Cena bytov v roku 2019

870

V predchádzajúcom roku 2018 sme boli svedkami rekordného rastu cien nehnuteľností. Na cene rástli nielen novostavby, ale aj byty, ktoré boli postavené ešte za čias komunizmu. Raketový rast cien sa udial hlavne začiatkom minulého roka na jar. Dôvodom vysokého rastu cien bol veľký dopyt po nových bytoch, keďže NBS (Národná banka Slovenska) avizovala sprísňovanie podmienok pre získanie hypoték a tak sa mnoho ľudí pokúsilo vybaviť si pôžičku na vlastné bývanie ešte kým to bolo možné. Staré byty zdražovali hlavne v prvom polroku, od leta ceny už signifikantne nerástli. Ceny novostavieb rástli počas celého roka.

O aké byty majú Slováci záujem

V dopyte po bytoch v panelákoch jednoznačne dominujú dvojizbové byty. Tie sú u Slovákov najvyhľadávanejšie. Najdrahšie dvojizbáky sú v Bratislave za priemernú cenu 170 000 eur, nasleduje Nitra 90 000 eur. Prvú trojku uzatvára Žilina s cenovkou 89 000 eur. Dvojizbový byt v Košiciach si kúpite za 86 000 eur, v Banskej Bystrici má hodnotu 80 000 eur. Väčšie trojizbové byty už vo viacerých krajoch útočia na hranicu 100 000 eur, čo je taktiež rekordná cena.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Budú byty aj naďalej naberať na cene a zdražejú?

Aký nás čaká trend v roku 2019? Najväčší boom hypoték a následnej kúpy bytov už máme za sebou. Byty nenakupovali iba ľudia, ktorí hľadali vlastné bývanie. Slováci berú investíciu do nehnuteľnosti ako jednu z najistejších a najlepších investícií. Preto sa byty nakupovali aj ako investícia do budúcna. Vyhliadky však nie sú úplne ružové. Novšie byty a novostavby budú na cene aj naďalej stúpať. Ceny starších bytov by sa mali v priebehu roka 2019 ustáliť a v niektorých prípadoch jemne klesať.

Hypokalkulačka

Ak máte záujem o vlastné bývanie financované hypotékou a chcete sa uistiť, že Vám úver na bývanie schvália, neváhajte využiť hypokalkulačku. Hypotekárna kalkulačka je ZDARMA a nezáväzná. S ponukou Vám pomôžu finanční experti.

5/5 - (45 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *