Návod: Predčasne splatenie úveru/pôžičky od Profi Creditu

1960

Splácate pôžičku od spoločnosti Profi Credit a máte k dispozícii väčšiu sumu peňazí? V takom prípade môžete využiť možnosť predčasného splatenia a ušetriť na úrokoch.

Profi Credit poskytuje spotrebiteľské úvery tak pre verejnosť, ako aj pre podnikateľov a živnostníkov. Táto známa nebanková a finančná spoločnosť je na našom trhu už dlhé obdobie a je známa ústretovými podmienkami. Oba typy pôžičiek je možné splatiť aj predtým, ako uplynie pôvodná lehota splatnosti dohodnutá v zmluve o úvere.

Netreba udávať dôvod

Nezáleží na tom, či chcete splatiť predčasne úver kvôli refinancovaniu inou pôžičkou, alebo kvôli tomu, že máte k dispozícii väčšiu finančnú hotovosť. Profi Credit nezisťuje dôvod predčasného splatenia a nie je potrebné mu to ani oznamovať.

Ak sa rozhodnete úver predčasne splatiť, treba to oznámiť spoločnosti písomne a to žiadosťou o predčasné splatenie spotrebiteľského úveru. Túto žiadosť musíte doručiť na adresu spoločnosti a počkať na vyčíslenie zostatku úveru. Ak by ste pôžičku splatili predčasne bez oznámenia vopred, nešlo by o predčasné splatenie.

Sú s tým spojené nejaké poplatky?

V minulosti vyberali banky aj nebankové spoločnosti poplatky, pokuty alebo rôzne sankcie a úroky za predčasné splatenie úverov. V prípade predčasného splatenia spotrebiteľského úveru od spoločnosti Profi Credit však našťastie nič také nehrozí.

Presne tak isto, ako vám spoločnosť úver schváli, je možné ho aj predčasne splatiť – čiže bez akéhokoľvek poplatku. Vďaka tomu je možné ušetriť na úvere a nemusíte pritom kalkulovať s tým, či sa to oplatí. Výpočet rozdielu medzi zaplatenými úrokmi a výškou poplatku za predčasné splatenie je dávno minulosťou.

Postup predčasného splatenia pôžičky Profi Credit

  1. Stiahnite si cez internet žiadosť o predčasné splatenie
  2. Vypíšte v žiadosti osobné údaje vrátane čísla úveru pre jeho identifikáciu
  3. Vyplnenú žiadosť odošlite poštou do sídla spoločnosti
  4. Počkajte na vyjadrenie zo strany Profi Credit a na vyčíslenie zostatku úveru
  5. Zrealizujte predčasné splatenie
  6. Poštou obdržíte potvrdenie o skončení splácania pôžičky

Čo robiť, ak nemáte na splatenie celého úveru

Okrem predčasného splatenia celého zostatku úveru je možné zrealizovať v prípade spotrebiteľského úveru Profi Credit aj mimoriadnu splátku. Tá slúži na zníženie istiny, čo sa prejaví aj v nižšom preplatení úver.

Mimoriadnu splátku je možné urobiť podobne, ako aj predčasné splatenie celého úveru, kedykoľvek. Rovnako aj tu však platí, že je potrebné o tom informovať Profi Credit. V opačnom prípade nepríde k zníženiu dlhu, ale k preplatku na úvere.

Chcete výhodnú pôžičku na mieru ešte dnes?

  • jednoduchá nezáväzná žiadosť dostupná pre každého
  • bez nutnosti ručiteľa
  • bezpečné a diskrétne vybavenie

Problémy so splácaním

Ak máte naopak problémy so splácaním, je možné individuálne riešenie situácie. Či už sa bude jednať o posunutie termínu splátky, odloženie splátky alebo o zmenu výšky splátky, vždy treba vopred kontaktovať Profi Credit.

Pokiaľ sa totiž dostanete do omeškania s riadnym splácaním, spoločnosť vám začne posielať upomienky. Za prvú sa síce neplatí, ale druhá je už spoplatnená sumou 30 €. Upomienkam môžete predísť jedine včasnou komunikáciou.

4.6/5 - (15 votes)

KOMENTOVAŤ:

Prosím vyplňte pole komentár
Vyplňte Vaše meno

Zadajte správnu hodnotu pre AntiSPAM ochranu *