok je kalkulovaný na základe individuálnych podmienok.

Požadovaná výška pôžičky: 500 €, RPMN: 40,00 % p.a p.a*., mesačná splátka : 49,76 €, doba splácania: 12 mesiacov, celkové náklady pôžičky: 40,00 %.

*Úrok je kalkulovaný na základe individuálnych podmienok.

Poplatky Zinc pôžičky

Poskytnutie pôžičky je bez poplatku, avšak všetky ostatné úkony spojené s aktívnou pôžičkou sú spoplatnené a to nasledovne:

 • predčasné splatenie – 2,5 % z predčasne vyplatenej istiny
 • žiadosť o zmenu zmluvných podmienok – 10 eur
 • opakovaná žiadosť o vyčíslenie nesplateného zostatku – 10 eur
 • upomienka omeškanej splátky – 6 eur – n omeškanie platby ste najprv upozornení smskou, telefonicky aj emailom. Na úhradu máte ďalších 6 dní, ak splátku neuhradíte, je vystavená spoplatnená upomienka
 • náklady na vymáhanie pohľadávky – 120 eur

Pôžičková karta Zinc

Okrem vyššie spomenutých dvoch typov pôžičiek ponúka Zinc Euro a.s. aj virtuálnu pôžičkovú kartu.

Maximálny limit je 500 eur a splatnosť 2 roky, avšak po troch uhradených splátkach si opäť môžete požičať sumu, ktorú ste už splatili. Výška úrokovej sadzby je v tomto prípade 29,90 % p.a.

Výhody a nevýhody Zinc pôžičky

 • Jednou z kľúčových výhod Zinc pôžičiek je prístup k financovaniu pre fyzické osoby, ktoré môžu čeliť problémom pri obstarávaní pôžičiek od tradičných finančných inštitúcií.
 • Ďalšou výhodou Zinc pôžičiek je flexibilita, pokiaľ ide o výšku pôžičky a možnosti splácania, čo poskytuje dlžníkom prispôsobené možnosti požičiavania, ktoré spĺňajú ich špecifické potreby.
 • Investori môžu diverzifikovať svoje portfólio investovaním do viacerých pôžičiek s rôznou úrovňou rizika, zatiaľ čo platforma samotná poskytuje transparentnosť, pokiaľ ide o poplatky, úrokové sadzby a informácie o dlžníkoch. Investície nepodliehajú výkyvom trhov
 • Okrem týchto výhod Zinc pôžičky zefektívnili proces vybavovania žiadosti o úver rýchlym schvaľovaním a vyplácaním. Klienti môžu požiadať o úver online jednoducho bez toho, aby museli navštíviť kamenné pobočky, alebo posielať akékoľvek papiere. Vďaka tomu je celý proces rýchlejší a pohodlnejší ako v tradičných bankách.
 • Charakter pôžičiek Zinc má aj „charitatívny“ aspekt. Aj keď má potenciálny dlžník neistú finančnú históriu, môže mať schválenú pôžičku, aj keď s vyššou úrokovou sadzbou.
 • Investori, ktorí chcú požičiavať peniaze prostredníctvom Zinc Euro, musia brať do úvahy možnosť, že ich dlžníci nesplatia svoje pôžičky. Výskum P2P pôžičkových platforiem ukázal, že zlyhania sú oveľa bežnejšie ako u tradičných finančných inštitúcií – niekedy presahujú 10 %. Zinc Euro však odkúpi zlyhaný úver od investora, ak má klient omeškané tri splátky pôžičky, a investorovi vráti celý zostatok sumy, ktorú dlžník nesplatil. Investori neprídu ani o cent svojich investícií, sú chránené Garančným fondom.
 • Ak sa investor rozhodne odstúpiť od poskytnutej pôžičky, klienta to žiadnym spôsobom neovplyvní.
 • Keďže proces prebieha online, je pomerne rýchly a pohodlný.
 • Je možné požičať si aj malú sumu už od 300 eur.
 • Peniaze si môžete požičať na akýkoľvek účel, nevyžaduje sa dokladovanie.

Prirodzene, sú tu aj nevýhody:

 

 • Mnoho žiadateľov je vylúčených, pretože nemajú dobrý kredit aj napriek deklarovanému „nekontrolujeme Vás v úverovom registri“.
 • Predčasné splatenie pôžičky znamená pre klienta zaplatiť 2,5 % z predčasne vyplatenej istiny.
 • Ak máte zlý úverový rating, možno budete musieť zaplatiť vyššiu úrokovú sadzbu, než akú účtujú tradiční veritelia.
 • Ak sa dostanete do ťažkostí so splácaním pôžičky, nebudete mať rovnakú ochranu ako pri pôžičke od klasického veriteľa. Po neuhradení 4 po sebe idúcich splátok sa vaša pôžička postúpi externej spoločnosti s využitím súdnej cesty a exekútora.

Záverom

Ak je vaše kreditné skóre nižšie ako ideálne, môže byť jednoduchšie kvalifikovať sa na pôžičku prostredníctvom Zinc pôžičky. A ak ste investor, Zinc pôžičky poskytujú jedinečný spôsob, ako diverzifikovať svoje portfólio a zabezpečiť stabilný príjem z vašich investícií.

ONLINE KALKULAČKA

Hodnotenie:

5/5 - (1 vote)
function jsShowMore() { var dots = document.getElementById("dots"); var moreText = document.getElementById("more"); var btnText = document.getElementById("loan-list-item-more"); if (dots.style.display === "none") { dots.style.display = "inline"; btnText.innerHTML = "Read more"; moreText.style.display = "none"; } else { dots.style.display = "none"; btnText.innerHTML = "Read less"; moreText.style.display = "inline"; } }
Advertisment ad adsense adlogger