Úvery na bývanie v júni stúpli o 286 mil. eur

823

Objem úverov na bývanie v mesiaci jún stúpol o viac ako 286 mil. eur. V porovnaní s májom stúpol tento objem úverov o 286,5 miliónov eur. Na čele dominancie sú úvery na nehnuteľnosti v objeme 12,975 miliárd eur. V porovnaní s májom stúpli o 257,2 miliónov eur. Hypotekárne úvery medzi týmito mesiacmi stúpli o 33,4 mil. eur, naopak objem úverov stavebného sporenia klesol o 4,2 mil eur.

S najväčším podielom Slovenská Sporiteľňa

Vo financovaní bývania na Slovensku dominuje Slovenská Sporiteľňa s podielom 27,2%, za ňou nasleduje VÚB banka s podielom 20,13% a prvú treticu najvyššieho objemu poskytnutých úverov uzatvára Tatra banka s 13,43%.

Ponuky na úvery pre bývanie sa za posledné roky zmenili.

Úver na nehnuteľnosť vám poskytne 17 bánk, z toho 8 bánk má licenciu na poskytovanie hypotekárnych úverov. Hypotekárne banky pred pár rokmi začali rozširovať svoju ponuku o o financovanie bývania, spotrebné úvery zabezpečené nehnuteľnosťou, ale aj iné úvery na bývanie. Tieto úvery na bývanie môžu nahrádzať klasické hypotéky. Klasické hypotekárne úvery už niektoré banky poskytujú len minimálne. V roku 2010 sa v ponuke úverov na bývanie objavovali hlavne hypotéky. V priebehu pár mesiacov sa situácia začala meniť a z ponuky ich začali vytláčať úvery na bývanie. Stavebné sporenie vám na dnešnom trhu ponúknu tri stavebné sporiteľne.

 

5/5 - (1 vote)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *