Najvýhodnejšie úroky bude ponúkať poštová banka

205

Ceny nehnuteľnosti neustále rastú a prispieva k tomu aj skutočnosť, že sa banky predbiehajú v poskytovaní najvýhodnejších úrokoch pri úveroch na kúpu nehnuteľnosti. Novinkou v poskytovaní úverov na nehnuteľnosť bude 0,5% úrok od Poštovej banky.

Od januára 2020 Národná banka Slovenska opätovne sprísňovala podmienky na poskytovanie úverov na bývanie. Avšak pri dostatočnom množstve vlastných zdrojov, môžete získať úver s najnižším úrokom. Podľa informácií od hovorkyne Poštovej banky, v ich banke svojim zákazníkom budú ponúkať hypotekárny úver na bývanie, rekonštrukciu nehnuteľnosti alebo možnosť refinancovania s úrokovou sadzbou od 0,5% pre každý typ fixácie. S týmito podmienkami dokážu klienti Poštovej banky ušetriť tisícky eur.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Ak vezmeme do úvahy priemernú výšku úveru v krajských mestách, 120-tisíc eur s dobou splatnosti na 30 rokov pri 0,5% úrokovej sadzbe, tak výška mesačnej splátky je len 359,02 eur. Výška mesačnej splátky v roku 2010 pri vtedajšom priemernom úroku 1,4% bola o 50 eur vyššia ako splátka pri aktuálnej ponuke Poštovej banky. Ak by sa klient rozhodol takýto úver refinancovať, pri súčasnom úroku 0,5%, ročne by ušetril až 592 eur. Počas päťročnej fixácie úveru sa tak dá ušetriť takmer tritisíc eur.

Úver bez úroku

Ponuka poštovej banky na 0,5% úrok bude trvať v období od 1. februára do 31.marca. Avšak niektorí z klientov môžu získať úver bez úroku. Poštová banka prichádza so súťažou o nulový úrok. Podmienkou je vo vyššie uvedenom období požiadať o úver a zároveň ho aj načerpať. Po splnení podmienok budú klienti zaradení do tejto súťaže. Nula percentný úrok môže získať 42 súťažiacich a teda môžu ušetriť ešte viac. Ak si klient vezme úver 120 000 eur na tridsať rokov pri päťročnej fixácií s nula percentným úrokom bude mesačne splácať 333,34 eur. Ušetrená mesačná suma bude 75,05 eur, ročne to bude predstavovať čiastku až 900 eur a pri päťročnej fixácií sa táto suma vyšplhá až na 4 503 eur.

Možnosť výberu medzi kratším splácaním a nižšou splátkou

Tie isté podmienky platia aj pri refinancovaní starého úveru pričom je na samotnom klientovi, ktorú možnosť si zvolí. Buď sa rozhodne natiahnuť dobu splatnosti na 30 rokov, čím sa mu zníži mesačná splátka. Zníženie splátky poskytuje klientom možnosť tvorenia si finančných rezerv. V prípade ak by si zákazník odkladal polovicu ušetrenej sumy, teda 25 eur, počas celého splácania tohto úveru s ročným zhodnotením na úrovni 3% , tak by sa výška ušetrenej sumy pohybovala okolo 14 400 eur. Klient môže našetrené peniaze použiť aj ako mimoriadnu splátku.

Druhou možnosťou je, že sa klient rozhodne ponechať splátku v pôvodnej výške, ale skráti si celkovú dobu splatnosti úveru. Toto rozhodnutie sa prejaví na celkových nákladoch úveru, tie budú nižšie ako v prípade, že bude splácať hypotekárny úver 30 rokov. Celkové náklady na úroky pri tridsať ročnom splácaní predstavujú sumu 9 246 eur. Ak sa klient rozhodne skrátiť si dobu splácania napríklad na 26 rokov, tak celkové náklady by predstavovali sumu 7 990 eur. Pri splatení celého úveru by v tomto prípade ušetril 1 256 eur.

4.5/5 - (2 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *