Rýchle pôžičky v roku 2024

18

Pokazená práčka, nečakane vysoký účet u veterinára, alebo mastný doplatok za ročné vyúčtovanie réžií: niekedy, keď ide o tému peňazí, treba veci riešiť rýchlo. Niektoré výdavky, či nákupy sa nedajú odložiť. Potreba rýchleho financovania môže vzniknúť na zvládnutie neočakávaných výdavkov kedykoľvek.

Ale skôr, než sa necháte zlákať rýchlou dostupnosťou financií, ktoré máte k dispozícii jedným kliknutím, je dôležité pochopiť nuansy rýchlej pôžičky.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

V dnešnom článku vám prezradíme, ako tieto instantné pôžičky fungujú a aké aspekty je potrebné mať na pamäti pred podaním žiadosti o pôžičku.

Čo je to rýchla pôžička

Pri tomto type pôžičky už názov hovorí za všetko: rýchla pôžička je dostupná obzvlášť rýchlo. Je to typ nezabezpečenej pôžičky, ktorú si klienti môžu vziať na uspokojenie svojich osobných potrieb. Rýchle pôžičky, na rozdiel od zabezpečených pôžičiek, nevyžadujú žiadne zabezpečenie/záruku. Veriteľ určuje výšku úveru, úrokovú sadzbu a dobu splácania na základe kreditného skóre, príjmu a ďalších faktorov dlžníka.

Osobné okamžité pôžičky sú u klientov obľúbené z rôznych dôvodov. Jedným z najčastejších dôvodov je agilnosť v procese digitálnej žiadosti a okamžité online vyplatenie požadovanej  sumy.

Medzi ďalšie dôvody patrí konsolidácia dlhov, ktorá zahŕňa spojenie viacerých dlhov do jednej pôžičky na zjednodušenie splácania. Klienti, ktorí si chcú vybudovať alebo zlepšiť svoje kreditné skóre, tiež môžu využiť tieto pôžičky.

Rýchle pôžičky s flexibilnou dobou splácania a konkurenčnými úrokovými sadzbami sú pre mnohých všestranným finančným riešením.

Rýchla kontrola a schválenie

Rýchla pôžička vďačí za svoj názov faktu, že žiadatelia väčšinou vedia, či ju dostanú, už pár minút po podaní žiadosti. Pri niektorých žiadostiach môžu byť peniaze na účte už nasledujúci pracovný deň. Zvyčajne môžete túto pôžičku použiť na pokrytie naliehavých hotovostných potrieb pre menšie sumy, od niekoľko sto do niekoľko tisíc eur.

Rýchla pôžička vs.bežná pôžička

Rýchla pôžička je v zásade bežnou pôžičkou na splátky. Má zvyčajne  nastavené konštantné mesačné sumy počas celého obdobia splácania. Nemenná výška splátky vám ponúka výhody z hľadiska plánovania, pretože už viete, aké splátky máte uhradiť a kedy až do úplného splatenia úveru. Odborný výraz pre toto sa nazýva anuitný úver.

Zvláštnosťou rýchlej pôžičky je, že medzi žiadosťou a schválením ubehne často len niekoľko minút a pôžičku máte vyplatenú veľmi rýchlo. Overenie prebieha online a je založené na plne alebo čiastočne automatizovanom procese.

Nejde teda o produkt, ktorý je dostupný v klasickej bankovej pobočke. Rýchla pôžička je skutočnou online pôžičkou a dokonale zapadá do súčasnej zrýchlenej doby s rozhodovaním, ktoré nepripúšťa prieťahy.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Rýchla mikropôžička

Rýchle mikropôžičky sú osobné pôžičky malých súm. Zvyčajne sa pohybujú vo výške niekoľko sto eur.

Mikropôžičky sa využívajú na riešenie dočasných rozpočtových problémov alebo na núdzové výdavky. V súčasnosti trh ponúka klientom konkurencieschopné rýchle mikropôžičky v reakcii na dopyt po takýchto pôžičkách.

Prečo je dôležité kreditné skóre?

Kreditné skóre je kľúčovým faktorom, ktorý veritelia zvažujú pri rozhodovaní, či požičajú peniaze a za akú úrokovú sadzbu. Úverové skóre je trojciferné číslo, ktoré sa vypočítava na základe úverovej histórie, platobného správania a iných finančných faktorov klienta.

Kreditné skóre odráža bonitu a zohráva rozhodujúcu úlohu pri určovaní nákladov na pôžičky. Ak máte dobré skóre, je pravdepodobnejšie, že sa kvalifikujete na pôžičku s nižšou úrokovou sadzbou, čo znamená, že počas trvania pôžičky zaplatíte nižší úrok. Ak máte nízke kreditné skóre, môže sa stať, že pôžičku nebudete môcť získať vôbec alebo budete musieť zaplatiť vyššiu úrokovú sadzbu, čo môže výrazne zvýšiť náklady na pôžičku.

Úroková sadzba a doba splácania

Počas trvania pôžičky máte zabezpečenú určitú úrokovú sadzbu na zmluvne dohodnutú dobu splácania Vášho úveru. To znamená, že zmeny trhových úrokových sadzieb nemajú žiadny vplyv na náklady vašej rýchlej pôžičky. Na zvýšenie úrokových sadzieb môžete zabudnúť. Zároveň však nemôžete ani profitovať z poklesu úrokových sadzieb.

Ak si beriete úver, rozhodujete sa nielen o výške, ale aj o dobe splácania. Rýchle úvery, ako aj bežné splátkové úvery majú v porovnaní s financovaním výstavby pomerne krátke lehoty. S rovnakou úrokovou sadzbou môžete ovplyvniť náklady svojho úveru počas trvania úveru.

Rýchlu pôžičku je dôležité prispôsobiť vašej osobnej finančnej situácii:

 • Čím dlhšia je splatnosť úveru, tým vyššia je cena úveru. Zároveň, ak máte dlhšiu splatnosť vaše mesačné splátky budú nižšie.
 • Naopak, pri kratšej splatnosti získate výhodnejšie úrokové náklady, ale musíte platiť vyššie mesačné splátky.

Príklad výpočtu: doba splácania

Nižšie vám na príklade výpočtu ukážeme, do akej miery doba splácania ovplyvňuje náklady rýchlej pôžičky.

Doba splácania12 mesiacov24 mesiacov36 mesiacov48 mesiacov
výška úveru5 000 €5 000 €5 000 €5 000 €
úroková sadzba2,5 %2,5 %2,5 %2,5 %
mesačná splátka422,33 €213,80 €144,31 €109,57 €
celkové splátky úrokov67,97 €131,25 €195,05 €259,37 €
celkové náklady úveru5 067,97 €5 131,25 €5 195,05 €5 259,37 €

 

Na príklade výpočtu vidíte: Pri 4-násobnej dobe splácania je mesačné zaťaženie o necelú štvrtinu vyššie, no zároveň je úver takmer o 200 € drahší. Toto zjednodušené znázornenie jasne hovorí, rozhodnite sa, čo je pre vás dôležitejšie a viac vyhovuje vašej finančnej situácii:

 • potrebujete nízku mesačnú splátku: vyberte si dlhodobý
 • peniaze potrebujete len na veľmi krátku dobu, ale viete ich rýchlo splatiť s vyššou splátkou, takže výberom krátkej doby splácania ušetríte náklady.

Najlepší spôsob, ako nájsť vhodnú okamžitú pôžičku, je nepozerať sa len na údajne najlacnejšie podmienky. Vyššia mesačná sadzba sa môže spočiatku zdať riziková, no môže mať pozitívny vplyv na celkovú výšku splátky. Pôžička je potom zvyčajne splatená v kratšom čase, a preto ponúka férové ​​podmienky.

Príklad výpočtu: úroky

Doba splácania24 mesiacov24 mesiacov24 mesiacov24 mesiacov
výška úveru5 000 €5 000 €5 000 €5 000 €
úroková sadzba1,5 %2,0 %2,5 %3,0 %
mesačná splátka211,60 €212,70 €213,25 €214,91 €
celkové splátky úrokov78,50 €104,83 €131,25 €157,75 €
celkové náklady úveru5 078.50 €5 104,83 €5 131,25 €5 157,75 €

 

Z prehľadu vidíte, že pri rovnakej dobe splácania a výške úveru má úroková sadzba na prvý pohľad len minimálny vplyv na mesačnú záťaž.V celkovej kalkulácii sú náklady na úver v tomto príklade výpočtu v priamom porovnaní úrokovej sadzby 1,5 % a 3 % cca dvakrát vyššie. Toto získava na význame priamo úmerne s rastom výšky úveru.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie

Skombinujte správne dobu splácania a úrokovú sadzbu

Vďaka správnej kombinácii doby splácania a výhodnej úrokovej sadzby nájdete rýchlu pôžičku, ktorá najlepšie vyhovuje vašim osobným potrebám. Kým dobu splácania si zvolíte sami, pri úrokovej sadzbe ste odkázaní na výhodnú ponuku bánk, alebo nebankoviek.

Je dôležité porovnávať úvery, aby ste našli tie najvýhodnejšie podmienky pre vás.

Porovnávanie dokonca ani nemusíte robiť manuálne. Na internete nájdete takzvané porovnávače finančných produktov. Podmienkou je, aby bol dôveryhodný. V online svete sa totiž nájde nie málo, doslova úžerníckych a predovšetkým podvodných stránok, ktoré ponúkajú rýchle pôžičky aj s absurdnými 50% úrokmi.

Finančný porovnávač financer.com má dobrý kredit a okrem Slovenska pôsobí v ďalších 25 krajinách sveta.

Pochybné ponuky pôžičiek na internete: na čo si dať pozor

V súčasnosti je na sociálnych sieťach množstvo ponúk na pôžičky, ktoré sa dajú jednoducho a  ľahko zvládnuteľne vybaviť. Buďte opatrní, ak sa vám ponuka zdá príliš dobrá na to, aby bola pravdivá. Na webových stránkach poskytovateľov si všímajte nasledovné:

 • Je na stránke impressum? Každá webová stránka, ktorá ponúka služby potrebuje impressum.
 • Sídli poskytovateľ v zahraničí? Mali by ste byť obzvlášť opatrní, ak majú úveroví makléri sídlo v zahraničí. Pretože potom je ťažšie vymáhať právo alebo riešiť problémy s pôžičkou.
 • Má uvedené telefónne číslo? Na webovej stránke sprostredkovateľa úveru by ste mali nájsť aj telefónne číslo, na ktorom môžete objasniť prípadné otázky. Ak žiadne nie je, je to znamenie, že poskytovateľ bude v prípade problému ťažko dostupný.
 • Bude vám k pôžičke ponúknutý aj iný produkt? Ak vám ponúknu pôžičku v spojení so „zlatou“ predplatenou kreditnou kartou alebo zmluvou o mobilnom telefóne, mali by ste byť obzvlášť podozrievaví. Takéto ponuky spravidla nemajú pôžičky od renomovaných poskytovateľov. To znamená, že vám vzniknú dodatočné náklady za služby, ktoré v tomto bode nepotrebujete.

Porovnanie aktuálnych ponúk rýchlych pôžičiek

Rýchle pôžičky ponúkajú rýchly a pohodlný spôsob, ako zvládnuť krátkodobé finančné núdzové situácie. S komfortom online aplikácie a výplatou v ten istý deň môžu byť cenným nástrojom na zvládnutie neočakávaných výdavkov.

Rovnako. ako pri všetkých finančných záväzkoch je však dôležité porozumieť podmienkam a uistiť sa, že ju dokážete splatiť.

Zoberme si príklad: výška pôžičky 1500 eur, dĺžka splatnosti 1 rok

Pôžička úplne bez papierovania! Stačí vyplniť úverovú kalkulačku. MoneyTu pôžičky je produktom spoločnosti PROFI CREDIT Slovakia, s. r. o., ktorá disponuje už takmer 25 ročnou históriou.

  • Mesačná splátka 133,61€
  • Celkové náklady 103,33€
  • Poplatky: 60 €.
  • Ročná úroková sadzba: 5,29% -37,08%
  • Efektívna sadzba: 13,42% – 52,08%

Cetelem, resp. BNP Personal Finance je francúzska spoločnosť špecializujúca sa na spotrebiteľské úvery, rýchle online pôžičky a kreditné karty. Cetelem je komerčná značka financovania BNP Paribas.

 • Mesačná splátka 129,78€
 • Celkové náklady 57,40€
 • Ročná úroková sadzba: 5,9%
 • Efektívna sadzba: 41.82%

Spoločnosť Home Credit Slovakia je „nebankovka“. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1999 a je poskytovateľom spotrebiteľského financovania. Je členom finančnej skupiny PPF. Jej špecializáciou sú rýchle pôžičky, nákup na splátky a autoúvery.

 • Mesačná splátka 131,11€
 • Celkové náklady 73,29€
 • Ročná úroková sadzba: 8,9% -32,4%
 • Efektívna sadzba: 9,27% – 37,67%

Rýchle mikropôžičky

Mikropôžičky často žiadajú  klienti s nie ideálnym úverovým kreditom, finančnými ťažkosťami a iným podobným pozadím. Žiadateľ o malý úver so zlým kreditom znamená vysoké riziko, že nesplatí úver. Aby sa tomu zabránilo, mnohí veritelia účtujú veľmi vysoké úrokové sadzby na mikropôžičky.

Zoberme si príklad: výška pôžičky 500 eur, dĺžka splatnosti 15 dní

Nebanková spoločnosť sprostredkuje tzv. P2P pôžičky. Namiesto toho, aby ste si požičiavali od banky, požičiavate si od bežného človeka.

 • Mesačná splátka 595,26 €
 • Celkové náklady 95,26 €
 • Poplatky: 133 €.
 • Ročná úroková sadzba: 0% .
 • Efektívna sadzba: –

PORT System sprostredkuje pôžičku formou aukcie, kedy sa na pôžičku sa skladajú viacerí investori, čím sa viete dostať k lepším úrokom.

 • Mesačná splátka 595,26 €
 • Celkové náklady 95,26 €
 • Poplatky: 95 €.
 • Ročná úroková sadzba: 0.8% -2%
 • Efektívna sadzba: – 1,98%

Akú pôžičku si môžete dovoliť?

Na zodpovedanie tejto otázky potrebujete vedieť, koľko peňazí máte k dispozícii na splácanie mesačných splátok. V ideálnom prípade by ste mali vziať do úvahy náklady na domácnosť na určenie rozpočtu, ktorý máte k dispozícii na splatenie rýchlej pôžičky a potom, pomocou úverovej kalkulačky určiť, ktorá pôžička s akou mesačnou sadzbou vyhovuje vašim finančným možnostiam.

Takto si môžete dovoliť vyššiu pôžičku

Zníženie nákladov je najjednoduchší spôsob, ako získať pri pôžičke  väčšiu flexibilitu.

 • zvoľte si kratšiu dobu splácania: Najmä ak máte vyššie príjmy, mali by ste zvážiť, či si termín nemôžete trochu skrátiť. Náklady sa zvyšujú, čím dlhšie splácanie trvá, preto sa možno oplatí akceptovať vyššie mesačné splátky.
 • lepšia bonita: Ak sa vám podarí preukázať vyššiu bonitu, banka vás môže odmeniť nižším úrokom. Dôležité je napríklad nečakať na upomienky, ale rovno zaplatiť všetky faktúry.
 • zvoľte nižšiu efektívnu úrokovú sadzbu: Efektívna ročná úroková sadzba určuje skutočné náklady na pôžičku, pretože zahŕňa dodatočné náklady. Preto je efektívna úroková sadzba vždy o niečo vyššia ako cieľová úroková sadzba. Pri porovnávaní úrokových sadzieb úverov si rozhodne všímajte efektívnu úrokovú sadzbu.

Záverom

V záujme toho, aby ste urobili informované rozhodnutie a zabezpečili hladký a bezproblémový proces poskytnutia pôžičky, je vhodné porozumieť tomu, čo rýchla pôžička je a ako funguje, ešte predtým, ako o ňu požiadate.

A určite si vyberte dôveryhodného poskytovateľa pôžičky. Pri starostlivom plánovaní a zvážení môže byť rýchla pôžička užitočným nástrojom na splnenie vašich finančných potrieb bez poskytnutia akéhokoľvek kolaterálu/záruky.

Ďakujeme za hlas

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *