Rekonštrukcia bytu alebo domu, odkiaľ na ňu vziať peniaze?

212

Všetci túžime po modernom a funkčnom vybavení domácnosti. Mnoho ľudí odkladá prerábku bytu či domu iba kvôli jednému dôvodu. Týmto dôvodom sú samozrejme finančné prostriedky. Vynovenie nehnuteľnosti pridá ako na jej atraktivite tak aj na cene. Investovať sa do nehnuteľnosti preto oplatí. Jednať sa môže o výmenu okien, opravu strechy, zateplenie či výmenu kuchynskej linky. Každá rekonštrukcia začína vytvorením rozpočtu. Je nutné spočítať si cenu za materiál a prácu. Pridať by ste mali 10 až 20 percentnú rezervu. Ako teda získať peňažnú sumu potrebnú na prerábanie bytu či rodinného domu?

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Vlastné úspory

Ideálnym spôsobom ako financovať prerábku je vyplatiť ju z vlastných našetrených peňazí. Veľkou výhodou je vynechanie úrokov čím sa Vám rekonštrukcia nepredraží. No pre drvivú väčšinu Slovákov je financovanie prerábky z vlastných zdrojov skôr nemožné, keďže je nutné mať nasporené tisíce eur. Ak sa však bojíte pôžičky, môžete prerábku postupovať aj po fázach. V prvý rok vymeníte radiátory, ďalší rok podlahy, neskôr kúpeľňu alebo nábytok atď. Nevýhodou je zdĺhavosť a rozdrobenosť prác.

Hypotéka

Hypotékou sa dajú dosiahnuť nízke úroky a rozložiť dobu splácania až na 30 rokov. Je to zaujímavý nástroj ako financovať rekonštrukciu väčšieho charakteru napr. rodinný dom. Pripravte sa na papierovačky a dlhšie vybavovanie. Nevýhodou je ručenie vlastnou nehnuteľnosťou čo znamená, že v prípade neschopnosti splácať splátky môžete prísť o svoju nehnuteľnosť. Druhou nevýhodou je zdĺhavé vybavenie, kedy je väčšinou nutné dokladovať príjem za posledný rok a vybaviť znalecký posudok na nehnuteľnosť.

Pôžička online

Najväčšou výhodou pôžičky je rýchlosť jej vybavenia. V porovnaní s hypotékou je vybavenie pôžičky omnoho kratšie. Pôžička je navyše bezúčelová takže ju môžete použiť aj na vybavenie domácnosti nábytkom či využiť na servis auta. Navyše nemusíte zakladať nehnuteľnosť, pôžička je bez ručenia. Nevýhodou je kratšia doba splácania čo navýši mesačnú splátku. Takisto sú úroky pôžičky vyššie ako úroky hypotéky.

5/5 - (2 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *